data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bir bakan yardımcısı ve personel genel müdürü görevden alındı, bir rektör atandı işte tüm atama ve görevden almalar
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

08 Mayıs 2021 Tarihli ve 31478 Sayılı Resmi Gazete

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanlığından:

MADEN TETKİK VE ARAMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bir rektör atandı, ve çeşitli bakanlıklarda; bir bakan ayrdımcsı göevden alındı yeine atama yapıldı, bir genel müdür görevden alındı, iki genel müdür atandı, iki genel müdür yardımcısı görevden alındı, bir il müdürü görevden alındı

Karar: 2021/214

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Akan GÜLMEZ ve Ercan DEMİRYÜREK, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Karar: 2021/215

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Leman ÇETİNER atanmıştır.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Karar: 2021/216

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ahmet YILMAZ görevden alınmış ve bu suretle boşalan Personel Genel Müdürlüğüne, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat Umut DÖKTÜR atanmıştır.

Karar: 2021/217

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Karar: 2021/218

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haşan Basri KURT atanmıştır.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

Karar: 2021/219

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. İlker Murat AR atanmıştır.

Karar: 2021/220

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Milli Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İlknur İNAM atanmıştır.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

Karar: 2021/221

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Erdal ANIK atanmıştır.

Karar: 2021/222

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Emine Ruveyda HACIFAZLIOĞLU 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI

Karar: 2021/223

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Şeker Dairesi Başkanı Mehmet HASDEMİR atanmıştır.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Karar: 2021/224

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Meteoroloji Genel Müdürlüğü;

  • 8. Bölge Müdürü Yusuf ULUPIN AR,
  • 10. Bölge Müdürü Yücel YÜCE,
  • 12. Bölge Müdürü Yalçın ÜN,
  • 13. Bölge Müdürü Taner ERDOĞAN,

görevden alınmış,

  • 8. Bölge Müdürlüğüne Barış ÖZGÜN,
  • 10. Bölge Müdürlüğüne Ahmet SAĞLAM,
  • 12. Bölge Müdürlüğüne Hüseyin ARABACI,
  • 13. Bölge Müdürlüğüne Ömer Faruk KAYA, atanmıştır.

TİCARET BAKANLIĞI

Karar: 2021/225

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Gonca Işık YILMAZ BATUR görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Mustafa TUZCU atanmıştır.

ÜNİVERSİTE REKTÖRLÜĞÜ

Karar: 2021/226

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cengiz YILMAZ atanmıştır.

7 Mayıs 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol