data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

TÜBİTAK proje yarışmasında imam hatip liseleri 10 projede derece aldı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması'nda imam hatip liseleri büyük başarı gösterdi.   

Lise öğrenimini sürdüren öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmanın Türkiye finali tamamlandı.  

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ile Yazılım alanlarında düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na bu yıl 2.615 farklı okuldan 11.251 kız ve 7.858 erkek öğrenci olmak üzere toplam 19.109 öğrencinin hazırladığı 14.010 proje başvurusu yapıldı.   

Bölge değerlendirmeleri sonucunda finalist olarak belirlenen 240 proje, 1-3 Haziran tarihleri arasında final değerlendirmesine katıldı. Final yarışmasına katılan 240 projeden 12'si birincilik, 24'ü ikincilik, 36'sı üçüncülük ve 36'sı teşvik olmak üzere toplam 108 öğrenciye ait proje ödül aldı.   

Bu kapsamsa; Anadolu imam hatip liseleri okul bazında 5 ikincilik, 3 üçüncülük ve 2 teşvik ödülü olmak üzere toplam 10 ödül kazandı. Bu okullardan 17 öğrenci ise final yarışmalarında ödüle layık görüldü.  

Ödül alan Anadolu imam hatip liseleri ve ödül öğrencilerinin listesine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol