OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu Oyalamaya Son Vermelidir!

Eğitim Sen’in KHK ile ihraç edilen üye sayısı 1602’dir. 13 Ekim 2021 tarihi itibariyle KHK ile görevine iade edilen üye sayımız 20, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararı ile göre iade edilen üye sayısı 329’dur. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu kararı ile dosyaları ret edilen üyelerimizin sayısı ise 267’dir. Sendikamızın ihraç üyelerinin dosyalarının karara bağlanma oranı ise %38’dir.

Yargı organı olmayan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu “OYALAMA” komisyonudur. Üyelerimizin dosyalarını karara bağlamakta imtina eden taraflı ve yanlı komisyon lağvedilmelidir. İhraç üyelerimiz gibi hukuksuzca ihraç edilen kamu emekçileri; özlük, ekonomik ve demokratik hakları ile görevlerine derhal iade edilmelidir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol