data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Zorunlu Hizmet Af Talebini Ortadan Kaldıracak Kalıcı Çözüm Önerileri
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

2010 yılından sonra başlayanlara zorunlu hizmet affı getirilirken zorunlu hizmetini tamamlayan ve üzerinde belli bir süre daha görev yapan öğretmenlerin herhangi bir şarta bağlı kalmaksızın istedikleri il ve ilçe emrine yer değiştirme talepleri şartsız yerine getirilmelidir.

Bu işlemden sonra bir daha zorunlu hizmet affı talebinin gündeme gelmemesi ve olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi için ağıdaki çözüm önerilerimizin yönetmeliğe de eklenmesi gerekmektedir.

 Öğretmenlere Zorunlu Hizmet Affı Gelecek!

1-Öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla, zorunlu hizmet bölgelerinde istihdam edilen öğretmenlere, illerin veya yerleşim yerlerinin sosyal, ekonomik, kültürel ve ulaşım imkânları dikkate alınarak zorunlu hizmet tazminatı verilmelidir.

2-Öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla, zorunlu hizmet bölgelerinde istihdam edilen öğretmenlere iki katı ek ders ücreti ödemesi yapılmalıdır.

3-Zorunlu hizmet yükümlüsü olmasına rağmen eş durumundan zorunlu hizmeti ertelenip eşi vefat edenlere otomatik af gelmelidir.

4-Zorunlu hizmet yükümlüsü olmasına rağmen eş durumundan zorunlu hizmeti ertelenip eşinden boşananlardan can güvenliği nedeniyle savcılık dosyası olanlara otomatik af gelmelidir.

5-Zorunlu hizmet yükümlüsü olmasına rağmen bir gerekçeyle zorunlu hizmeti ertelenip sonrasında ertelenme gerekçesi ortadan kalkanların azami zorunlu hizmet süresince devlete tazminat ödemesi uygulaması getirilmelidir.

6-Zorunlu hizmet yükümlüsü olarak görev yapanlara zorunlu hizmeti bitse bile aynı bölgede çalışması halinde artırımlı hizmet puanı uygulamasına devam edilmelidir.

7-Zorunlu hizmet görevini tamamlamış olanlar ile muaf olanlara yönetici atama, bilsem atama ve proje okullarına atama gibi atama ve yer değiştirme işlemlerinde öncelik tanınmalıdır.

8- Farklı kurumlarda memurluk yaparken zorunlu hizmetini bitirmiş daha sonra öğretmenliğe geçmiş olanlarında zorunlu hizmetten muaf olması gerekmektedir.

 Anket; tüm tarafları mağdur etmeyecek zorunlu hizmete af uygulaması nasıl yapılmalıdır?

Başka önerisi olanlar var ise lütfen yorumlarda belirtiniz.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
eskarani 1 ay önce

11 yıl oldu. artık zorunlu hizmet affı gelmeli