data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Taşıma ve yemek hizmet alım bitim tarihleri uzatıldı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Taşımalı eğitim uygulaması kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılı taşıma ve yemek hizmet alım ihalelerinde sözleşmelerin bitim tarihleri, eğitim öğretim yılının bitiş tarihi olan 18 Haziran 2021 olarak belirlenmişti. Ülkemiz genelinde uygulanan COVID-19 salgın hastalığına ilişkin tedbirler kapsamında, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve yapılan değerlendirmeler sonucunda İlgi’de kayıtlı yazı ile 18 Haziran 2021 olan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ders kesimi tarihi, 02 Temmuz 2021 olarak yeniden belirlenmiştir.


Bu kapsamda, mevcut taşıma ve yemek hizmet alımı sözleşmelerinin "Süre uzatımı verilebilecek haller ve şartları" başlıklı 17’nci maddesinde yer alan hükümler uyarınca COVID-19 salgın hastalığı nedeniyle eğitim ve öğretim yılı ders kesim tarihinin ertelenmesinin "mücbir sebep" kapsamında değerlendirilerek yüklenicilere 2 Temmuz 2021 tarihine kadar süre uzatımı verilmesi gerekmektedir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol