Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz'ın Katılımıyla "İstanbul'un Fethi Kutlama Programı" Düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz'ın Katılımıyla "İstanbul'un Fethi Kutlama Programı" Düzenlendi
Abone ol
MEB Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz, Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ulus İlk Meclis AİHL öğrencileri tarafından icra edilen İstanbul'un Fethi Kutlama Programına katıldı
tes heber içi kare

Bakan Yardımcılarımız Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz ile Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümü münasebetiyle Ankara Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından icra edilen İstanbul'un Fethi Kutlama Programı'na katıldı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Sayın Osman Sezgin ve Sayın Nazif Yılmaz ile Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından icra edilen İstanbul'un Fethi Kutlama Programı'na katıldı.

Anadolu imam hatip liselerinde Program Çeşitliliği kapsamında uygulanmakta olan Mûsikî,  Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar Programı öğrencilerinin icra ettiği İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programa katılan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin; İstanbul'un fethi anlatılırken Fatih Sultan Mehmet'i yetiştiren Akşemseddin Hoca'dan ve Akşemseddin Hoca'yı yetiştiren Ankara'nın manevî büyüklerinden Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'nden başlamak gerektiğini ifade etti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz İstanbul'un fethinin Ankara'dan başladığını; matematik, coğrafya, astronomi ve fizik gibi fen bilimleri alanlarında eğitim alan ve birçok yabancı dil bilen Fatih Sultan Mehmet'in manevi anlamda da yetişmesinde Akşemseddin Hoca'nın ve onu yetiştiren Ankara Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'nin büyük payı olduğunu belirtti.

Genel Müdürümüz Nezir Gül yaptığı konuşmada şu değerlendirmede "Coğrafyamız, başta Anadolu olmak üzere tüm yeryüzünün kıymetli, değerli ve bizlere emanet edildiği bilinciyle sahiplenilmesi ve korunması gerekiyor. İmam Hatip okullarımız fetih gençliği, fetih nesli şuuru vermek maksadıyla gayret ediyor, insanların kalbini ve gönlünü fethediyor." Şeklinde konuşarak sözlerini şöyle tamamladı: "Fatih Sultan Mehmet peygamberimizin müjdesine mazhar olmuş, tarihimizdeki öncü şahsiyetlerimizdendir. Onun misyonunu taşıyan yeni fatihlerin yetişmesi, irfan ordusunun, eğitim ordusunun yetişmesi hedefimizdir."

Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi Geleneksel ve Çağdaş Görsel Sanatlar Programı öğrencilerinin emeği olan hüsn-i hat, tezhip, ebru ve karakalem sanat dallarında eserlerinin de sergilendiği programa Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Doç. Dr. Osman Sezgin ve Dr. Nazif Yılmaz'ın yanı sıra Din Öğretimi Genel Müdürümüz Nezir Gül, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Harun Fatsa, Daire Başkanımız İhsan Erkul, Ankara Altındağ İlçe Millî Müdürü Hasan Yıldırım, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Başvurular BaşladıÖnceki Haber

Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Eğit...

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Merkezi İzleme Değerlendirme Sınavı YapıldıSonraki Haber

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Me...

Yorum Yazın

T3 Akademi Atölyeleri - Güneş Sistemi Atölyesi
Teknofest Çeşitli Kategorilerdeki Yarışma Sonuçları Açıklandı!
Hukuk Devleti İlkesini Ayaklar Altına Alan Sendikal Baraja Karşı, Tbmm Görüşmelerimize Devam Ediyoruz.
Üyelerimize Özel Kıbrıs Turu
Canlı Yayında YKS Tercih Stratejileri Ele Alınacak
Mülakat İnadından Vazgeçin!
Sendika Seçme Özgürlüğüne Darbe Vuran %1 Barajı Derhal Geri Çekilmelidir
Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu (2024-2) Bugün Başlıyor
"Okulum Temiz" Belgelendirme Programının yürütülme esasları yeniden belirlendi
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Öğretici: Sabit Gelirliler Göz Göre Göre Enflasyon Altında Eziliyor
Öğretmenlerin Mazerete Dayalı Atama Duyurusundaki Mağduriyeti Giderilmelidir
Uluslararası Eğitim Raporları: Özet ve Öneriler
Danıştaydan Tarikatlara Ve Açık Öğretime Kapı Açan Düzenlemeye Yürütmeyi Durdurma
Sayılarla LGS 2024
İmam Hatipli Öğrenciler, Güney Kore'deki Robot Yarışmasında Dünya Şampiyonu Oldu
1 Ekim 2008 Tarihinden Önce Sözleşmeli Olarak Başlayıp Daha Sonra Kadroya Geçen Öğretmenler 5434 Sayılı Kanuna Tabii Olmalıdır
LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
2024-KPSS: Alan Bilgisi Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
Deneyap Teknoloji Atölyelerinde Yaz Okulu Başlıyor!