data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Kahveci: Zam Pazarlığı Hedef Enflasyon Değil, Gerçekleşen Enflasyon Üzerinden Olmalıdır
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanları Toplantısı Ankara’da başladı.  Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, genel merkez yöneticileri ve şube başkanlarının yanısıra sendikalarımızın Genel Başkanları ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da toplantıya katıldı.

Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz belediyelerde çalışanların sıkıntılarını dile getirdiği konuşmasında teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ise Türkiye Kamu-Sen’in kamu çalışanları için verdiği mücadeleyi takdir ile takip ettiklerini belirterek, memurların menfaatleri için yapılan her türlü çalışmaya tam destek olacaklarını kaydetti.

 KAHVECİ: SENDİKACILIK ANLAMINDA GÜVENİLİR TEK KAPI OLDUĞUMUZU ÇALIŞANLAR DA GÖRÜYOR

Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanları Toplanın açılışına katılan Genel Başkanımız Önder Kahveci,  yaptığı konuşmada tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

 Türkiye Kamu-Sen’in kuruluşundan bugüne kadar ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam ettiğini hatırlatan Kahveci, yaklaşan toplu sözleşme döneminin hazırlıkları hakkında da bilgi verdi. “Üye artışı sağlayan tek Konfederasyon olarak özverili çalışan tüm teşkilat üyelerimize teşekkürü borç bilirim” diyen Genel Başkanımız konuşmasında şunları ifade etti:

“Türkiye Kamu-Sen üye artışı sağlayan tek konfederasyon. Birçok sendikamız bu sene de üye artışını sağladı. Türkiye Kamu-Sen’in ne kadar ciddi bir sendikacılık yaptığını kanıtlayan bu gidişat ile çalışanlar da sendikacılık anlamında güvenilir tek kapı olduğumuzun farkında. Emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.”

KAHVECİ: ZAM PAZARLIĞI HEDEF ENFLASYON DEĞİL, GERÇEKLEŞEN ENFLASYON ÜZERİNDEN OLMALIDIR

6. dönem toplu sözleşme dönemi ile ilgili çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini söyleyen Kahveci,

“6. dönem toplu sözleşme görüşmelerine yakında başlayacağız. Ciddi bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm sendikalarımızla birlikte hizmet kollarında yaşanan sıkıntıları belirliyoruz. Türkiye Kamu-Sen yıllardır bütün konfederasyonlara kamu çalışanlarının menfaati için bir olmaya davet etmişti. Bu sene talebimize ses geldi. Bu teklife açık olduklarını söylediler.

Eğer anlaşırsak kamu işveren heyetine teklifi birlikte vereceğiz. Vazgeçilmez prensiplerimiz var. Çalışanlarla ilgili ekonomik koşullar ortada. Bizim öngördüğümüz rakam ortaya çıkmaz ise biz orada olmayız. Gerçekleşen enflasyon üzerinden pazarlık istiyoruz. Hedef enflasyon nedeniyle yıllardır sıfır zam aldık ve kaybeden taraf olduk. Geçmiş dönemin telafisi için seyyanen zam talebimiz var. Büyümeden pay almak istiyoruz. 2003 yılında rafa kaldırılan refah payı uygulamasının yeniden hayata geçmesi lazım.  Yıllardır bu değerler üzerinden taleplerimizi belirledik” dedi.

KAHVECİ: MEMUR PAKETİ HAYATA GEÇERSE KAMUDA BİRÇOK SORUN ORTADAN KALKACAKTIR

Genel Başkanımız Önder Kahveci, 2018 yılında hazırlanan “Memur Paketinin” kamu çalışanlarının her derdine derman olacak çözüm önerileriyle hazırlandığına dikkat çekerek, bir an önce hayata geçmesi talebini yineledi:

“Memur paketinin hayata geçmesini istiyoruz. 3600 ek gösterge sözü tutulmalıdır. Artık gecikmesin ve düzenlemenin çıkmasını bekleyen memurlarımızı ve emeklilerimizi destekleyelim. 2018 yılında çalışma yaptık, kanun tasarısını meclise sunduk. Plan ve bütçe komisyonunda bekliyor. Ek gösterge hiyerarşisini bozmadan çözüm ürettik.

Sözleşmeliler de bir an önce kadroya geçirilmelidir. Kadrolu çalışma esas olmalıdır. Sözleşmelilerin kadroya alınmasıyla ilgili lehte mahkeme kararları da çıkıyor. Farklı statüde olup yan yana çalışanlar arasındaki ayrım çalışma barışını ciddi zedeliyor. Yardımcı hizmetlerin kadroya alınması da beklentilerimiz arasındadır. Tüm gelirlerin emekliliğe sayılması konusunda da ısrarcıyız. Bayram ikramiyesi almayan tek kesim kamu çalışanlarıdır. Bayram ikramiyesiyle 6.5 milyon bütçeye yük getirmez. Bir diğer husus da yönetici atamaları meselesidir. Liyakate dayalı yönetici atamaları yapılmalıdır.  Senin adamın benim adamım durumu bitmiştir. Tek esas alınması gereken liyakat olmalıdır. Yapılacak düzenleme ile yönetici akademisi kurarsak bu konuda daha yapıcı ve kalıcı çözüm bulmuş oluruz.”

Kahveci konuşmasını, ”Türkiye Kamu-Sen kuruluş harcında ne varsa aynı istikamette hizmet veriyor. Güçlü sendikacılık yaparak kamu çalışanlarının güvendiği tek adres olmaya devam ediyoruz” dedi.  

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol