Deprem bölgesine 50 TIR’lık yardım malzemesi yola çıkıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Deprem bölgesine 50 TIR’lık yardım malzemesi yola çıkıyor
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli 11 etkileyen depremlerin ardından Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, afet bölgesine 300 bin erzak koli ve 50 TIR yardım malzemesi göndereceklerini açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli 11 etkileyen depremlerin ardından Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, afet bölgesine 300 bin erzak koli ve 50 TIR yardım malzemesi göndereceklerini açıkladı ve “Şimdiye kadar 5 milyon lira yardımda bulunduk, bu yardımlarımızı sene boyunca sürdüreceğiz. 250 kişilik bir kadro ile 5 Mart’ta bölgede olacağız. Yaraları hep birlikte saracağız” dedi.

Afet bölgesine ilişkin yardımlarının sürekli hale geleceğini ve 250 kişilik bir ekiple çalıştıklarını vurgulayan İzsiz, “Bu çalışmamızı Ramazan ayında da devam ettireceğiz. Bunu önümüzdeki süreçte sürekli hale getireceğiz. Toplamda 300 bin erzak koli yardımımızı gerçekleştirmiş olacağız. Gün kardeşlik günü ve de rabbimizin bizlere ikram ettiklerinin muhasebesini yapma günüdür” diye konuştu.

Olağanüstü bir afet yaşadık

Türkiye’nin büyük bir afet yaşadığını belirten İzsiz, “Memleketimiz büyük bir afet yaşadı. 500 kilometreyi bulan 3 tane şehrimizin ana merkezlerinde, etrafındaki ilçeleri de etkileyen bir deprem yaşadık. Olağanüstü bir afet yaşadık. Vefat edenlere rabbimizden rahmet diliyorum, hayatta kalanlara sabırlar diliyorum. Hakikaten yakınlarını kaybeden dostlarımızın derin bir acısı var ve bunu tarif etmek çok zor. Hepsine tek tek sabırlar diliyorum. Yaralılarımız da var. Onlara da rabbimizden acil şifalar diliyorum” dedi.

Herkesin yoğun bir çaba gösterdiğini gördük

Depremin üçüncü gününde afet bölgesine ulaştıklarını ve gördükleri manzara karşısında büyük bir üzüntüye kapıldıklarını aktaran Seyithan İzsiz, “Biz depremin üçüncü gününde bölgeye gittik. Tabii oraya gitmemizin iki amacı vardı. Bir tanesi karınca kararınca katkımız olması ama nakdi olarak ama birtakım götürmüş olduğumuz başta temel ihtiyaç malzemelerini teslim etmekti. Ama asıl amacımız şuydu; bir defa bir durum tespiti yapmak istedik. Yani bölgede ne ihtiyaç var nasıl bir zamana yayılması lazım bunu anlamak istedik. İlk günlerde en önemli ihtiyaç çadırdı ve gıda ve diğer malzemelerdi. İlk günlerde ama yurt içinden ama yurt dışından insanlar gerçekten çok yoğun bir gayretle oraya bir yardım sevk ettiler. Biz hatta çok sayıda malzemenin heba olduğuna bile tanıklık ettik. Çadır geçici bir korunak ama ihtiyaç vardı. Bu nedenle biz herkesin yoğun bir çaba gösterdiğini gördük” diye konuştu.

1 yıl boyunca katkı vereceğiz

Afet bölgesine 1 yıl boyunca katkı vereceklerini kaydeden İzsiz, “Benim gördüğüm fotoğraf şu ki 1 yıl içerisinde oraya temel ihtiyaç bağlamında katkıyı sürekli hale getirmek lazım. Bu itibarla da biz arkadaşlarımızla birlikte bir hazırlık aşamasındayız. Onun için o bölgede dağıtılması üzerine hazırlığımızın ilk bölümünü tamamladık. Bugün yaklaşık 67 bin erzak kolimizi dağıtacağız. Toplamda da 300 bin koliye ulaşacağız. Bunlar benim muhtar arkadaşlarımdan, dernek başkalarından ricam şudur; başta depreme maruz kalmış, buraya gelmiş kardeşlerimizin merkeze koyulması koşulu ile malzemelerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasıdır. Sizlerden ricam lütfen seri hareket ediniz” açıklamasını yaptı.

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İngilizce Bilmeyen Direksiyona GeçemeyecekÖnceki Haber

İngilizce Bilmeyen Direksiyona Geçemeyec...

En yaşlı Filistinli 17 yıl sonra özgürSonraki Haber

En yaşlı Filistinli 17 yıl sonra özgür

Yorum Yazın

Bakanlık alan değişikliği bekleyen meslektaşlarımızı daha ne kadar bekletecek?
Deprem Sonrasında MEB Tarafından Atılan Politika Adımları
MTSK Direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları ertelendi
Deprem Bölgesinden Diğer İllere Nakil Olan 14 Bin 73 Öğrenci, Kendi İllerine Geri Döndü
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Deprem nedeniyle eğitime ara verilen günlerde hangi ek ders ücretleri ödenir?
Memura Refah Zammı Verilmelidir
Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü Protokolü YÖK’te imzalandı
AES: MEB becayiş uygulamasını hayata geçirmelidir
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’na katıldık
Rehber Öğretmenlerin Normu Bulunmayan Okullara İkinci Görev Niteliğinde Görevlendirilme Uygulamasına Dava Açtık
Afet bölgesi eğitim faaliyetleri hakkında bakanlıktan açıklama
Öğretici: Torba Kanuna Çalışanların Sorunları Da Eklenmelidir
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
Torba kanunla eksiklikler tamamlanmalıdır