Yabancı Dil Testine Yönelik Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor

Yabancı dil alanında öğrencilerin dil becerilerini arttırmak, yabancı dil alanında bilgi birikimlerini yükseltmek, akademik başarılarını istenilen seviyeye getirmek, okulların YDT sınavına hazırlık sürecini desteklemek, bilgi, tecrübe ve iyi örnek paylaşımında bulunmak, okullarla birlikte gelişim planları hazırlamak amacıyla; Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul'un katılımıyla çevrim içi panel gerçekleştirildi.

Panelde, Daire Başkanımız İhsan Erkul imam hatip okullarında uygulanan program çeşitliliğine değinerek; bu programlardan birinin de Yabancı Dil alanında olduğuna dikkat çekti. Bu program ile Anadolu İmam Hatip Liselerinde İngilizce, Arapça, İspanyolca, Rusça, Çince, Fransızca, Farsça ve Japonca dillerinden birinin en iyi şekilde öğrenmelerine imkân tanındığını; bu bağlamda gelişen, değişen ve küreselleşen dünyada akranları ile rekabet gücüne sahip ve bu sayede gelecekteki temsil gücü yüksek bireyler yetiştirildiğini belirtti. Küresel bağlamda sosyo-ekonomik gelişmeleri fark eden, İslam ülkeleri, Müslüman toplumlar ve dünya ile iletişim kurabilen gençler yetiştirmenin önemine dikkat çekerek, öncelikli hedeflerinin dünyayı anlayabilen gençler yetiştirmek olduğunu vurguladı.

Şube Müdürümüz Rabia Kılıçkaya ise okullarda belirlenen koordinatörler ile yapılacak çalışmalar ve bu süreç hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün resmî web sitesinden Yabancı Dil Portalı tanıtılmış, burada yer alan deneme sınavları, önceki yıllarda çıkmış soru çözümleri ve faydalanabileceklerini ifade etti.

Panelde ayrıca Hedef 2022 Koordinatörü Bahattin Güneyin ise Hedef 2022 Projesini tanıtarak projenin yabancı dil alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol