Ulusal Farabi İslam Bilim Ve Düşünce Tarihi Bilgi Şöleni Gerçekleştirildi

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "Dünya Farabi Yılı" olarak ilan edilen büyük Türk bilgini ve filozof Farabi'nin doğumunun 1150.yıl dönümü dolayısıyla büyük Türk İslam düşünürü Farabi'nin şahsiyeti, eserleri, bilim ve düşünce tarihimizdeki yeri ve önemine ilişkin özel yetenekli öğrencilerimizin bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve İslam bilim ve düşünce tarihine ilişkin farkındalık düzeylerini arttırmak amacıyla Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi'mizin organize ettiği Ulusal Farabi İslam Bilim ve Düşünce Tarihi Bilgi Şöleni yapıldı.   

Bilgi şöleni açılış programı Kayseri Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilirken;  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül programda yaptığı açılış konuşmasında; Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak BİLSEM öğrencilerimizin İslam medeniyetine ilişkin olumlu algılara sahip olmaları ve Müslüman bilim insanlarını ve düşünürlerini tanıyarak özgüven gelişimlerinin sağlanması açısından yapılan bu bilgi şöleninin önemli katkıları olmasını beklediklerini ve BİLSEM öğrencilerimizin bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerini kullanabilme becerilerini geliştirmek, bilimsel araştırmaya dönük motivasyonlarını ve bilimsel kongre tecrübelerini arttırmayı da amaçladıklarını; ayrıca ülkemizin değişik bölgelerinden BİLSEM öğrencilerimizi bir araya getirerek sosyal, kültürel paylaşımlarını arttırmayı da hedeflediklerini belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç, programda Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir Gül'e organizasyon için teşekkürlerini iletip, katılımcı öğrenci ve öğretmenlere hoş geldiniz diyen Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç; Kayseri'nin sanayi ve ticaret şehri olmasının yanında eğitim ve bilim şehri olmasında böyle programların önemli olduğunu, geçmişte çok büyük ilim insanları yetiştiren Kayseri'nin bundan sonraki süreçte de ilim şehri olması yönünde çalıştıklarını ifade etti. Sayın Memduh Büyükkılıç, şöleninin şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olması dilekleri ile konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından, bilgi şöleni kapsamında temaya uygun olarak BİLSEM'lerden danışman öğretmenlerimiz gözetiminde öğrencilerimiz tarafından hazırlanan çalışmaları kapsayan resim sergisi Kayseri Öğretmenevi sergi salonunda gerçekleştirildi.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol