Bir annenin kızına en acı seslenişi: ”Ben seni bulamadım, sen beni bul”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir annenin kızına en acı seslenişi: ”Ben seni bulamadım, sen beni bul”
Abone ol
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde 6 yaşındaki kızı Gözde’yi kaybeden Nurgül Karamert, depremden sağ olarak kurtulduğuna inandığı kızını 23 yıldır arıyor. Karamert, "Onu bulmak için ömrümü adadım. İnşallah beni ekranda görür, tanır ve onu aradığımı bilir. Ben seni bulamadım, sen beni bul" dedi.

Merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi’nde evinin çökmesi sonucu enkaz altından 12 saat sonra çıkarılan Nurgül Karamert, sağ olarak kurtulduğuna inandığı kızı Gözde’yi arıyor. 6 yaşındaki kızının depremden sonra albay M.T. tarafından bulunduğunu iddia eden Nurgül Karamert, 23 yıldır hiçbir şekilde haber alamadığı kızına kavuşmak istiyor.

 

 

"Kızımın yaşadığını biliyorum"

 

 

17 Ağustos 1999 tarihinde Gölcük’te yaşadıkları evin çöktüğünü, eşinin ve kendisinin 12 saat enkaz altında kaldıklarını söyleyen Karamert, "Kızım enkazda hiç kalmamış. Bir teğmenin kızımı boş arsada bulup onu askeri hastaneye götürmesiyle süreç başladı. 23 yıldan beri çok araştırdım, hiç peşini bırakmadım ve bırakmayı da düşünmedim. 1 yıl boyunca polis araştırması da yapıldı. Bazı ifadeler, görgü tanıkları ve birçok delille kızımın yaşadığını biliyorum. Kızım Gözde’yi M.T. isimli bir albayın askeri hastaneden aldığını kız kardeşi bana ihbar etti. Bu süreç 12 yıl önce bu şekilde başladı" dedi.

 

 

"Gözde İstanbul’da görülmüş"

 

 

1999 yılında olayın çeşitli sebeplerden dolayı detaylıca araştırılamadığını kaydeden Karamert, "Albayın kız kardeşinin sadece ifadesi alınmıştı ve ’Bilmiyorum’ demişti. Kızımın hala albayda olduğunu söyleyen ifadeler var, kanıtlarda var. Komşuları kızımı albayın evinde görmüş. Albayın oğlunun evde bir kız çocuğunun yaşadığına dair ifadesi var. Gözde İstanbul’da görülmüş. Albayın karısı kızımın onların evinde olmadığını söylüyor. Daha önce de kızımı görmediğini söyledi ama İstanbul’daki komşuları Gözde’yi onların evinde gördüğünü söylüyor, ayrıca albayın oğlu da bunu söylüyor" şeklinde konuştu.

 

 

"Düğümün, albayın eşiyle çözüleceğine düşünüyorum"

 

 

Gözde’nin kaybolmasına ilişkin polis ekiplerinin birçok kişinin ifadesine başvurduğunu belirten Nurgül Karamert, "Albayın ablası da ifadesinde önce saklıyor sonrasında ise kardeşinin ona, ’Gözde’yi aldım ama Karamürsel’de bir yere verdim’ söylediğini ifade ediyor. Birçok ifade var ancak ben düğümün albayın eşi ile çözüleceğine düşünüyorum. 23 yıldan beri çocuğumun peşindeyim. Ben ölene kadar çocuğumu arayacağım. Hiç rahat oturmasınlar. Çocuğumun onlardan çıkacağına ve onların bir şeyler bildiğine eminim. O kadar yoruldum ki kimseden bir şey istemiyorum, mahkemelerle uğraşmak istemiyorum. Tek istediğim çocuğum. Ömrümün yarısını verdim, kalanını da vermeye razıyım. Bu kadar çabaya rağmen bir neticeye varmamak beni çok yıprattı. Kimseden intikam almak istemiyorum, tek istediğim çocuğuma kavuşmak" ifadelerini kullandı.

 

 

"Evinde kaldığı çocuktan nasıl haberi olmaz buna inanmıyorum"

 

 

Gözde’yi yanına aldığı öne sürülen albay M.T.’nin vefat ettiğini belirten Karamert, "Bana ilk ihbar geldiğinde de albay ölmüştü. Zaten albay yaşasaydı daha farklı işlemler yapılabilirdi. Albayın ölmesiyle bazı kişiler rahat. ’Ne de olsa biz almadık’ düşüncesindeler. Ben ’Albayın eşi kızımı almış, onu satmıştır’ demiyorum. Ben eşinin hiçbir şey bilmediğine inanmadığımı söylüyorum. Albay, kız kardeşine ’Gözde isminde bir kız buldum, kimsesi yokmuş, annesi babası ölmüş. Ben bakacağım’ demiş. Albayın kızımı eve götürdüyse eşinin bir suçu yoktur ama evinde kaldığı çocuktan nasıl haberi olmaz buna inanmıyorum" diye konuştu.

