Depremde evi yıkılan askerlik arkadaşının yardımına koştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremde evi yıkılan askerlik arkadaşının yardımına koştu
Abone ol
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü personeli Mutlu Odabaş, 26 yıl önce birlikte askerlik yaptığı arkadaşı Ahmet Aydınlı ve ailesinin Hatay’daki evinin depremde yıkılmasının ardından duygu yüklü bir mesaiye katıldı. Aydınlı ailesinin köydeki evinin bahçesine çadır kuran Odabaş, “Hatay merkezden çok uzak, kimsenin uğramadığı bir köyde İzmir Büyükşehir Belediyemizin bir yarayı sarması bizleri de duygulandırdı” dedi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremin ardından çizdiği yol haritası kapsamında Hatay’da görev alan İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü’nün personeli Mutlu Odabaş, asker arkadaşı ile ailesinin yardımına koştu. Mutlu Odabaş, 1997’de askerliği birlikte yaptığı Ahmet Aydınlı ile eşi Seza Aydınlı’nın depremde evinin yıkılması üzerine ekip arkadaşlarıyla ailenin köydeki evinin bahçesine çadır kurdu.“Bizi de duygulandırdı”Odabaş, “Şırnak’ta birlikte görev yaptığım asker arkadaşımın Antakya merkezde bulunan evinin yıkılmış ve aile yakınlarından, tanıdıklarından kayıplarının olduğunu öğrendim. Yayladağ Turfanda Köyü’nde evinin bahçesinde kendi imkanlarıyla oluşturduğu barakada akrabalarıyla müthiş bir dayanışma içinde olduklarını gördük. Elimizdeki çadırı köydeki evlerinin bahçesine kurduğumuzda çocukların ve ev halkının mutluluğu tarif edilemez. Elbette 26 yıl sonra çok sevdiğim asker arkadaşımla başka şartlarda karşılaşmak isterdim. Hatay merkezden çok uzak, kimsenin uğramadığı bir köyde İzmir Büyükşehir Belediyemizin bir yarayı sarması bizleri de duygulandırdı. İzmir halkına minnet duyduklarını belirttiler. Bugünlerin geride kalacağını ve akıllarda güzel anı olarak sadece yardımlaşma ruhunun kalacağını söylediler. Bu bölgede hayat normale dönene k adar Tunç Başkanımızın dediği gibi tüm birimlerimizle nerede ihtiyaç varsa canla başla insanlarımızın yanında olacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü personeli Mutlu Odabaş, 26 yıl önce birlikte askerlik yaptığı arkadaşı Ahmet Aydınlı ve ailesinin Hatay’daki evinin depremde yıkılmasının ardından duygu yüklü bir mesaiye katıldı. Aydınlı ailesinin köydeki evinin bahçesine çadır kuran Odabaş, “Hatay merkezden çok uzak, kimsenin uğramadığı bir köyde İzmir Büyükşehir Belediyemizin bir yarayı sarması bizleri de duygulandırdı” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremin ardından çizdiği yol haritası kapsamında Hatay’da görev alan İtfaiye Dairesi Başkanlığı Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü’nün personeli Mutlu Odabaş, asker arkadaşı ile ailesinin yardımına koştu. Mutlu Odabaş, 1997’de askerliği birlikte yaptığı Ahmet Aydınlı ile eşi Seza Aydınlı’nın depremde evinin yıkılması üzerine ekip arkadaşlarıyla ailenin köydeki evinin bahçesine çadır kurdu.

“Bizi de duygulandırdı”
Odabaş, “Şırnak’ta birlikte görev yaptığım asker arkadaşımın Antakya merkezde bulunan evinin yıkılmış ve aile yakınlarından, tanıdıklarından kayıplarının olduğunu öğrendim. Yayladağ Turfanda Köyü’nde evinin bahçesinde kendi imkanlarıyla oluşturduğu barakada akrabalarıyla müthiş bir dayanışma içinde olduklarını gördük. Elimizdeki çadırı köydeki evlerinin bahçesine kurduğumuzda çocukların ve ev halkının mutluluğu tarif edilemez. Elbette 26 yıl sonra çok sevdiğim asker arkadaşımla başka şartlarda karşılaşmak isterdim. Hatay merkezden çok uzak, kimsenin uğramadığı bir köyde İzmir Büyükşehir Belediyemizin bir yarayı sarması bizleri de duygulandırdı. İzmir halkına minnet duyduklarını belirttiler. Bugünlerin geride kalacağını ve akıllarda güzel anı olarak sadece yardımlaşma ruhunun kalacağını söylediler. Bu bölgede hayat normale dönene k adar Tunç Başkanımızın dediği gibi tüm birimlerimizle nerede ihtiyaç varsa canla başla insanlarımızın yanında olacağız” dedi.


 

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elazığ’da aşırı yağış sonrası şelale coştuÖnceki Haber

Elazığ’da aşırı yağış sonrası şelale coş...

Canik Belediyesi’nden Öğrencilere Deprem Bölgesinde Saha TecrübesiSonraki Haber

Canik Belediyesi’nden Öğrencilere Deprem...

Yorum Yazın

Afet bölgesi eğitim faaliyetleri hakkında bakanlıktan açıklama
Öğretici: Torba Kanuna Çalışanların Sorunları Da Eklenmelidir
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
Torba kanunla eksiklikler tamamlanmalıdır
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programını Başvuru Sonuçları Açıklandı
Meclis Kapanmadan Kamu Çalişanlarinin Sorunlari Torba Yasaya Girmeli!
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran'da Tamamlanacak, Uzatma Yapılmayacak
Gaziantep’te deprem nedeniyle idari izinli sayılan öğretmenlere ek ders ücreti ödenir mi?
Kamu yönetiminin, liyakat ve ehliyet yerine, mensubiyetler üzerinden tanzim edilmesi, doğrudan KUL HAKKI YEMEKTİR!
Avrupa Kupası Şampiyonu: Aybüke KILINÇ!
Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmeti eğitimleri eğitimi uzaktan eğitim kapısında paylaşıma açıldı
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 2 Başlıyor!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 79 Bin 162 Vatandaş Yararlandı
Meclisteki Torba Kanuna; 1. Dereceye Yükselen Tüm Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Verilmesi Eklenmeli Ve Memura Bayram İkramiyesi Unutulmamalıdır
YKS Sınavına girecek okul birincileri sisteme işlenecek
TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!