Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Konya'da Okul Açılışına Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Konya'da Okul Açılışına Katıldı
Abone ol
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, Konya'da 32 derslikli Selçuklu Belediyesi Şehit Erkan Kurşun İlkokulunun açılışı ve il eğitim değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Millî Eğitim Bakanlığının okullaşma çalışmaları kapsamında ciddi yatırımlar yaptığını belirterek, "2002-2003 dönemini bir referans noktası olarak görürsek 43 bin 496 olan okul sayımız, 74 bin 133'e ulaştı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da 5 milyon 600 bin ilkokul öğrencimiz eğitim öğretime başladı. Bu yıl da 5 bin 624 dersliğimizi eğitime, çocuklarımıza, geleceğimizin teminatı yavrularımıza ve değerli öğretmen arkadaşlarımızın hizmetine sunduk." bilgisini paylaştı.

 

Okulların sadece sayısal olarak çoğalmadığına, aynı zamanda fiziki ve sosyal imkânlarının da geliştiğine dikkat çeken Şamlıoğlu, Bakanlık olarak öğrencilerin kaliteli eğitime erişimlerini sağlamak ve zamanlarının önemli bir kısmını geçirdikleri okul ortamlarını iyileştirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

 

İlkokullar özelinde bu yıl oldukça önemli değişikliklere imza atıldığını anlatan Şamlıoğlu; ilkokullarda sınavların kaldırıldığını, öğrencilerin gelişim düzeyinin, öğretmenlerin rehberliğinde gerçekleştirileceği bireysel ve grup etkinlikleriyle, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçlarıyla takip edileceğini kaydetti.

 

Bu yıl sonuç değil, süreç odaklı ve eğitimi sadece akademik olarak algılayan değil; sosyal, sanatsal, sportif, millî ve manevi bakımdan değerler gelişim süreçlerini eş zamanlı önemseyen bir yaklaşımı hayata geçirdiklerini dile getiren Şamlıoğlu, şöyle konuştu: Millî Eğitim Bakanımızın bir seferberlik vurgusu var; velilerimizle, ailelerimizle, eğitim çalışanlarımızla, bürokrasimiz, siyasetimiz, bu memleketin evlatları olarak çıkalım ve Türkiye'de eğitim süreçlerini daha nitelikli hâle, hem fiziki standartlardan hem yönetim, organizasyon süreçlerine kadar hem destek hizmetlerinden hem de eğitim süreçlerinin tüm kademelerine kadar daha etkili hâle getirelim. Bunun gayreti içinde olacağız. Bu coğrafyanın çocukları, öğretmen arkadaşlarımızın gayretleriyle cumhuriyetimizin 2. yüzyılında Sayın Cumhurbaşkanımızın bize de hedef olarak koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, Fas'tan Endonezya'ya, Türki cumhuriyetlerden Balkanlara artık yeni bir şey söyleyecek. Bütün insanlığın hayrına söyleyecek. Bu konuda tespitlerimizi yaptık, tercihlerimizi belirledik. İstikametimiz çok net ve samimiyetle, gayretle yürüyeceğiz.

 

Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirilirken açılışa Konya'da görev yaparken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan polis memuru Erkan Kurşun'un ailesi ile öğrenci ve öğretmenler de katıldı.

 

Bakan Şamlıoğlu ayrıca, kentteki programı kapsamında il eğitim değerlendirme toplantısına da katılarak kentin eğitim gündemine ilişkin konularını görüştü.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Avukatını ve emekli icra müdürünü gözünü kırpmadan öldürdüÖnceki Haber

Avukatını ve emekli icra müdürünü gözünü...

Yusuf Tekin, Ankara'da öğretmenlerle bir araya geldiSonraki Haber

Yusuf Tekin, Ankara'da öğretmenlerle bir...

Yorum Yazın

Bakan Tekin, Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'nin Tanıtım Programına Katıldı
MEB Ortaokul Ve Liselerde "Türk Sosyal Hayatında Aile" Dersinin Müfredatı Hazırlandı
Ocak Ayında Yapılacak Düzenleme Kamu Görevlisi Ve Emeklilerini Memnun Etmelidir
İşte Sendikanın Tespiti Memur Maaşlarındaki Erime Aylık 7 Bin 50 TL Oldu
Eğitim Sendikasından Formasyon Tepkisi
Kasım Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
Yurt Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
4 Aralık Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (03 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Take Off İstanbul İçin Geri Sayım Başladı
Engel Tanımayan Öğretmenlerimiz, Engeller Aşan Çocuklar Yetiştiriyor
Engelleri Kaldıralım! Engelli Kamu Çalışanlarının Kullandığı Tüm Protez Ve Cihazlardaki SGK Payı Artırılsın!
Özel eğitim çocuk dergisi, Cumhuriyetin 100. Yılında özel sayısıyla yayında
"Buğday Tanesi" Filmi; Öğrenci, Öğretmen Ve Velilerle EBA'da Buluşuyor
60 saniyede bugün (02 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti.
3 Aralık Pazar önemli gündem başlıkları
Memur Sendikacılığında Sosyal Medyanın Kullanımı Ve Önemi Çalıştayımızı Tamamladık
Hükümetimizden; Memurlarımızın Sorunlarını İçeren Bir Torba Yasa (Memur Paketi) Bekliyoruz
İlkesel olarak alan değişikliğini doğru bulmuyorum!
MEB’den Cumhuriyetin 100. Yılına "Armağan"