15 yıllık sır perdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
15 yıllık sır perdesi
Abone ol
Kocaeli’de 15 yıl önce kaybolan Mahmut Şahin’in cinayete kurban gittiği gerekçesiyle açılan davanın duruşması görüldü. Duruşmada dinlenen tanık, "Sanık Abdurrahim, Serdar ve Savaş’ı kast ederek bana, ’Bir gün beni çağırdılar. Bir şey alıp dağın tepesine götürdük. Götürdüğümüz şey insan cesediydi, anladım. Bunlar galiba bizim Mahmut’u öldürdü’ dedi" ifadelerini kullandı.

 

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 15 Mayıs 2007 tarihinde Mahmut Şahin, 30 Kasım 2007 tarihinde ise arkadaşı hiçbir akrabalıkları bulunmayan Nihat Şahin kayboldu. İki arkadaş, o dönem polis ekiplerinin yürüttüğü çalışmalara rağmen bulunamadı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Mahmut Şahin ile Nihat Şahin’in dosyalarını 14 yıl sonra tekrar açtı ve iki arkadaşın cinayete kurban gittiğini belirledi.

 

 

Polis ekipleri 2021 yılının şubat ayında Serdar Topçu, Ferhat S., Yusuf Ziya Bayrak ve Abdurrahim Y. isimli şüphelilerin olaya karıştığını belirledi. Şüphelilerden Ferhat S.’nin yurt dışında, Yusuf Ziya Bayrak’ın ise başka bir suçtan cezaevinde olduğunu belirleyen ekipler, Serdar Topçu ve Abdurrahim Y.’yi gözaltına alındı.

 

Mahmut Şahin’in cesedine ulaşılamadı

 

 

Ekipler tarafından Nihat Şahin’in cesedine ulaşılırken, Mahmut Şahin’in cesedine ulaşılamadı. Nihat Şahin’i öldürdüğünü itiraf eden Serdar Topçu’nun 15 Eylül tarihinde "kasten öldürme" suçundan 25 yıl, maktule karşı işlediği "hırsızlık" suçundan da 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırılmasına karar verilmişti. Yusuf Ziya Bayrak ise "delilleri yok etme" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

Ferhat S. hala firari

 

 

Nihat Şahin’in öldürülmesine yönelik açılan dava karara bağlandı ancak Mahmut Şahin ile ilgili duruşma görülmeye devam etti. Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Serdar Topçu ve avukatı ile Mahmut Şahin’in ağabeyi Mustafa Şahin katıldı. Dosyada ismi geçen sanıklardan tutuksuz yargılanan Abdurrahim Y. ile firari Ferhat S. ise duruşmaya katılmadı.

 

"Götürdüğümüz şey insan cesediydi, anladım"

 

 

Duruşmada tanık olarak dinlenen Vural S., geçmiş yıllarda sanık Abdurrahim Y.’nin taksi durağında şoför olarak çalıştığını belirterek, "Serdar Topçu’yu da arkadaşım olması sebebiyle tanırım, Ferhat S.’yi onun yanında görmüşlüğüm vardır. Bir gün taksiyi Abdurrahim’e teslim ettiğimde Serdar ve Savaş’ı kast ederek bana, ’Bir gün beni çağırdılar. Bir şey alıp dağın tepesine götürdük. Götürdüğümüz şey insan cesediydi, anladım. Bunlar galiba bizim Mahmut’u öldürdü’ dedi. Ben de bunu neden bana anlattığını, polise söylemesi gerektiğini belirttim. Kendisi de bana, ‘Vicdan azabı çekiyorum, birine anlatmalıydım. Polis anlatmaya korkuyorum’ dedi. Abdurrahim cinayet olayını bana anlatırken Ferhat’ın ismini vermişti ancak Serdar’ın ismini vermemişti. Ben de vicdan azabı çekerek Abdurrahim’in bana anlattıklarını Mahmut Şahin’in ağabeyi Mustafa’ya anlattım" dedi.

 

"Şahıslar alkollüydü ama yanlarında herhangi bir eşya yoktu"

 

 

Abdurrahim Y.’nin ağabeyi Tahir Y., "Olay günü akşamüzeri Ferhat S. beni arayarak taksi istedi. Taksi ile istenilen adrese gittiğimde Ferhat’ın yanında Nihat Şahit’in kardeşi Yunus Şahin ve birkaç kişi daha vardı. Bunların yanında Serdar var mıydı hatırlamıyorum. Şahıslar alkollüydü ama yanlarında herhangi bir eşya yoktu, buna ilişkim bir şey yoktu. Onları Şirinköy’e bıraktım, olaya ilişkin bilgim bu kadardır" diye konuştu.

 

"Mahmut’u saat 00.00’da aradığımda bana Ferhat S. ile oturduğunu söyledi"

 

 

Mahmut Şahin’in arkadaşı Ali E.’de duruşmada tanık olarak dinlendi. Ali E., "Olay günü Mustafa Ç. ve Mahmut Şahin’i bara bıraktım. Mahmut’u saat 00.00’da aradığımda bana Ferhat S. ile oturduğunu söyledi. Saat 01.00’da Mahmut beni arayarak onu almamı istedi. Ben de ona uyuduğumu, taksi ile dönmesini söyledim, ertesi gün de ona ulaşamadım" şeklinde konuştu.

 

Suçsuzum

 

 

Sanık Serdar Topçu ise suçsuz olduğunu söyleyerek, beraatini istedi. Mahkeme heyeti, sanık Serdar Topçu’nun tutukluluk halinin devamına, sanık Ferhat S.’nin hakkında kırmızı bülten çıkarılması için yazılan müzekkere cevabının beklenilmesine karar verdi.

 

 

15 yıllık sır perdesi

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Linç edilmekten son anda kurtulduÖnceki Haber

Linç edilmekten son anda kurtuldu

Dev binanın yıkılma anı kameradaSonraki Haber

Dev binanın yıkılma anı kamerada

Yorum Yazın

Hatalı ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneği kamu zararı oluşturur mu?
Sürgüne Kapı Aralayan Akademik Hareketlilik Projesini Yakından Takip Ediyoruz!
MEB, Engelsiz Eğitim İçin Ulusal Eylem Planı Hazırladı
MEB’e Rehber Öğretmenlerin Ve Çocuk Gelişimi Öğretmenlerinin Resen Görevlendirmelerine Karşı Talebimizi Yineledik
Yetişkin engellerin gideceği bir okul yoktu, şimdi 81 ilde açmış olduk
Kendini Öğrencilerine Adayan Öğretmenin Azmi Örnek Oluyor
YÖK Akademik Hareketlilik Projesini başlatıyoruz
MEB’de görme engelli personel evrak işlemlerini artık daha kolay yapabilecek
"Türkiye ilk kez mesleki eğitime uluslararası öğrenci almaya başladı"
“Yıllardır Kamu Çalışanlarının Üzerinde Ağır Bir Yük Olan Gelir Vergisi Sorunu Artık Çözülmelidir.”
Toplu sözleşme talebimiz olan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde sona gelindi
Yalçın: “Sözleşmelilere Kadro Müjdesi Bayram Havası Oluşturdu”
Açık Öğretim Okulları 2022-2023 Eğitim Ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları
Mücadelemiz, Bütün Güvencesiz Personelin İstisnasız Ve Şartsız Biçimde Kadroya Geçirilmesi İçindir
Haftada 44 saat ders okutan atölye ve laboratuvar öğretmenleri mesleki eğitim merkezlerinde derse girebilir mi?
Sözleşmeli istihdamda önemli adım
Sözleşmelilerin Kadroya Alınmasında Yarım-Yamalak Değil, Tam Çözüm İstiyoruz!
Öğretici: Sözleşmeli Statü Tamamen Kaldırılmalı, Tüm Sözleşmeliler Kadroya Kavuşmalıdır
Kızılay Burs Başvuruları
Kızılay Ortaöğrenim Bursları