YDT Sınav ve Soru Rehberliği Paneli Yapıldı

Hedef 2022 Üniversiteye Doğru Seminerler serisinin ilki Arapça ve İngilizce'den sınava girecek öğrencilerimiz için YDT (Yabancı Dil Testi) Sınav ve Soru Rehberliği Semineri, Genel Müdürlüğümüzden Hedef 2022 Koordinatörü Hüseyin Kazan'ın moderatörlüğünde yapıldı. Panelde İngilizce alanında İstanbul Maltepe Orhangazi AİHL İngilizce öğretmeni Ayşe Gürol Kucur öğrencilerimizİ bilgilendirdi. Kucur konuşmasında, iyi bir sonuç için TYT'nin (Temel Yeterlilik Testi) önemi, YDT sınavının özellikleri ve soru içerikleri, sınava hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, kelime bilgisi ve kolay yolla edinimi, paragraf/çeviri/cümlede anlam/cümle sıralama/diyalog tamamlama gibi soruları ve dil alanında sınava girecek öğrenciler için üniversiteye giriş sistemi hakkında çok değerli bilgiler verdi.

YDT sınavına Arapça'dan girecek öğrencilerimiz için Konya Meram Tahir Büyükkörükçü AİHL Arapça öğretmeni Salih UYSAL; sınav sürecine nereden başlamak gerektiği, dil öğrenimini etkileyen ve kolaylaştıran faktörleri, Arapça sorularının genel özellikleri, soruları hızlı ve doğru okumanın sınav başarısına etkilerini, örnek sorularla soru analizlerini ve sınav taktiklerini uygulama örnekleriyle anlattı.

 Panel çok sayıda öğrencimizin katılımıyla Zoom platformu üzerinden  yapıldı ve MEB Din Öğretimi You Tube kanalından da canlı olarak yayınlandı

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol