Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan Endüstri 4.0 Araştırmaları

Bulut Bilişimi Platformu

Türkiye’de şirketlerin bilgi teknolojileri bütçelerinde bulutun yeri %23 düzeylerindeyken, bulutu kullanma nedenlerinin başında ise güvenlik, operasyonel sadeleştirme ve iş sürekliliği geliyor.

Devamını Oku

Gözden kaçırmayın

Öğrencilerin yıl sonu etkinliği heyecanı Öğrencilerin yıl sonu etkinliği heyecanı

Sanayi Devriminden Endüstri 4.0’a

Endüstri 4.0 internetin hizmetlerinden oluşan bir sistemler kümesidir. Yeni dünya düzeninde başrol alan Endüstri 4.0 ile üretim ve yaşam alanlarının tamamı akıllı sistemler ile donatılacak ve bu sistemler birbirleri ile koordineli bir şekilde çalışacaktır.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

2011 yılında Almanya’da düzenlenen teknoloji fuarında “Endüstri 4.0” ilk defa dile getirildiğinden beri tüm dünyanın gündemine oturmuştur. Bazı kaynaklarda 4. Sanayi Devrimi olarak geçmektedir. Endüstri 4.0 bir Alman projesidir. Alman hükümetini buna sevk eden ise Avrupalı devletleri ekonomik anlamda sarsan Çin üretim imkânlarıdır.

Devamını Oku

Endüstri 4.0’ın 250 Yıllık Yolculuğu ve Türkiye

18. yüzyılın sonlarına gelindiğinde İngiltere’de üretimi ve buna bağlı olarak sosyal, siyasal, iktisadi baştan aşağı değiştiren bir devrim oldu: Sanayi Devrimi.

Devamını Oku

Endüstri 4.0 ve Lİ-Fİ

Teknolojik ilerlemenin bir sonucu olarak ortaya çıkan Endüstri 4.0 kavramı, günümüzde sıkça kullanılan bir terim haline gelmiştir. Bu terimin aslında birden fazla içeriği bulunmaktadır. Bu içerikler nesnelerin interneti, internetin hizmetleri ve siber-fiziksel sistemlerdir. Bu kavramların temelinde ise veri olarak adlandırılan bilgi kümesi bulunmaktadır.

Devamını Oku

Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan Endüstri 4.0 Araştırmaları sayfasına ulaşmak için tıklayınız.