Bartın Üniversitesi'nde bağımlılıkla mücadelede 23 bin 829 kişiye ulaşıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bartın Üniversitesi'nde bağımlılıkla mücadelede 23 bin 829 kişiye ulaşıldı
Abone ol
Bartın Üniversitesinde (BARÜ) “Bağımlıkla Mücadele Programı” dahilinde bir yıl boyunca düzenlenen etkinliklerle 23 bin 829 kişiye ulaşıldı.

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gençlerin sağlıklı gelişimini engelleyen her türlü bağımlılığa karşı yürütülen çalışmalarla daha sağlıklı nesiller yetiştirmek hedefleniyor. Bu çerçevede gerçekleştirilen faaliyetlerle bağımlıkla mücadele konusunda farkındalık oluşturularak ortak sorumluluğa vurgu yapıldı. Geride bırakılan yılda üniversite personeli, öğrenciler ve mezunların katılımıyla düzenlenen 24 ayrı etkinlikte 23 bin 829 kişiye ulaşıldı.

 

 

Bağımlıkla mücadele konusunda yürütülen çalışmalara önem verdiklerinin altını çizen BARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik, toplum yapımızı derinden etkileyebilecek her türlü bağımlılığa karşı yapılan faaliyetlerle önlem almaya çalıştıklarını ifade etti.

 

 

Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalara dikkat çeken Çelik, “Akademik ve idari insan kaynağımız, öğrencilerimiz ve mezunlarımızın içerisinde yer aldığı tüm bileşenlerimizle birlikte ortak sorumluluğumuz olan bağımlıkla mücadele konusunda çalışmalar yaptık. Eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetleri kapsayan bu çalışmalarda bağımlılık konusunu farklı perspektiflerle aktardık. Bağımlılığın hangi türü olursa olsun bunun psikolojik ve bedensel etkileri olduğu kadar sosyal ve ekonomik sonuçlarının olduğunun da farkındayız. Bu bağlamda hassasiyet göstermeye ve gençlerimizi doğrudan etkileyen konularda önemli çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Çelik, gösterilen gayretin özgüven ve sorumluluk duygusu yüksek, daha olumlu, umutlu ve mutlu bireyler yetişmesine katkı sunduğunu da ifade ederek “Tüm paydaşlarımızla iş birliği içerisinde bağımlılıkla mücadele konusunda iyi uygulama örneklerinin artırılmasını amaçlıyoruz. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıktan uzak tutacak faaliyetlerin toplum olarak bizleri daha da güçlendireceğini biliyoruz. Bu düşüncelerle daha sağlıklı nesiller yetiştirme konusunda üniversitelerimize olan değerli teşvikleri için YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar ile süreci yakından takip ederek bizlere destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun başta olmak üzere tüm bileşenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Özyeğin Üniversitesi, Teknoloji Girişimcilerini Yatırımcılarla BuluşturduÖnceki Haber

Özyeğin Üniversitesi, Teknoloji Girişimc...

Osmaniye Belediyesi, sokak hayvanlarına umut oluyorSonraki Haber

Osmaniye Belediyesi, sokak hayvanlarına...

Yorum Yazın

Bir eğitim sendikasının Atatürk'e yapılan rezil hakarete yönelik değerlendirmesi ne şiş yansın, ne kebap formatında lakırdıdır
Gençleri hataları sebebiyle yok etmeyelim.
Yetkili Sendika Neden Sessiz Kaldı?
22 Eylül Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
2. Yedek Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklaması
Öğretmenlik yetiştirmeden kariyer geliştirme süreçlerine kadar bir bütün olarak ele alınmalı
AES Eğitim Gündemi Anket Sonuçları Açıklandı
Geçen Yıl Alınmayan Kariyer Sınavı Ücreti Bu Sene Hangi Gerekçeyle Alınacak?
"Cumhuriyet Ve Türkçemiz" Konulu Lise Öğrencileri Arası Deneme Yarışması
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Başvuruları Başlıyor
21 Eylül Perşembe önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
Türk Eğitim-Sen'den mülakata sert tepki... 'Mülakat adaletin katilidir'
2022-2023 Bilsem Öğrenci Tanılama Ve Yerleştirme Süreci Depremden Etkilenen On İl Ve Bu İllerden Nakil Giden Öğrencilerin Sonuçları Açıklan
Danıştay, üniversiteler arası geçici görevlendirmeyi engelleyen yönetmelik hükmünü iptal etti
Türk Eğitim Sen'den İsa Barış'a tam destek
Depremzede öğretmenden Bakana teşekkür tweti
Ülke Genelinde Yapılacak Ortak Sınavların Tarihleri Belli Oldu