data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Memur-Sen’den Kamu-Sen ve KESK’e Çağrı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Altı milyondan fazla kamu görevlisi ve memur emeklisinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde son düzlüğe girilirken Memur-Sen Konfederasyonu, toplu sözleşme masasının yasal bileşenlerinden olan Kamu-Sen ve KESK Konfederasyonlarına mektup göndererek birlikte hareket etme çağrısı yapmıştı.

Memur-Sen’den Kamu-Sen ve KESK’e Çağrı

Toplu pazarlık masasında birlikte hareket etmenin kamu görevlilerine fayda sağlayacağını söyleyen Yalçın, “Kamu-Sen ve KESK’e 6. Dönem Toplu Sözleşme’de Memur-Sen ile birlikte hareket etme çağrılarımızın yer aldığı mektupları Pazartesi günü konfederasyonlara ilettik. Aynı zamanda konfederasyon genel başkanlarıyla telefonda görüşerek bu samimi teklifimizi ifade ettim. Toplu sözleşme masasında bulunan konfederasyonlar olarak çatışmanın olmadığı bir zeminde kamu görevlilerinin beklentilerinin karşılanması noktasında ortak dayanışma ruhunun hâkim olmasını bekliyor ve teklif ediyoruz.” dedi.

Kamu Görevlileri Enflasyona Ezdirilmemeli

Memur-Sen’in şerh düşerek reddettiği, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun ise Kamu İşvereninin teklifine noterlik yaparak kabul ettiği 5. Dönem Toplu Sözleşmeyi hatırlatan Yalçın, “Kamu görevlileri olarak bordrolarımızı dikkate aldığımızda memur ve emeklilerinin ciddi bir ekonomik küçülme yaşıyoruz. Son iki yıl içerisinde pandeminin de getirdiği ekonomik şartlar nedeniyle kamu görevlileri ve memur emeklileri ciddi derecede ekonomik darboğaz yaşıyorlar. Her ne kadar Türkiye’nin %7’lik bir oranda büyüdüğü açıklanmış olsa da bu büyüme memurların cüzdanlarına yansımıyor. 6. Dönem Toplu Sözleşmeyle bu sorunların ortadan kalması, memurun ve emeklisinin rahat nefes alması için biz sonuna kadar gayret göstereceğiz.” dedi.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Vatandaş 3 hafta önce

diğer konfederasyosnları masada istemeyen buçukçular vardı... şimdi "birlikten kuvvet doğar" noktasına gelenler olmuş. gülüyorum, elimde "cin ali" kitabı var okuyorum...