Bu pazar günü Türkiye’nin gözü İzmir’de olacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu pazar günü Türkiye’nin gözü İzmir’de olacak
Abone ol
Büyükşehir Belediyesi’nden Roman Buluşması ve iki temel atma 

Büyükşehir Belediyesi’nden Roman Buluşması ve iki temel atma
 

15 Ocak Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iki önemli projesinin temeli atılacak. Aynı gün Büyükşehir Belediyesi, Roman Buluşması’na da ev sahipliği yapacak. Depremzedeler için geliştirilen Halk Konut Projesi kapsamında Dilber Apartmanı’nın ardından eğitime yönelik destek çerçevesinde Karabağlar’daki Orhan Kemal İlk ve Ortaokulu’nun temelini atacaklarını belirten Başkan Tunç Soyer, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu tarihi günde yanımızda olması heyecan ve gururumuzu artırıyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için Türkiye’de ilk kez İzmir’de başlattığı kooperatifçilik modeli aşama aşama ilerliyor. 30 Ekim depreminden etkilenen ve evleri ağır hasarlı olmadığı için devlet desteği alamayan İzmirli yurttaşlara destek olmak amacıyla geliştirilen Halk Konut Projesi’yle Dilber Apartmanı’nın temel atma töreni 15 Ocak Pazar günü saat 11.00’da atılacak. Yatırımlarına hız kesemeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi eğitim ve öğretime katkı sağlamak amacıyla ilk kez bir okul projesine de başlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Orhan Kemal isminin verilmesini istediği okulun temeli ise Karabağlar’da saat 12.30’da atılacak. Aynı gün İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde saat 14.00’da ise Roman Buluşması Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.
Roman Buluşması ve temel atma törenlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu da katılacak.

İzmir’de belediye ve vatandaş kol kola girerek tarihe geçecek bir imece ortaya koyuyor
15 Ocak Pazar günü İzmir’in üç önemli işe imza atacağını ifade eden Başkan Tunç Soyer, “30 Ekim depremi sonrasında depremzede vatandaşların yaralarını sarmak için vakit kaybetmeden birçok adım attık. Halk Konut, üretenin aynı zamanda yöneten olduğu ekonomik demokrasi vizyonumuzun bir sonucu. İzmir’de belediye ve vatandaş kol kola girerek tarihe geçecek bir imece ortaya koyuyor. Dilber Apartmanı için düzenleyeceğimiz temel atma töreni ise Türkiye’nin bu modeli İzmir’den öğrenmesi için en önemli örnek olacak” dedi.

Adını Kılıçdaroğlu’nun verdiği okulun temeli atılacak
Kentin tüm çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Arka sıralara daha hızlı hizmet götürmek için oluşturulan Acil Çözüm Ekibimiz tarafından Karabağlar Abdi İpekçi Mahallesi’ndeki incelemeler sonucunda bölge halkı ekiplere okul talebini iletti. Biz de 15 Ocak Pazar günü okulumuzun temelini Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte atacağız. Proje İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tamamen kendi imkanlarıyla hayata geçirilecek. Okul binasının tamamlanmasıyla bölgede yaşayan çocuklar dağlık araziden geçmek ve uzun mesafe yürümek zorunda kalmayacak. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle imzalanan protokol çerçevesinde yaklaşık bin öğrencinin faydalanaca ğı okul binası 32 derslikli olacak. Çevre dostu ve engelsiz olarak tasarlanacak bina İlkokul ve ortaokul olarak kullanılacak. Okul, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İZBETON A.Ş tarafından yapılacak ve İzmir’de tümüyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ilk okul binası olacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kuracağımız eğitim yuvasının Türk edebiyatının en değerli kalemlerinden Orhan Kemal’in adını taşımasını uygun gördü. İnanıyorum ki bu sıralardan onun kadar aydınlık ve yurtsever nesiller yetişecek” şeklinde konuştu. Karabağlar Abdi İpekçi Mahallesi’nde inşa edilen Orhan Kemal İlk ve Ortaokulu, 32 derslikli ve yaklaşık 1000 öğrenci kapasiteli olacak.

Herkesin elinden tutmaya devam ediyoruz
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğindeki Roman Buluşması Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde saat 14.00’da başlayacak. Sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla düzenlenecek buluşmanın İzmir için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Soyer, “Büyükşehir Belediyemiz, Roman vatandaşlarımızın eksiklerini gidermek için elinden ne geliyorsa yapmaya devam edecek. Tam da bu sebeple ayrımcılıkla mücadele etmek ve eşit yurttaşlığı desteklemek amacıyla Kentsel Adalet ve Eşitlik Şube Müdürlüğü’nü kurduk. Hiç kimse kimliğinden, inancından, yaşam tarzından ötürü ötekileştirilmemeli. Herkesin kimliği de inancı da kendisine aittir. Bizler İzmir’de farklı kültürlerle tanışıyor ve bu kültürlerden ilham alıyoruz, herkesin elinden tutmaya devam ediyoruz” diye konuştu.


Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dokuz Eylül dudak yarığı tedavisinde umut oluyorÖnceki Haber

Dokuz Eylül dudak yarığı tedavisinde umu...

Akıllı telefonla enerji tasarrufu olur mu?Sonraki Haber

Akıllı telefonla enerji tasarrufu olur m...

Yorum Yazın

Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü
Keyfiyete Dayalı Düzenlemeler İle Proje Okulları Ziyan Edilmemelidir
KKTC ziyaretimizde KKTC'deki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılamak için söz verdik
Ocak Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
Muğla İdare Mahkemesi ihraç edilen öğretmenin göreve iade edildiğinde eski görev yerine verilmemesine dair işlemi iptal etti
AİHM, Sendika üyelerinin basın açıklamasının engellenmesinde hak ihlaline karar verdi