Alanya Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alanya Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu
Abone ol
Alanya Üniversitesi, 2023-2024 akademik yılı mezuniyet törenini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. 64 lisans, 62 önlisans ve 4 yüksek lisans öğrencisi, gurur ve heyecanla keplerini geleceğe doğru fırlattı. Tören boyunca yaşanan duygusal anlar, öğrencilerin ve ailelerinin mutluluk gözyaşlarıyla taçlandı.
tes heber içi kare

 

 

Devlet Bahçeli Yaşam Alanı Seyir Terası’nda yer alan Royal Wedding’te gerçekleştirilen törene birçok önemli isim katıldı. Törene katılanlar arasında Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Antalya Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, Alanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Murat Kırcı, Alanya Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Osman Karalay, Alanya Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi İlker Köse, Antalya İl Jandarma Komutanı Yardımcısı Albay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan ve Alanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Hasan Sipahioğlu yer aldı. Mezun öğrenciler, aileleri, akademisyenler ve üniversite yönetimi de törende hazır bulundu.

 

 

 

Yeni bir başlangıç

 

 

 

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mesut Güner, öğrencilerin zorlu ve uzun bir eğitim yolculuğunu başarıyla tamamladıklarını vurguladı. Mezuniyetin sadece bir son değil, aynı zamanda yeni bir başlangıç olduğunu belirten Güner, öğrencilerine bugüne gelene kadar gösterdikleri çaba ve fedakarlıklardan dolayı takdirlerini iletti. Rektör Güner, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, derslere katılmak, projeler hazırlamak ve sınavlara girmek gibi birçok zorluğun üstesinden geldiklerini, karşılaştıkları engelleri azim ve kararlılıkla aştıklarını belirtti. Gelecek hayatın daha da zorlaşabileceğini, ancak geçmişteki deneyimlerin ileride değer kazanacağını hatırlattı. Öğrencilerin burada kazandıkları bilgi ve deneyimlerin, hayatlarının her aşamasında onlara yol göstereceğini ifade eden Güner, mezunların cesur olmalarını, hedeflerinin peşinden gitmelerini ve asla vazgeçmemelerini öğütledi. Konuşmasında, kişisel başarıların yanı sıra topluma ve çevreye yapılacak katkıların da önemine değinen Prof. Dr. Mesut Güner, öğretim yılı boyunca özveriyle çalışan öğretim kadrosuna da teşekkür etti.

 

 

 

Mezun öğrencilere kariyer planlaması

 

 

 

Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner’den sonra kürsüye, Alanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Murat Kırcı çıktı. Mütevelli Başkan Yardımcısı Murat Kırcı, mezun öğrencilere hitabında, mezuniyetin bir bitiş değil, uzun vadeli yeni bir başlangıç olduğunu ifade ederek, Alanya Üniversitesini mezunlarının gurur duyacağı bir üniversite haline getirmek yolunda ilerlediklerini paylaştı. Kırcı, mezun olacak öğrencilerle mezuniyet sonrasında da sürekli iletişimde kalacaklarını ve onlara kariyer yolculuklarında destek olacaklarını ifade etmek için “Sizinle işimiz bitmedi, birlikte güzel işler başaracağız” dedi. Murat Kırcı konuşmasında şunları söyledi: “Bugün itibariyle buradan mezun olan öğrenciler olarak “alametifarikamız” Alanya Üniversitesi oldu. Mezunların üniversiteye, üniversitenin de mezunlarına karşı sorumlulukları var. Gelecekte size değer katacak her şey Alanya Üniversitesi markasına değer katacak. Alanya Üniversitesine değer katacak her gelişme, sizlerin marka değerini arttıracaktır. Mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, geri kalan yaşamlarında başarılar diliyorum.”

 

 

Alanya Üniversitesi okul birincisi Neslihan Büşra Teksöğüt, mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Teksöğüt,” Alanya’ya ilk adım attığımda heyecan ve endişe bir aradaydı. Ancak beş yılın sonunda, Alanya benim için ikinci bir ev haline geldi. İklimi ve doğal güzellikleriyle öğrencilik dönemi dışında da keyifli zaman geçirme fırsatı sundu, bu da biz öğrencilerin yaşam kalitesini artırdı." ifadelerini kullandı. Başarısının ardında sadece kendi çabalarının değil, ailesinin, hocalarının ve arkadaşlarının desteğinin de büyük rol oynadığını vurgulayan Teksöğüt, "Bizler, burada sadece akademik bilgi değil, aynı zamanda yaşam için gerekli olan değerleri ve becerileri de kazandık. Alanya Üniversitesi’nde geçirdiğimiz yıllar, bizi hem akademik hem de kişisel olarak olgunlaştırdı" dedi. Yapılan konuşma ve törenin ardından mezun olan 130 öğrenci coşku içerisinde keplerini havaya fırlattı.

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Jandarma’dan kurbanlık nakli yapan araçlara denetimÖnceki Haber

Jandarma’dan kurbanlık nakli yapan araçl...

Şehit annesinden yürek yakan sözlerSonraki Haber

Şehit annesinden yürek yakan sözler

Yorum Yazın

24 Temmuz Çarşamba önemli gündem başlıkları
60 saniyede ekonomide bugün 23 Temmuz 2024
60 saniyede bugün 23 Temmuz 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
T3 Akademi Atölyeleri - Güneş Sistemi Atölyesi
Teknofest Çeşitli Kategorilerdeki Yarışma Sonuçları Açıklandı!
Hukuk Devleti İlkesini Ayaklar Altına Alan Sendikal Baraja Karşı, Tbmm Görüşmelerimize Devam Ediyoruz.
Üyelerimize Özel Kıbrıs Turu
Canlı Yayında YKS Tercih Stratejileri Ele Alınacak
Mülakat İnadından Vazgeçin!
Sendika Seçme Özgürlüğüne Darbe Vuran %1 Barajı Derhal Geri Çekilmelidir
Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu (2024-2) Bugün Başlıyor
"Okulum Temiz" Belgelendirme Programının yürütülme esasları yeniden belirlendi
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Öğretici: Sabit Gelirliler Göz Göre Göre Enflasyon Altında Eziliyor
Öğretmenlerin Mazerete Dayalı Atama Duyurusundaki Mağduriyeti Giderilmelidir
Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler
Danıştaydan Tarikatlara Ve Açık Öğretime Kapı Açan Düzenlemeye Yürütmeyi Durdurma
Sayılarla LGS 2024
İmam Hatipli Öğrenciler, Güney Kore'deki Robot Yarışmasında Dünya Şampiyonu Oldu
1 Ekim 2008 Tarihinden Önce Sözleşmeli Olarak Başlayıp Daha Sonra Kadroya Geçen Öğretmenler 5434 Sayılı Kanuna Tabii Olmalıdır