Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.
Abone ol
Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.”

DEMİREL: “YHS Kaldırılması ve 3600 Ek Gösterge Kapsamının Genişletilmesi Tekliflerini “Toplu Sözleşme Masasına Bırakalım!” Diyen Sendikalar, Tıpkı %2 Sendikal Barajı Gibi Yine Sizi Yanıltıyordur. Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.”

Bilindiği üzere, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri Seçimi öncesinde “Sözleşmeli (4B) Personellerimizin Kadroya (4A) geçişi, Emeklilikte Yaşa Takılanların (Staj ve Çıraklık Hariç) Beklentileri, Bazı meslek guruplarının 3600 Ek Gösterge Sorunu gibi birçok kamu çalışanlarının bekletilen sorunlarına kısmi çözümler üretilmiştir.

Kısmi çözümleri önemli adım olarak görüyoruz. Ancak, bu düzenlemelerin eksik kalan yanlarının tamamlanması için tüm gücümüzle alanda, sahada ve masada olduk. Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kamu çalışanlarının eğitimlerine uygun kadrolara atanması ve 3600 Ek Göstergenin belirli meslek guruplarına tahsis edilmesi yerine 1.dereceye gelen tüm kamu çalışanlarının erişimine açık olması ile ilgili taleplerimiz Cumhurbaşkanımıza SON KARARI VERMEK için gönderilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın gerek Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması ve 3600 Ek Gösterge Kapsamının genişletilmesiyle ilgili vereceği kararı büyük bir heyecanla, binlerce kamu çalışanı olarak beklemekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; Kamu çalışanlarının çeyrek asırdır çözüm beklediği, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması ve 3600 Ek Gösterge sorununun çözümünün “Toplu Sözleşme Masasına Bırakalım!” diyorsa, bilin ki %2 Sendikal Barajında olduğu gibi yine bencil davranıyorlar ve sizi yanıltıyorlar. Tek dertleri var. “BİZ YAPTIK!” diyebilmektir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kamu çalışanlarının eğitim durumlarına uygun kadrolara atanması bütçeye herhangi bir yük getirmemektedir. Zaten memur olarak görev yapan YHS kamu çalışanları, yine memur olarak istihdam edilecektir. Neredeyse “SIFIR” bütçe ile çeyrek asırdır bekletilen bu sorunu kamu çalışanlarının gündeminden çıkaracağız.

9 ay önce yürürlüğe giren 3600 ek gösterge düzenlemesi ile 2,5 milyon kamu çalışanı 3600 ek gösterge kapsamına alınmıştır. Yönetim kademesinde olan kamu şeflerinin kapsam dışı bırakılması hiyerarşik yapıyı alt üst etmiştir. 2 yıllık ön lisans mezunlarına 3600 ek gösterge verilip yönetici olan kamu şeflerinin istek ve taleplerinin görmezden gelinmesi huzursuzluk yaratmıştır. 1.dereceye gelen kamu çalışanlarının tamamına 3600 ek gösterge verilmesi de bütçeye neredeyse “SIFIR” maliyeti vardır.

Çeyrek asırdır çözüm için bekletilen kamu çalışanlarının, YHS sorunu ve 3600 ek gösterge sorunuyla ilgili Müjdeyi Binlerce Kamu Çalışanı olarak sabırsızlıkla bekliyoruz ve istiyoruz.

“Ağustos Ayındaki Toplu Sözleşme Masasında Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.”

Ümit DEMİREL- Genel Başkan

TEÇ-SEN – Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası

BASK- Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk Yüzyılının Baş Aktörü Bilgi Teknolojileri ve Yatırım HamleleriÖnceki Haber

Türk Yüzyılının Baş Aktörü Bilgi Teknolo...

TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvuruları Başladı!Sonraki Haber

TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvurul...

Yorum Yazın

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı 13 üniversiteye yeni rektör ataması
En Düşük Memur Maaşı 22 bin TL’dir. Aksi Düşünülemez!
"Afetzede Özel" olarak başlattığımız KALFAP rogramı'na başvurularınızı bekliyoruz
Yeni Milli Eğitim Bakanı’nın İlk İşi Paydaşlarla Meslek Kanunu’nu Yeniden Ele Almak Olmalıdır
Öncelikli Gündemimiz Temmuz Ayında Yapılacak Maaş Düzenlemesidir
Öğretici: Enflasyon Altında Ezilmek Sabit Gelirlilerin Kaderi Olmasın!
Mayıs Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
LGS Soru Kitapçıkları (Sayısal ve Sözel) ve Cevap Anahtarları Yayınlandı
Yeni Milli Eğitim Bakanı Olarak Prof. Dr. Yusuf Tekin Atandı
Eğitimi 21. yüzyılın dijital dünyasıyla buluşturmaya devam ediyoruz
Kişi Muhatabını Kendi Gibi Bilirmiş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinesini açıkladı
2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına Esas Derslere Ait Konu, Kazanım ve Açıklamalar
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bakanlık Genel Hedefi "Psikolojik Sağlamlık" Olarak Belirlendi
LGS'ye Girecek Öğrencilere Öneriler
LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır