Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler Sendikamızı Ziyaret Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atama Bekleyen Engelli Öğretmenler Sendikamızı Ziyaret Etti
Abone ol
2020 ve 2022 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) katılan adaylar arasından puan üstünlüğüne göre yapılan atamalar sonucunda ataması yapılmayan engelli öğretmenler, 23.05.2023 tarihinde Türk Eğitim-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.

Genel Sekreterimiz Haydar Urfalı tarafından karşılanan atama bekleyen engelli öğretmenler, başvuru ekranın açılmaması, deprem bölgesinde ikamet ettiği için internete ulaşamama, başvurunun herhangi aşamasında başvuru ekranının kilitlenmesi,  ön başvuru aşamasından sonra başvuru formu çıktısı alıp tercih ekranının açılmaması sonucu tercih yapamama, başvuru ve tercih kılavuzunda ikinci öncelik başvurusuyla ilgili açıklama yapılmadığından başvuru yapamama gibi sebeplerle süreçte mağduriyet yaşadıklarını, ÖSYM verilerine göre 2020 ve 2022 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan sadece 90 engelli öğretmenin atamasının yapılmadığını anlatan heyet temsilcileri yetkililerden bu konu hakkında çözüm beklediklerini, atamalarının yapılmasında hiçbir engellerinin bulunmadığını, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde atanmayı beklediklerini ifade ederek, sendikamızdan destek istedi.

Her zaman engelli öğretmenlerin ve ataması bekleyen öğretmenlerin  yanlarında yer aldıklarını ve bundan sonra da yer almaya devam edeceklerini ifade eden Genel Sekreterimiz Haydar Urfalı, şunları kaydetti: “3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapılması ile ilgili süreçte atamalar gerçekleşti. Atama programı sırasında Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamada, ‘25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen atamamızı yapmıştık. Atamada müjdesini verdiğimiz gibi, başvuru yapan ancak o gün 3 bin 500’e giremeyip atanamayan tüm adayların da atamasını bugün gerçekleştirdik’ şeklinde açıklama yapmıştı. Bu kapsamda 800 engelli öğretmenin ataması yapıldı. Bu aşamadan sonra özellikle meslek dersleri alanlarında 234 engelli öğretmen atamasının yapıldığını Sayın Milli Eğitim Bakanın açıklamalarından öğrendik. Tabi ki bu aşamadan sonra atama bekleyen tüm engelli öğretmenlerin atamasının yapıldığını düşünmüştük. Ancak sizlerin verdiği bilgiye ve ÖSYM verilerine göre 2020 ve 2022 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan sadece 90 engelli öğretmenin atamasının yapılmadığını, sizlerin bunlardan 57’sine ulaştığınızı öğrenmiş olduk. Temennimiz çeşitli nedenlerle mağduriyet yaşayan bu engelli öğretmenimizin de atamasının yapılmasıdır. Bu yaşanan mağduriyetin en kısa zamanda çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Bizlerde bu konun çözüme kavuşması için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gıda Fiyatları Mayısta Yüzde 2,3 Oranında ArttıÖnceki Haber

Gıda Fiyatları Mayısta Yüzde 2,3 Oranınd...

Esenler’de yangın çıkan binada ceset bulunduSonraki Haber

Esenler’de yangın çıkan binada ceset bul...

Yorum Yazın

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetilemiyor!
2024-YKS Sınavında Engelli Bireylere Ek Süre Verilecek mi? İşte OMBUDSMAN’ın Tavsiye Kararı
Öğretmenlerin Emeklilik İçin Ön Başvuru Tarihleri Açıklandı
Unutulmamalı ki, eğitimden tasarruf olmaz
Tavrımız, enflasyonu düşürerek kalıcı refah artışını sağlamaktır
Erdoğan'dan öğretmen atamalarına dair açıklama
Bir Miktar Ne Kadar?
Online İkraz Hizmetleri Hakkında Duyuru
Çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz
YKS Puan Hesaplama Motoru Yayında
"ETKİM İstasyon Programı" başvuruları başladı!
Haritalar, Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlandı
Öğretici: TBMM Mesaiye Başlıyor, Artık Çalışan Ve Emeklilerin Bekleyen Sorunları Çözülsün!
Yapay Zeka 101 Eğitimi   
Okul Sporları Duyuruları
 eTwinning Projelerinde Üretken Yapay Zekâ
Dağ Fare Doğurmasın!
Mesleki Eğitimde 8 Bin 406 İş Yerinin Sözleşmesi Feshedildi
Türk Eğitim Sen, “Türk Eğitim Sisteminde Proje Okulları” Çalıştayı Düzenliyor
İş Gücü İstatistikleri Yayımlandı