data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Sözleşmeli Öğretmenlere Sağlık Özrü Atamasında İl Emri Verilmelidir
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

“2021 Yaz Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” döneminde mazerete bağlı yer değişikliği yapılamayan kadrolu öğretmenlere il emri verilmiştir. Ancak sözleşmeli öğretmenlerden sağlık özrü ataması talep eden öğretmenlere il emri verilmemiştir. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak, sözleşmeli öğretmenlerimize de bu hakkın verilmesini talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

  

  Sayı : 2340-21/6381                                                                                      Tarih:13/09/2021

  Konu: Sözleşmeli Öğretmenlere il Emri Verilmesi

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

    İlgi: a) T.C. Anayasası

            b) 2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği       

                Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme

                Duyurusu 

           Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz günlerde “2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlanmıştı. Ve bu duyuru sonucuna göre ataması yapılmamış öğretmenler il emrine verildi.

          Ancak aynı atama döneminde sözleşmeli öğretmenlere de atama hakkı verilmiş ancak özellikle sağlık özründen ataması yapılmayan öğretmenlerin il emrine ataması yapılmamıştır. Sağlık gibi önemli bir konuda sözleşmeli öğretmenlerin de il emrine atamalarının yapılması büyük bir gerekliliktir. Konu ile ilgili gerekli adımların atılması elzemdir. Sağlık nedeniyle yer değişikliği gerçekleşmeyen sözleşmeli öğretmenlere de il emri verilerek mağduriyetin giderilmesi ve konu ile ilgili tarafımıza bilgi verilmesi hususunda;

         

          Gereğini arz ederiz.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol