Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanı alımı ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanı alımı ilanı
Abone ol
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve “Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ne göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklar ve başvuru dosyalarının nasıl hazırlanacağına ilişkin detaylı bilgilere www.aku.edu.tr web sayfasında yer verilecektir. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır. Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’e göre öğretim elemanı alınacaktır. İlan edilen kadrolara ilişkin detaylar, istenen belgeler, sınav takvimi, başvuru şekliyle ilgili bilgiler ve genel açıklamalar aşağıda belirtilmiştir. Başvuru süresi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

GENEL AÇIKLAMALAR:
1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans Y.Ö.K. tarafından, doktora Ü.A.K. tarafından) onaylanmış olması şarttır.
2. Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
3. Öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
4. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.
5. Başvuru süresi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
6. Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. Başvurular şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.
7. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
8. Üniversitemiz irtibat numaraları: 0 272 218 12 31
 Adres:A.K.Ü. Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Gazlıgöl Yolu, Afyonkarahisar

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM - ANASANAT DALI/ PROGRAMUNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMALAR
Afyon M.Y.O.Tasarımİç Mekan TasarımıDr.Öğr.Üyesi31İç Mekan Tasarımı veya Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği alanlarının birinde doktora yapmış olmak. Çevreci üstyüzey işlemleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Bolvadin M.Y.O.Gıda İşlemeGıda TeknolojisiProfesör11Gıda Teknolojisi veya Kimya alanlarının birinden doçentliğini almış olmak. Biyouyumlu polimerler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Bolvadin M.Y.O.İnşaatİnşaat TeknolojisiDoçent11İnşaat Mühendisliği alanından doçentliğini almış olmak. Nano boyutlu malzemeler ve çimento esaslı harçlar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Bolvadin Uyg. Bil. Fak.Muhasebe ve Finans YönetimiMuhasebe ve Finans YönetimiDoçent11Finans alanından doçentliğini almış olmak. Emtia
piyasaları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Çay M.Y.O.Motorlu Araçlar ve Ulaştırma
Teknolojileri
Otomotiv TeknolojisiDr.Öğr.Üyesi31Otomotiv Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Enerji sistemleri ve alternatif motor teknolojileri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Dazkırı M.Y.O.Elektrik ve EnerjiElektrikDr.Öğr.Üyesi31Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Analog devre tasarımları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Devlet KonservatuvarıMüzikPiyanoDr.Öğr.Üyesi31Müzik Anasanat Dalında sanatta yeterlik yapmış olmak. Piyano ve masterclasslar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Devlet KonservatuvarıTürk Halk MüziğiTürk Halk Müziği Çalgı EğitimiDr.Öğr.Üyesi31Müzik Anasanat Dalında sanatta yeterlik yapmış olmak. Kabak kemane icrası ve öğretimi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Devlet KonservatuvarıTürk Halk MüziğiTürk Halk MüziğiDr.Öğr.Üyesi31Müzik Anasanat Dalında sanatta yeterlik yapmış olmak.
T.H.M. Ses Eğitimi alanında uzman olmak. Türk Halk
Müziği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitim Programları ve ÖğretimDr.Öğr.Üyesi31Eğitim Programları ve Öğretim alanında doktora yapmış olmak. Problem çözme becerisi ve bağlam temelli öğrenme ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik
Danışmanlık
Dr.Öğr.Üyesi31Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış olmak. Kariyer uyumluluğu ve bilişsel esneklik ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiMatematik ve Fen Bilimleri
Eğitimi
Matematik EğitimiProfesör11Matematik Eğitimi alanından doçentligini almış olmak. Iraksak ve yakınsak düşünme biçimleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiMatematik ve Fen Bilimleri
Eğitimi
Matematik EğitimiDr.Öğr.Üyesi31İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanında doktora yapmış olmak. Geometri problemi kurma ve görsel akıl yürütme ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiÖzel EğitimÖzel Yetenekliler EğitimiDoçent11Özel Eğitim veya Okul Öncesi Eğitimi alanlarının birinden doçentliğini almış olmak. Okul öncesi döneme yönelik özel yetenekli çocuklarla ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimOkul Öncesi EğitimiDr.Öğr.Üyesi31Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunu olup, Okul Öncesi Eğitimi veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarının birinde doktora yapmış olmak. Kardeş ve akran zorbalığı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimSınıf EğitimiProfesör11Temel Eğitim (Sosyal Bilgiler Eğitimi) alanından doçentliğini almış olmak. Değerler eğitimi ve dijital öyküleme ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimSınıf EğitimiDr.Öğr.Üyesi31Sınıf Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Değer eğitimi ve öz düzenleme becerileri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiYabancı Diller Eğitimiİngiliz Dili EğitimiDoçent11Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce) alanından doçentliğini almış olmak. Akademik yazma ve okuduğunu anlama ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Emirdağ M.Y.O.Otel, Lokanta ve İkram HizmetleriAşçılıkDr.Öğr.Üyesi31Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Turizm İşletmeciliği alanlarının birinde doktora yapmış olmak. Gastronomi müzeleri ve gastronomi envanteri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiÇağdaş Türk Lehçeleri ve
Edebiyatları
Güney-Batı (Oğuz-Çuvaş) Türk Lehçeleri ve EdebiyatlarıDoçent11Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları veya Türk Dili alanlarının birinden doçentliğini almış olmak. Güney-Batı Türk lehçeleri ve ağızları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiFelsefeFelsefe TarihiDr.Öğr.Üyesi31Felsefe alanında doktora yapmış olmak. Fenemenoloji ve
başkalık deneyimleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesiİstatistikİstatistik Bilgi SistemleriDr.Öğr.Üyesi31İstatistik alanında doktora yapmış olmak. Dayanıklı
istatistiksel yöntemler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikGenetikDoçent11Moleküler Biyoloji ve Genetik alanından doçentliğini almış olmak. Pestisitlerin toksisitesi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikGenetikDoçent11Biyoloji alanından doçentliğini almış olmak. Mutajenite ve genotoksisite ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıEski Türk DiliProfesör11Türk Dili alanından doçentliğini almış olmak. Tarihi Kıpçak Türkçesi ve Yunus Emre Divanı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve idari Bilimler FakültesiMaliye BölümüMaliye TeorisiDr.Öğr.Üyesi31Maliye alanında doktora yapmış olmak. Vergi kaldıraç
etkisi ve vergi esnekliği ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İscehisar M.Y.O.İnşaatMermer TeknolojisiDoçent11Maden Mühendisliği alanından doçentliğini almış olmak. Mermer ve traverten atıklarının değerlendirilmesi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İscehisar M.Y.O.Motorlu Araçlar ve Ulaştırma
Teknolojileri
İş Makineleri OperatörlüğüDr.Öğr.Üyesi31Makine Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Geleneksel olmayan işleme yöntemleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDin BilimleriDr.Öğr.Üyesi31Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı, Din Sosyolojisi alanında doktora yapmış olmak. Erken dönem İslam toplumlarının sosyal hayatı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiElektrik MühendisliğiElektrik TesisleriDoçent11Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarının birinden doçentliğini almış olmak. Yük tanıma ve yenilenebilir enerji sistemleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda BilimleriDoçent11Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanından doçentliğini almış olmak. Esansiyel yağların antifungal etkileri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda TeknolojisiDoçent11Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanından doçentliğini almış olmak. Rafinasyonun bitkisel yağlar üzerine etkileri ve hayvansal yağlar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Sandıklı M.Y.O.Bitkisel ve Hayvansal ÜretimSeracılıkDr.Öğr.Üyesi31Toprak Bilimi ve Bitki Besleme alanında doktora yapmış olmak. Bitki ekolojisi ve vejatasyon ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Şuhut M.Y.O.Pazarlama ve ReklamcılıkReklamcılıkDr.Öğr.Üyesi31Pazarlama veya Turizm İşletmeciliği alanlarının birinde doktora yapmış olmak. Konaklama işletmelerinde akıllı uygulamalar ve turistlerin satınalma davranışları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiElektrik-Elektronik MühendisliğiElektrik-Elektronik MühendisliğiProfesör11Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanından doçentliğini almış olmak. Fiber optik yükselteçler ve lazerler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiMakine MühendisliğiMakine MühendisliğiDr.Öğr.Üyesi31Makine Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Titreşimli akış ve yenilenebilir enerji ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiMekatronik MühendisliğiMekatronik MühendisliğiDoçent11Mekatronik Mühendisliği veya Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanlarının birinden doçentliğini almış olmak. Ni kaplama ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Turizm FakültesiGastronomi ve Mutfak SanatlarıGastronomi ve Mutfak SanatlarıDr.Öğr.Üyesi31Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Turizm İşletmeciliği alanlarının birinde doktora yapmış olmak. Akıllı menüler ve yeşil nesil restoranlar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

 

1. KADRO DETAYLARI

İLAN SIRA NOBİRİMİ
BÖLÜM AD./ AS./  PR.
UNVANDERECEADETALESYab. DilÖZEL ŞART
1Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya
Anorganik Kimya
Arş.Gör.51Sayısal
70
50Fen-Edebiyat veya Fen Fakültelerinin birinden Kimya Bölümü lisans mezunu olmak. Kimya Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
2Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik
Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi
Arş.Gör.51Sayısal
70
50Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik Mühendisliği veya Ortaöğretim  Matematik Öğretmenliği Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Matematik Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
3Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji
Kurumlar Sosyolojisi
Arş.Gör.51Eşit Ağırlık
70
50Sosyoloji Bölümü lisans mezunu olmak. Sosyoloji Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
4Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Milletlerarası HukukArş.Gör.51Eşit Ağırlık
70
50Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Kamu Hukuku alanında doktora yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
5İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yönetim Bilişim SistemleriArş.Gör.51Eşit Ağırlık/Sayısal 7050Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri veya Yönetim Bilişim Sistemleri alanlarının birinde doktora yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
6Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük EğitimiArş.Gör.517050Antrenörlük Eğitimi Bölümü lisans mezunu olmak. Antrenörlük Eğitimi veya Beden Eğitimi ve Spor alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
7Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Turizm İşletmeciliğiArş.Gör.51Eşit Ağırlık
70
50Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Konaklama İşletmeciliği veya Seyahat İşletmeciliği Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Turizm İşletmeciliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
8Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler
Veterinerlik İç Hastalıkları
Arş.Gör.51Sayısal
70
50Veteriner Fakültesi mezunu olmak. İlgili alanda doktora yapıyor olmak. (2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atama yapılacaktır.)
9Bayat M.Y.O.
Veterinerlik
Laborant ve Veteriner Sağlık
Öğr.Gör. (Ders Verecek)51Sayısal
70
MuafVeteriner Fakültesi lisans mezunu olmak. Veterinerlik Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
10İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri
Kuran-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi
Öğr.Gör. (Ders Verecek)51Sözel 7050İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. Temel İslam Bilimleri alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında ez az 5 yıl iş tecrübesi ve hafızlık belgesine sahip olmak.
11Rektörlük
(Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uyg.ve Arş.Merk.)
Öğr.Gör.
(Uyg. Bir)
51Eşit Ağırlık
70
50Maliye Bölümü lisans mezunu olmak. Maliye Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Pestel Analizi konusunda deneyimli olmak.

2. İSTENEN EVRAKLAR

1- Dilekçe (www.aku.edu.tr internet adresinde DUYURULAR bölümünde yer alan dilekçe örneği doldurulacaktır. Dilekçesiz yapılan başvurular ile imzasız dilekçe ile yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.)
2- ALES Sonuç Belgesi. (Kadro detaylarında ALES’ten muaf olan kadrolar için zorunlu değildir, sonuç belgesi sonuç açıklama tarihinden itibaren 5 yıl geçerlidir.) "Kontrol Kodu / Doğrulama Kodu" yer almayan veya okunmayan belgeler geçersiz sayılacaktır.
3- Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi. (Kadro detaylarında yabancı dilden muaf olan kadrolar için zorunlu değildir.) ÖSYM ve YÖKDİL belgelerinde "Kontrol Kodu/Doğrulama Kodu" yer almayan veya okunmayan belgeler geçersiz sayılacaktır. ÖSYM ve YÖKDİL dışındaki yabancı dil belgelerinin aslı veya noter onaylı örneği olmalıdır. ÖSYM ve YÖKDİL sınav sonuç belgelerinin geçerlilik süresinde sınırlama yoktur. Diğer eşdeğer kabul edilen sınavlar, başvuru tarihini gösteren belge ile birlikte sunulması kaydıyla, sınav sonuç belgesinin üzerinde belirtilen geçerlilik süresince geçerlidir.
4- Mezuniyet belgelerinin (lisans, yüksek lisans veya doktora) e-Devlet çıktısı veya noter onaylı örneği. Noter dışında onaylanan belgeler, fotokopi belgeler veya noter onayının renkli fotokopileri kabul edilmeyecektir. E-Devlet çıktısının barkodlu veya kare kodlu olması zorunludur.
5- Lisans transkript belgesinin aslı veya noter onaylı örneği. (Eğer e-Devlet sisteminden mezun belgenizi alabiliyorsanız ve belgede not ortalaması varsa transkript belgesi gönderilmesine gerek yoktur. Transkript ile e-Devlet Mezuniyet belgelerindeki not ortalamalarındaki farklılıklarda e-Devlet not ortalaması dikkate alınacaktır.)
6- Öğrenci Belgelerinin e-Devlet çıktısı veya aslı. (Lisansüstü eğitim şartı olan kadrolar içindir. E-Devlet çıktısının barkodlu veya kare kodlu olması zorunludur.) YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİ BELGELERİNDE TEZLİ İFADESİ MUTLAKA YER ALMALIDIR. Öğrenci belgelerinde “tezli” ifadesi yer almıyorsa kayıtlı olunan enstitüden tezli yüksek lisans yapıldığına dair bir belge alınmalıdır.
Öğrenci belgeleri güncel (son 1 ay içerisinde alınmış) olmalıdır.
7- Alanında tecrübeli olduğuna ve sertifikaya ilişkin belge (Tecrübe/Deneyim/Sertifika şartı olan kadrolar içindir.) Tecrübe ve sertifika belgeleri fotokopi olarak gönderilebilir. Kazanılması durumunda aslı veya noter onaylı örneği istenecektir. (Tecrübe belgelerinde göreve başlama ve görevden ayrılma tarihleri, hangi unvanda görev yapıldığı, halen göreve devam ediliyorsa bu durumun belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca tüm tecrübe belgeleri kamu kurumlarından alınıyorsa mühürlü, özel sektörden alınıyorsa kaşeli, e-devletten alınıyorsa barkodlu olmalıdır. SGK'dan alınan Hizmet Dökümü belgeleri mutlaka barkodlu olmalı ve belgede meslek kodu yer almalıdır, aksi takdirde geçerli değildir.)
8- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların YÖK’ten alınan denklik belgesi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. (Denklik belgesi ya e-Devlet üzerinden alınmış olmalı ya da noter onaylı olmalıdır.) Transkript belgelerinin noter onaylı çevirisi gönderilmeli ve belgelerde mutlaka genel not ortalamasının 100 lük sistem karşılığı yer almalıdır. Genel not ortalaması hesaplamalarda kullanılacağı için 100 lük sistem karşılığı olmayan transkript belgeleri dikkate alınmayacaktır. Ayrıca beyan edilen öğrenci belgelerinin de noter onaylı çevirisi sunulmalı ve yüksek lisans öğrenci belgelerinde tezli ifadesi yer almalıdır.
ÖNEMLİ NOTLAR:
1- İlan özel şartında belirtilen mezuniyet veya öğrencilik alanı e-devlet belgenizde açıkça belirtilmemişse (örneğin Tasavvuf anabilim dalında tezli yüksek lisans yapıyorsunuz/yaptınız ama e-devlet belgenizde Temel İslam Bilimleri olarak belirtiliyorsa veya Halı Kilim anasanat dalında lisans eğitimini bitirdiniz ama belgenizde Geleneksel El Sanatları yazıyorsa vb.) bu durumları enstitüden veya fakülteden alacağınız bir yazı ile belgelendirmeniz gerekmektedir. Bu belge E-devlet belgesi ile birlikte sunulduğunda fotokopisi yeterlidir. Aksi durumda belgenin aslını ibraz etmeniz gerekmektedir. (Bu bilgiler diplomanızda yer alıyorsa diploma fotokopisini e-devlet çıktısı ile birlikte gönderebilirsiniz.)
2- COVID-19 pandemisi nedeniyle veya Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 35. maddesinin ek 8. fıkrası “Yükseköğretim kurumları tarafından, afet ve salgınlarda tez aşamasındaki lisansüstü eğitim öğrencilerine talepleri halinde bir dönem, afet veya salgının aşamasına göre tekrar başvurmaları durumunda bir dönem daha olmak üzere en fazla iki dönem ek süre verilebilir, verilen bu ek süreler azami süreden sayılmaz.” hükmünden faydalandıysanız, bu hakkı kullandığınızı belgeleyen enstitü yönetim kurulu kararı ile yazılarını başvuru evraklarınız ile göndermeniz gerekmektedir.
3- Lisansüstü eğitimde azami eğitim süresini aşmış olan veya süre sıfırlamasına tabi olan (lisansüstü eğitimini azami sürede tamamlayamaması nedeniyle) öğrenciler ile lisansüstü eğitimini azami sürede tamamlayamaması nedeniyle araştırma görevlisi kadrosundan ilişiği kesilen öğrenciler araştırma görevlisi kadrolarına başvuramazlar.
4- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. (Araştırma görevlisi kadrolarına 1 Ocak 1987 tarih ve sonraki doğumlular başvuru yapabilirler.)
3. BAŞVURU DETAYLARI VE SINAV TAKVİMİ
Başvuru Yeri: Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Evrak Kayıt Birimi A.N.S. Kampusu Erenler, Merkez / AFYONKARAHİSAR
Başvuru Tipi: Şahsen veya Posta Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi: www.aku.edu.tr
Evrak Kayıt Birimi Tel: 0272 218 11 30 Personel Daire Başkanlığı Tel: 0272 218 12 30
SINAV TAKVİMİ: İlan Resmî Gazete’de yayınlandığında Üniversitemiz web sayfasında ( www.aku.edu.tr ) açıklanacaktır.
4. GENEL AÇIKLAMALAR
1. Bu ilana başvuran adaylar; “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerini ve bu ilanda belirtilen hususları kabul etmiş sayılır.
2. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
3. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler. Birden fazla kadroya yapılan başvuruların hiçbirisi dikkate alınmaz.
4- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı çeviri tablosu kullanılarak hesaplanır. Genel not ortalamasının hem 4 lük hem de 100 lük sistemde verildiği transkript belgelerinde alınan derslerin geçme notunun nasıl hesaplandığına bakılarak, herhangi bir ders için geçme notu HARF NOTU (BB gibi) şeklindeyse, transkriptteki 4 lük sisteme göre belirlenen genel not ortalaması geçerli olur ve bu 4’ lük sistemdeki not YÖK çeviri tablosuna göre 100 lük sisteme çevrilir. Eğer herhangi bir ders için geçme notu 100 lük sistemde ise, transkriptteki 100 lük sisteme göre belirlenen genel not ortalaması geçerli olur.
5- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
6- İstenilen evrakların eksiksiz teslim edilmesi adayın sorumluluğundadır.
7- Posta veya kargo gecikmelerinden ve eksik evrak gönderiminden üniversitemiz sorumlu değildir.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel öğretim kurumları temsilcilerini kabul etti.Önceki Haber

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel öğ...

Ardahan Üniversitesi 14 Öğretim elemanı ve 42 Öğretim Üyesi alacaktır (Düzeltme İlanı)Sonraki Haber

Ardahan Üniversitesi 14 Öğretim elemanı...

Yorum Yazın

Bu Yarıyıl Tatilinde İlk Kez Açılan Kış Okullarından 250 Bin Öğrenci Yararlandı
6 Şubat Pazartesi kar tatili verilen iller
Öğretmenlik, adanmışlıktır. Bu fotoğrafı başka yerde göremezsiniz
Hava koşulları nedeniyle görev yerlerine gidemeyecek öğretmenlerimizi idari izinli saymalıdır
Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler ne zaman özür durumu, il içi ve il dışı yer değiştirmelerine başvurabilecek?
Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü