Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir
Abone ol
Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir

BASK Genel Sekreteri Ümit Demirel 3600 ek gösterge ve YHS hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

DEMİREL: “YHS Kaldırılması ve 3600 Ek Gösterge Kapsamının Genişletilmesi Tekliflerini “Toplu Sözleşme Masasına Bırakalım!” Diyen Sendikalar, Tıpkı %2 Sendikal Barajı Gibi Yine Sizi Yanıltıyordur. Çeyrek Asırdır Bekleyen Sorunlar Ağustos Ayındaki Masada Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.”

Bilindiği üzere, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri Seçimi öncesinde “Sözleşmeli (4B) Personellerimizin Kadroya (4A) geçişi, Emeklilikte Yaşa Takılanların (Staj ve Çıraklık Hariç) Beklentileri, Bazı meslek guruplarının 3600 Ek Gösterge Sorunu gibi birçok kamu çalışanlarının bekletilen sorunlarına kısmi çözümler üretilmiştir.

Kısmi çözümleri önemli adım olarak görüyoruz. Ancak, bu düzenlemelerin eksik kalan yanlarının tamamlanması için tüm gücümüzle alanda, sahada ve masada olduk. Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kamu çalışanlarının eğitimlerine uygun kadrolara atanması ve 3600 Ek Göstergenin belirli meslek guruplarına tahsis edilmesi yerine 1.dereceye gelen tüm kamu çalışanlarının erişimine açık olması ile ilgili taleplerimiz Cumhurbaşkanımıza SON KARARI VERMEK için gönderilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın gerek Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması ve 3600 Ek Gösterge Kapsamının genişletilmesiyle ilgili vereceği kararı büyük bir heyecanla, binlerce kamu çalışanı olarak beklemekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanım; Kamu çalışanlarının çeyrek asırdır çözüm beklediği, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Kaldırılması ve 3600 Ek Gösterge sorununun çözümünün “Toplu Sözleşme Masasına Bırakalım!” diyorsa, bilin ki %2 Sendikal Barajında olduğu gibi yine bencil davranıyorlar ve sizi yanıltıyorlar. Tek dertleri var. “BİZ YAPTIK!” diyebilmektir.

Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan kamu çalışanlarının eğitim durumlarına uygun kadrolara atanması bütçeye herhangi bir yük getirmemektedir. Zaten memur olarak görev yapan YHS kamu çalışanları, yine memur olarak istihdam edilecektir. Neredeyse “SIFIR” bütçe ile çeyrek asırdır bekletilen bu sorunu kamu çalışanlarının gündeminden çıkaracağız.

9 ay önce yürürlüğe giren 3600 ek gösterge düzenlemesi ile 2,5 milyon kamu çalışanı 3600 ek gösterge kapsamına alınmıştır. Yönetim kademesinde olan kamu şeflerinin kapsam dışı bırakılması hiyerarşik yapıyı alt üst etmiştir. 2 yıllık ön lisans mezunlarına 3600 ek gösterge verilip yönetici olan kamu şeflerinin istek ve taleplerinin görmezden gelinmesi huzursuzluk yaratmıştır. 1.dereceye gelen kamu çalışanlarının tamamına 3600 ek gösterge verilmesi de bütçeye neredeyse “SIFIR” maliyeti vardır.

Çeyrek asırdır çözüm için bekletilen kamu çalışanlarının, YHS sorunu ve 3600 ek gösterge sorunuyla ilgili Müjdeyi Binlerce Kamu Çalışanı olarak sabırsızlıkla bekliyoruz ve istiyoruz.

“Ağustos Ayındaki Toplu Sözleşme Masasında Değil, Seçimden Önce Son Torba Yasayla Hemen Şimdi! Çözülmelidir.”

BASK- Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uluslararası Araştırmacı Projeleri Program Takvimi BelirlendiÖnceki Haber

Uluslararası Araştırmacı Projeleri Progr...

Osmaniye Devlet Bahçeli Fen Lisesi AçılıyorSonraki Haber

Osmaniye Devlet Bahçeli Fen Lisesi Açılı...

Yorum Yazın

Bu okullarımıza artık köy yaşam merkezi diyoruz
Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Kapsamında Sıkça Sorulan Soruların Cevapları Yayımlandı
Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Başvurular Başladı
İşte haftanın yalan haberleri
2023 İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuruları Alınmaya Başlandı
MEB’de Görevde Yükselme Sınavı İçin Yazılı Sınav İnternet Başvuru Ve Onay Süreci Başladı
2023 DGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Bilim ve sanat merkezlerimiz, TÜBİTAK'a damgasını vurmaya devam ediyor
Mesleki Ve Teknik Eğitimde Fikri Ve Sınai Mülkiyet Atılımı
Bakan Özer'den Müjde: Her Okula Rehber Öğretmen Atanacak
Depremde annesi veya babası ya da vasisi vefat eden öğrencilere yardım yapılacak
2023-2024 Eğitim öğretim yılı rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri programı
İşte eğitim alanında yapılanlar
2023 Yılı Bilsem Öğretmen Alımı Kapsamında Bölge Sözlü Sınav Randevuları Yayınlandı
MEB, YSK’ye hazırlanacak meslek liselilere "akademik destek" programını başlatıyor
29 Mayıs pazartesi günü okullar tatil edildi
Millî Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönergede Değişiklik Yapıldı
MEB Eğitim Platformları
TEÇ-SEN'den MEB 2023 GYS Sınavları Hazırlık İçin Dev 5 adım
Dünya Geleneksel El Sanatları kitabı