Bileti ’kitap’ olan konserin ikincisi düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bileti ’kitap’ olan konserin ikincisi düzenlendi
Abone ol
Düzce’de kütüphanesi ve kitabı olmayan köy okulları için başlatılan proje dahilinde düzenlenen konserin biletleri ise kitap oldu. Kitabını kapıp gelen öğrenciler ve vatandaşlar, girişte kitapları kutulara atarak konser alanına girdi.

 

 

Düzce Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından ’Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın’ projesi başlatıldı. Proje çerçevesinde gençlere yönelik konser düzenlendi. Konserin biletleri ise ’kitap’ olarak belirlendi. 18 Temmuz Spor Salonu’nda düzenlenen konseri izlemek isteyen gençler, önce bağış kutusuna kitap bıraktı, sonra konser alanına girdi. Konserde; yerel sanatçılar Yavuz Bayraktutar, Seyfi Demir, Cihat Kutlu ve Kayıp Nesil, Düştedün grupları ile DJ Serkan sahne aldı.

 

“Okuduğum kitap ile katkı sağlamak önemliydi”

 

 

Yapılan etkinliğin kitaba ihtiyacı olanların ihtiyacını gidermeye yönelik olmasından dolayı faydalı olduğunu dile getiren Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Elif İrgali; “Daha önce okuduğum bir kitabı buraya getirerek katkı sağlamak benim için önemliydi. Bunu gerçekleştirdiğim için mutluyum. Kitabımın başkalarına da katkı yapacağını bilmek güzel. O sebeple güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Konserde eğleneceğiz. Bu tür etkinliklerin artmasını istiyorum. Faydalı bir etkinlik olacağını düşünüyorum” dedi.

 

"Topladığımız kitapları ulaştıracağız"

 

 

Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı, projenin gönüllü gençler tarafından hayata geçirildiğini belirterek, "Biz bu etkinliği ilk önce geçen yıl gençlik merkezimizin gönüllü gençleri ile kentimizdeki gençlerin talepleri üzerine planlamıştık. Geçtiğimiz yıl etkinliğimizin ana maksadı bir kitap bir şarkı biletle değil kitapla konserimize alıyoruz. Kitaplarımızı topluyoruz. Amacımız kitabı olmayan, kütüphanesinde kitabı eksik olan özellikle köy okullarına kitap toplamaktı. İlk yılında çok ciddi bir teveccüh oldu. Bizde bundan cesaret alarak gençlerimizle oturduk yeniden konuştuk. Bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Etkinliğin ilk yılında topladığımız kitaplarla Düzce’nin 13 köy okuluna yine gönüllü gençlerimizin organizasyonunda kitaplarımızı dağıttık. Bu yıl yeniden topluyoruz. Bu kitapları yine tasnif edeceğiz. İhtiyacı olan köy okullarımıza Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordineli şekilde ulaştıracağız. Burada gönüllü gençlerimize ve müzisyen kardeşlerime teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onların özverili çalışması ile bu etkinlik hayata geçirildi” ifadelerinde bulundu.

 

İlk yılında 2 bin kitap toplanmıştı

 

 

Yazıcı, toplanması planlanan kitap sayısı ile ilgili olarak ise ilk yılında 2 bin kitabın toplandığını belirterek, “Geçtiğimiz yıl 2 bin kitap topladık. Bunları tasnif ettik. Hemen hemen bin 300 kitabı dağıttık. Kitapları ilk, ortaokul ve lise, üniversite gibi ayrımlarını yaptıktan sonra dağıtmıştık. Bu yılda en az geçen yıl ki kadar bir kitap bekliyoruz. Hatta bu etkinliğimizin sonrasında çevre illerden de kitap beklentisi oluştuğunu arkadaşlarım bana söyledi. Eğer fazla kitabımız olursa çevre illere de bu kitapları göndereceğiz” şeklinde konuştu.

 

Proje çerçevesinde konsere giriş için toplanan kitaplar tasnif edilerek köy okullarına ve kitap ihtiyacı olan okullara dağıtılacak.

 

Bileti ’kitap’ olan konserin ikincisi düzenlendi

 

 

Bileti ’kitap’ olan konserin ikincisi düzenlendi

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meslek Liselerinden Ülke Ekonomisine Katkı Yapmaya Devam EdiyorÖnceki Haber

Meslek Liselerinden Ülke Ekonomisine Kat...

İki dönümden sadece 500 gram çıkıyor, gramı 60 TL’den alıcı buluyorSonraki Haber

İki dönümden sadece 500 gram çıkıyor, gr...

Yorum Yazın

11 Aralık Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (10 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Memur ve emeklimize, oransal artış ve enflasyon farkının yanı sıra %10 refah payı ile birlikte ücret artışı yapılmalıdır
2023-İSG/2: Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
Müfredat çalışmalarında milletimizin tarihi kimliği, beklentileri ve ihtiyaçları esas alınmalıdır
10 Aralık Pazar önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (09 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
İlave Ek Ödeme (8.077 Tl) Memur Emekli Maaşına Yansıtılmalıdır. Aksi Halde 65 Yaşından Önce Hiç Bir Memur Emekli Olamaz
Alan Değişikliği Kılavuzundaki Eksikler Giderilmeli!
9 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (08 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Köşe Yazılarındaki İfadelerle İftira Suçuna İstinaden Hapis Cezasına Hükmedilmesi İfade ve Basın Özgürlüklerinin İhlal Eder
"Nehirden Denize Özgür Filistin" geri dönüşüm tasarım yarışması
Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı sonuçları açıklandı
MEB Günlük Program
8 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (07 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
NATO DIANA Mentor ve Uzman Havuzu Başvuruları Açıldı
DEMİREL: "Memurların 5 Aylık Enflasyon Zararı 7.212 Liradır."
Norm Fazlası Öğretmenlere “Resen Atama” Kararı Kabul Edilemez!