DNS Tünelleme Saldırıları Artık Yapay Zekayla Engellenebiliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DNS Tünelleme Saldırıları Artık Yapay Zekayla Engellenebiliyor
Abone ol
19 Eylül’de İstanbul’da düzenlenen IDC Security Summit 2023, Axoft Intelligent Solutions ve DNSSense’in birlikte katılımına sahne oldu. Firmalar, siber güvenlik alanındaki geniş ürün portföylerini, katma değerli çözümlerini ve yeni gelişmelere yönelik yaklaşımlarını katılımcılarla paylaştılar. Segmentinde bir ilk olan DNS-Focused Detection and Response çözümüyle artık sadece bilinen tehditlere değil bilinmeyen tehditlere karşı da koruma sağlayan DNSSense; gelenseksel imza tabanlı koruma sistemlerini arkasında bırakarak tespit edilmesi çok zor olan DNS tünelleme saldırılarını yapay zekadan gücünü alan ürünleriyle tespit edip engelliyor.
tes heber içi kare

 

 

Dijital dönüşüm ve siber güvenlik teknolojisi ve çözümleri dağıtımcısı olan Axoft Intelligent Solutions , ürünlerinin dağıtımını yaptığı, DNS katmanında geliştirdiği siber güvenlik ürünleriyle dünyanın önde gelen firmalarından biri olan DNSSense ile birlikte 19 Eylül tarihinde İstanbul Raffles Hotel’de düzenlenen IDC Security Summit 2023’e katıldı. Etkinlikte Axoft Intelligent Solutions ve DNSSense’in siber güvenlik alanındaki uzmanlıkları ve sektörel tecrübeleri paylaşıldı ve bu alandaki en son yenilikler katılımcılara tanıtıldı. 

 

Siber güvenlik çözümlerine ilgi artıyor

Axoft Intelligent Solutions Ülke Müdürü Bahar Pınarlı, “Siber güvenlik, BT optimizasyonu ve DevSecOps alanında başarılı olmuş markaların dağıtıcılığını üstlenen katma değerli bir distribütör olarak IDC Güvenlik Zirvesi 2023’te yer aldık. Siber güvenlik alanındaki ihtiyaçların artması bu alana yönelik çözümlere ilginin de büyümesine yol açıyor. Axoft, siber güvenlik alanındaki en gelişmiş teknoloji, platform ve çözümlerin distribütörlüğünü yapıyor. Zirvede, ağırlıklı olarak katma değerli çözümlerimize odaklandık ve katılımcılarla bu alandaki muazzam portföyümüzü paylaştık” dedi. 

 

DNSSense teknolojisi bilinmeyen tehditlere karşı da koruma sağlıyor 

DNSSense Pazarlama Direktörü Serhat Şahin ise, “Siber tehditlerin daha da karmaşık hale gelmesiyle birlikte mevcut ve geleneksel siber güvenlik stratejilerini de revize etmemiz gerekiyor. Neredeyse her dijital yüzeyin merkezinde yer alan DNS’in artık görmezden gelindiği bir strateji eksik kalmaya maalesef mahkum. DNSSense, büyük network’lerin siber güvenlik olgunluğunu artırmak için mevcutta çalışan diğer güvenlik çözümleriyle tam entegre olarak kurumlara ek bir güvenlik katmanı daha oluşturmalarına imkan veriyor. Segmentinde bir ilk olan DNS-Focused Detection and Response çözümüyle artık sadece bilinen tehditlere değil bilinmeyen tehditlere karşı da koruma sağlayan DNSSense; gelenseksel imza tabanlı koruma sistemlerini arkasında bırakarak tespit edilmesi çok zor olan DNS tünelleme saldırılarını yapay zekadan gücünü alan ürünleriyle tespit edip engelliyor. Bunu yapabilen tek ürün olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu zirvede ise bu alandaki iddiamızı sektörümüze gösterme fırsatı bulduk.” dedi.

 

 

IDC Security Summit 2023

IDC Güvenlik Zirvesi 2023’te karmaşıklığı giderek artan ve güvenlik sorunları giderek büyüyen siber dünyadaki en son gelişmeler tartışıldı. En yeni siber güvenlik teknolojileri, hibrit çalışma ortamlarının yarattığı riskler, 5G’nin getirdiği olanaklar, ihtiyaç duyulan regülasyonlar, etkinlikte alanının uzman isimleri tarafından değerlendirildi. Verileri için güvenlik arayanların işinin giderek zorlaştığının vurgulandığı etkinlikte, güvenlik konusunda yapılan yatırımların niteliği ve önümüzdeki dönemde öne çıkacak siber güvenlik konuları tartışıldı. Geniş bir katılıma sahne olan etkinliğe siber güvenlik konusunda önde gelen pek çok isim katıldı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yıllık Tarım-GFE’ye göre 4 alt grup daha düşük, 7 alt grup daha yüksek değişim gösterdiÖnceki Haber

Yıllık Tarım-GFE’ye göre 4 alt grup daha...

Ermenistan’da Başbakan Paşinyan’a yönelik protestolar 3’üncü günündeSonraki Haber

Ermenistan’da Başbakan Paşinyan’a yöneli...

Yorum Yazın

16 Temmuz Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün 15 Temmuz 2024 Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Kılavuzu yayımlandı
Memur-Sen’den Lisansüstü Öğrencilerine Burs
“2024 Emekleme değil, Emekli yılı olsun!“
Kazandığımız Davanın Gereğini İstiyoruz; Hemen Şimdi!
2024 KPSS Soru Ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
Akademide Eğitim Görecek Öğretmenlerin Maaşı 21 Bin 160 TL Oldu
YÖK’ten Hayali Üniversite Açıklaması
Türk Asrında Yeni Bir Kamu Personel Rejimi
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmaları üçüncü programı ile devam ediyor!
Ulusal Spor Projelerimizde siz de yerinizi alın
Yeşil Gezegen Projesi Çevre Bilinci ve Afet Farkındalığı Eğitimi
Başvurabileceğiniz Ulusal Ajans Etkinlikleri
TEKNOFEST 2024 Yarışma Takvimi Yayınlandı!
Sizce bir saat ek ders ücreti ne kadar olmalıdır?
Temmuz Ayında Yapılan Zamla Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Ne Kadar Oldu?
Türk Eğitim-Sen MEB’den İl/İlçe Emri talebinde bulundu
ÖSYM’den Sınav Görevlilerine Uyarı
Milli Eğitim Bakanlığı Başka Okula Atanan Okul Yöneticilerinin İlişik Kesme Tarihini Erteledi