 

 

"Ben seni bulamadım, sen beni bul"

 

 

Kızına seslenen acılı anne, "Gözde sanmasın ki onu aramadım, bir şey yapmadım. Onu bulmak için ömrümü adadım. İnşallah beni ekranda görür, tanır ve onu aradığımı bilir. Ben seni bulamadım, sen beni bul. Çok özledim, kızıma sarılmayı çok özledim. Artık dünya gözüyle kızımı görmek istiyorum. Herkes diyor ki, ’Bu dünyada kavuşamazsan diğer dünyada kavuşursunuz’ Ben bu dünyada kavuşmak istiyorum. Dünya gözüyle çocuğumun yaşadığını görmek istiyorum, tek istediğim bu. Onun hayatına zaten karışmam. Beni istememe gibi bir durumu da olmaması lazım. Ben onu atmadım, satmadım, kimseye vermedim. Ben bunu bile isteye yaşamadım. Elimi uzatsam tutacak kadar yaklaştığımızı hissediyorum ama hep bir yerde tıkanıyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

"23 yıldır kızımın fotoğrafını seviyorum, bir gün inşallah gerçeğine sarılacağım"

 

 

Kızını ararken verdiği mücadeleyi anlatan "Gözde-Sesimi Duyan Var Mı?" isimli kitabı yazdığını söyleyen Karamert, sözlerini şöyle noktaladı:

 

"Kızım için kitap yazdım. Eğer ben ölürsem kızım, ’Annem babam beni hiç aramadı’ demesin diye kitabı yazdım. Benim onu için ne kadar mücadele verdiğimi görsün, onu ararken neler çektiğimi bilsin diye bir miras bıraktım. Anlatmakla iş bitmiyor. Tek bildiğim kızıma kavuşmak istediğim. Sürekli umut etmekten, hasret çekmekten yoruldum. 2 tane çocuğum var, onlara da annelik yapmak zorundayım. Onların hiçbir suçu yok ama hiç sağlıklı bir kafayla anne olamıyorum. Sürekli aklım meşgul, ’Ne yapabilirim?’ diyorum. Hep eksik kaldık, inşallah tamamlanacak ailemiz. 23 yıldır her güneş doğduğunda ’Bir umut’ diyorum, her karanlık çöktüğünde ise ’Bugün de olmadı’ diyorum. 23 yılı hiç kolay geçirmedim. 23 yıl kolay söyleniyor ama hiç kolay geçirmedim ben bu yıllarımı. 23 yıldır kızımın fotoğrafını seviyorum, bir gün inşallah gerçeğine sarılacağım"

 

 

Bir annenin kızına en acı seslenişi: ”Ben seni bulamadım, sen beni bul”

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uzmanından taksitli estetik uyarısıÖnceki Haber

Uzmanından taksitli estetik uyarısı

Kimliğini unutan adayın yardımına polis yetiştiSonraki Haber

Kimliğini unutan adayın yardımına polis...

Yorum Yazın

2 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (01 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Sakarya’dan başlayan “Filistin’e Özgürlük Yürüyüşü” Anadolu’ya yayılacak..
10 dakika teneffüs  
Memura Ocak Ayında Yeniden Değerleme Oranı Kadar; %58 Zam ve İlave %10 Refah Payı Verilmeli
4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Başladı
Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri
İki Memur Maaşı Bile Yoksulluk Sınırını Geçemiyor
İstanbul Arel Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
MEB Ortaokullarda "Afet Bilinci" Dersinin Müfredatı Hazırlandı
Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde neler değişti?
Deprem Bölgesinde Özel Okullarda Okuyan Öğrencilere Verilecek Eğitim Öğretim Desteği E-Kılavuzu Yayımlandı
Görevde yükselme yazılı sınav sonuçlarına göre yapılacak sözlü sınav takvimi belli oldu
Rektör atamaları Resmi Gazete’de
Millî Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
1 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (30 Kasım 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Ankara Başkent Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
İstanbul Gelişim Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlarının Başvuruları Devam Ediyor
Okul Temelli Sosyal Sorumluluk Çalışmaları Müfredatı Onaylandı