Bakan Ersoy: ”Depremin izlerini tamamen sileceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Ersoy: ”Depremin izlerini tamamen sileceğiz”
Abone ol
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, deprem sonrası süreci Malatya’da şu ana kadar başarıyla yönettiklerini belirterek, “Bundan sonrasını da hızlı bir şekilde tamamlayıp depremin etkilerini, izlerini tamamen Malatyamızdan silmek için devlet, millet olarak el biriyle gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.
tes heber içi kare

 

 

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, burada partililer ile bir araya geldi. İl Başkanı Namık Gören, Milletvekili İhsan Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in de katılımı ile düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Ersoy, 6 Şubat depreminden sonra düzenli olarak Malatya’yı ziyaret ettiklerini söyledi. Depremin hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevlendirmesi ile Malatya’ya geldiklerini ifade eden Ersoy, “İlk günlerde çok yoğun olarak burada bulunduk, enkaz kaldırma sürecinde haftalarca, aylarca kaldık. Şimdi yavaş yavaş elbirliği ile Malatya’ya ayağa kaldırıyoruz” dedi.

 

 

Malatya’daki iş birliği ve koordineli çalışmadan dolayı ilgili kurumlara teşekkür eden Ersoy, “Çok koordineli bir şekilde organize olduk, hep beraber devlet vatandaş el ele vererek bu enkazın altından kalkmayı başardık. Tabi ki sadece Malatya’yı kapsayan bir afet değil bu 11 şehrimize yayıldı. Yüz yıldır hatta birkaç yüzyıldır olmayan bir şiddetli bir deprem fırtınasından bahsediyoruz. Ama inşallah Malatya’da şu ana kadar bu süreci başarıyla yönettik. Bundan sonrasını da hızlı bir şekilde tamamlayıp depremin etkilerini, izlerini tamamen Malatyamızdan silmek için devlet olarak ve sizler olarak el biriyle gayret etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ilk günden itibaren deprem bölgelerini çok sıkı takip ettiğini belirten Bakan Ersoy, kendilerinin de düzenli olarak Ankara’da yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdiklerini söyledi. En hızlı şekilde bölgedeki afetinin izlerini silmek için gayret gösterdiklerini kaydeden Ersoy, “Dünyadaki hiçbir devletin göstermediği bir refleksi gösterdi devletimiz. Halkımızın yardımlaşma ve paylaşma kültürü bu afeti atlatmamızda en büyük etkenlerden biri oldu. Şimdi önemli olan tabi kaybedilen canları yerine getirme şansımız yok. Ama mal kayıplarının hızlı bir şekilde telafisi ve Malatya’yı tekrar büyüyen gelişen şehirlerimiz arasında görmek için çalışıyoruz. Buda Malatya için çok hızlı olacak diye düşünüyorum. Ben düzenli olarak gelmeye devam edeceğim. İhtiyaçları tespit ediyoruz ve ihtiyaçlar çerçevesinde ilgili bakanlıklarımıza gerekli toplantıları yapıp kabinede de nihai kararlarını alıp süreci hızlı bir şekilde yönetiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Tüm dünyaya hem Malatya olarak hem Türkiye olarak örnek olduklarının da altını çizen Bakan Ersoy, “Kimse egoist davranmadı, herkes fazlası varsa diğer komşusuyla paylaştı. Bu da bizi açıkçası dünyaya örnek gösterilen bir ülke yaptı. Türkiye çok büyük krizler atlattı. Bu son kriz çok büyüktü, bundan sonra da krizler başımıza gelecektir. Dünya de her zaman krizlere açık bir yer. Ama ben inanıyorum ki Türkiye her krizden güçlenerek çıktı, kuvvetlenerek çıktı. İnşallah bu süreci güçlenerek kuvvetlenerek daha büyük bir Malatya olarak atlatacağız. Bize vermiş olduğunuz moralden destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bakan Ersoy: ”Depremin izlerini tamamen sileceğiz”

Bakan Ersoy: ”Depremin izlerini tamamen sileceğiz”

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FETÖ’nün sözde ‘A’ mütevelli heyeti üyesi yakalandıÖnceki Haber

FETÖ’nün sözde ‘A’ mütevelli heyeti üyes...

İnşaatın 22. katından yük asansörü düştü: İngilizce öğretmeni öldüSonraki Haber

İnşaatın 22. katından yük asansörü düştü...

Yorum Yazın

T3 Akademi Atölyeleri - Güneş Sistemi Atölyesi
Teknofest Çeşitli Kategorilerdeki Yarışma Sonuçları Açıklandı!
Hukuk Devleti İlkesini Ayaklar Altına Alan Sendikal Baraja Karşı, Tbmm Görüşmelerimize Devam Ediyoruz.
Üyelerimize Özel Kıbrıs Turu
Canlı Yayında YKS Tercih Stratejileri Ele Alınacak
Mülakat İnadından Vazgeçin!
Sendika Seçme Özgürlüğüne Darbe Vuran %1 Barajı Derhal Geri Çekilmelidir
Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu (2024-2) Bugün Başlıyor
"Okulum Temiz" Belgelendirme Programının yürütülme esasları yeniden belirlendi
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Öğretici: Sabit Gelirliler Göz Göre Göre Enflasyon Altında Eziliyor
Öğretmenlerin Mazerete Dayalı Atama Duyurusundaki Mağduriyeti Giderilmelidir
Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler
Danıştaydan Tarikatlara Ve Açık Öğretime Kapı Açan Düzenlemeye Yürütmeyi Durdurma
Sayılarla LGS 2024
İmam Hatipli Öğrenciler, Güney Kore'deki Robot Yarışmasında Dünya Şampiyonu Oldu
1 Ekim 2008 Tarihinden Önce Sözleşmeli Olarak Başlayıp Daha Sonra Kadroya Geçen Öğretmenler 5434 Sayılı Kanuna Tabii Olmalıdır
LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
2024-KPSS: Alan Bilgisi Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
Deneyap Teknoloji Atölyelerinde Yaz Okulu Başlıyor!