Teftiş Sisteminin Etkinliği Artırıldı

Resmî Gazete'de yayımlanan düzenleme ile;

İl millî eğitim müdürlüğü bünyesinde görev yapan "maarif müfettişleri", "eğitim müfettişi" kadrosuna geçirildi. 

Daha önce ihdas edilen 750 eğitim müfettişi yardımcısı kadrosuyla birlikte okullara ve öğretmenlere yönelik rehberlik ve denetim kapasitesi güçlendirildi.

Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi ve diğer mevzuat düzenlemeleriyle uyumlu olarak "bakanlık maarif müfettişi" unvanı, "bakanlık müfettişi" olarak değiştirildi. 

Yapılan bu değişiklikler sonrasında 750 eğitim müfettişi yardımcısı kadrosu için seçme, atama ve yetiştirme süreci başlatılacak.

Yapılan düzenlemeler, rehberlik ve denetim hizmetlerinin iş birliği içinde yürütülmesinde koordinasyon ve bütünlük sağlayacak; yerindelik ilkesi doğrultusunda öğretim programlarının uygulanma durumu ile öğrencilerin kazanımlara ulaşma durumunu izleme, iş başında yetiştirme, denetim ve rehberlik çalışmaları daha etkin şekilde yürütülecek. Böylelikle insan kaynağı en etkili ve ekonomik şekilde değerlendirilecek.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol