Biden’ın Yeni Planı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Biden’ın Yeni Planı
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden, Güney ve Orta Amerika ülkelerinden ABD’ye yasa dışı yollarla yapılan göçmenliği önlemek üzere, belirli 4 ülkeden her ay en fazla 30 bine kadar göçmen kabul edileceğini duyurdu.

 

 

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’dan yaptığı duyuruyla, ABD’nin sınır güvenliğini korumak ve yasa dışı göçle mücadele etmek amacıyla güvenlik önlemlerini artırdığını söyledi. Biden, Venezuela, Küba, Nikaragua ve Haiti’den ABD’ye gelen göçmenleri kapsayacak bir "şartlı tahliye" programıyla ülkenin sınır güvenliğini ve yasal göçmenliğin sağlanmasının amaçlandığını belirtti. Biden yeni düzenlemeyle, Küba, Nikaragua, Haiti ve Venezuela’dan her ay en fazla 30 bine kadar göçmenin kabul edileceğini aktarırken, "Geçtiğimiz birkaç yılda binlerce insan Küba, Nikaragua ve Venezuela dahil olmak üzere Orta, Güney Amerika ve Karayip ülkelerinden kaçarak ABD’ye geldi. Önceki yönetim ’Article 42’ adlı yasa ile bununla başa çıkmaya çalıştı ancak sınırı geçen insanlar sınır dışı edildikten sonra yeniden ABD’ye girdi. Yönetimim, şu anda elimizde bulunan araçları kullanarak sınırda işleri daha iyi hale getirmek için çalışacak. Bugün yönetimim, yasal hakkı olmadan ABD’ye gelmeye çalışanlara yönelik yaptırımları sıkılaştırmak ve daha hızlı bir süreç başlatmak için birçok adım atıyor. Bugün, bu ülkelerden ABD’ye ayda 30 bin kişinin kabul edileceğini duyuruyorum" şeklinde konuştu.

 

 

ABD’nin yasa dışı göçü önleme doğrultusunda, Meksika hükümetiyle birlikte çalıştığını da söyleyen Biden ayrıca, "şartlı tahliye" programının işleyiş şekli kapsamında göçmen olmak isteyenlerin bir sponsor sahibi olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Biden, "Buraya gelmeniz için ABD’de yasal bir sponsorunuz olmalıdır. Kişinin sıkı kontrollerden geçmesi ve başvurusunu ABD dışından yapması gerekir. Yasa dışı yollardan ABD’ye geçiş yapan kişiler bu program için uygun değildir" ifadelerini kullandı.

 

 

Biden, başvuruları onaylanan göçmenlerin ABD’ye girerken, ülkeye girişlerini ibraz etmek için telefonlarda bulunan bir uygulamaya sahip olmaları gerektiğini de belirtti. Biden, bunun sınırdaki yığılma ve trafiği azaltacağını da aktardı.

 

 

Biden yönetiminin yeni düzenlemesine göre, Nikaragua, Haiti, Venezuela ve Küba’dan ABD’ye gelen sığınmacılar 2 yıla kadar ABD’de ikamet ve çalışma hakkına sahip olacak. ABD’ye izinsiz girmeye çalışan ve ülkede kalmak için yasal bir dayanağı olmayan kişiler ise hızlandırılmış sınır dışı edilmeye ve 5 yıla kadar cezai yaptırımlara tabi olacak.

 

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
’Toprak Dede’nin adı Narlıdere’de yaşayacskÖnceki Haber

’Toprak Dede’nin adı Narlıdere’de yaşaya...

Biden, Kanlı Kongre'nin yıldönümünde 12 kişiye madalya verecekSonraki Haber

Biden, Kanlı Kongre'nin yıldönümünde 12...

Yorum Yazın

Bir Miktar Ne Kadar?
Online İkraz Hizmetleri Hakkında Duyuru
Çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz
YKS Puan Hesaplama Motoru Yayında
"ETKİM İstasyon Programı" başvuruları başladı!
Haritalar, Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlandı
Öğretici: TBMM Mesaiye Başlıyor, Artık Çalışan Ve Emeklilerin Bekleyen Sorunları Çözülsün!
Yapay Zeka 101 Eğitimi   
Okul Sporları Duyuruları
 eTwinning Projelerinde Üretken Yapay Zekâ
Dağ Fare Doğurmasın!
Mesleki Eğitimde 8 Bin 406 İş Yerinin Sözleşmesi Feshedildi
Türk Eğitim Sen, “Türk Eğitim Sisteminde Proje Okulları” Çalıştayı Düzenliyor
İş Gücü İstatistikleri Yayımlandı
Ali YALÇIN'dan önemli açıklamalar
2024 Nisan Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı
İşte haftanın yalan haberleri
"Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni (D-AOBM) Tamamlayıcı Cilt Mahallî Eğitimleri" Devam Ediyor
"LGS DKAB Hazırlık Serisi" Yayında
Aile Çocuk Eğitim Programı (AÇEP)