DNS Tünelleme Saldırıları Artık Yapay Zekayla Engellenebiliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DNS Tünelleme Saldırıları Artık Yapay Zekayla Engellenebiliyor
Abone ol
19 Eylül’de İstanbul’da düzenlenen IDC Security Summit 2023, Axoft Intelligent Solutions ve DNSSense’in birlikte katılımına sahne oldu. Firmalar, siber güvenlik alanındaki geniş ürün portföylerini, katma değerli çözümlerini ve yeni gelişmelere yönelik yaklaşımlarını katılımcılarla paylaştılar. Segmentinde bir ilk olan DNS-Focused Detection and Response çözümüyle artık sadece bilinen tehditlere değil bilinmeyen tehditlere karşı da koruma sağlayan DNSSense; gelenseksel imza tabanlı koruma sistemlerini arkasında bırakarak tespit edilmesi çok zor olan DNS tünelleme saldırılarını yapay zekadan gücünü alan ürünleriyle tespit edip engelliyor.

 

 

Dijital dönüşüm ve siber güvenlik teknolojisi ve çözümleri dağıtımcısı olan Axoft Intelligent Solutions , ürünlerinin dağıtımını yaptığı, DNS katmanında geliştirdiği siber güvenlik ürünleriyle dünyanın önde gelen firmalarından biri olan DNSSense ile birlikte 19 Eylül tarihinde İstanbul Raffles Hotel’de düzenlenen IDC Security Summit 2023’e katıldı. Etkinlikte Axoft Intelligent Solutions ve DNSSense’in siber güvenlik alanındaki uzmanlıkları ve sektörel tecrübeleri paylaşıldı ve bu alandaki en son yenilikler katılımcılara tanıtıldı. 

 

Siber güvenlik çözümlerine ilgi artıyor

Axoft Intelligent Solutions Ülke Müdürü Bahar Pınarlı, “Siber güvenlik, BT optimizasyonu ve DevSecOps alanında başarılı olmuş markaların dağıtıcılığını üstlenen katma değerli bir distribütör olarak IDC Güvenlik Zirvesi 2023’te yer aldık. Siber güvenlik alanındaki ihtiyaçların artması bu alana yönelik çözümlere ilginin de büyümesine yol açıyor. Axoft, siber güvenlik alanındaki en gelişmiş teknoloji, platform ve çözümlerin distribütörlüğünü yapıyor. Zirvede, ağırlıklı olarak katma değerli çözümlerimize odaklandık ve katılımcılarla bu alandaki muazzam portföyümüzü paylaştık” dedi. 

 

DNSSense teknolojisi bilinmeyen tehditlere karşı da koruma sağlıyor 

DNSSense Pazarlama Direktörü Serhat Şahin ise, “Siber tehditlerin daha da karmaşık hale gelmesiyle birlikte mevcut ve geleneksel siber güvenlik stratejilerini de revize etmemiz gerekiyor. Neredeyse her dijital yüzeyin merkezinde yer alan DNS’in artık görmezden gelindiği bir strateji eksik kalmaya maalesef mahkum. DNSSense, büyük network’lerin siber güvenlik olgunluğunu artırmak için mevcutta çalışan diğer güvenlik çözümleriyle tam entegre olarak kurumlara ek bir güvenlik katmanı daha oluşturmalarına imkan veriyor. Segmentinde bir ilk olan DNS-Focused Detection and Response çözümüyle artık sadece bilinen tehditlere değil bilinmeyen tehditlere karşı da koruma sağlayan DNSSense; gelenseksel imza tabanlı koruma sistemlerini arkasında bırakarak tespit edilmesi çok zor olan DNS tünelleme saldırılarını yapay zekadan gücünü alan ürünleriyle tespit edip engelliyor. Bunu yapabilen tek ürün olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu zirvede ise bu alandaki iddiamızı sektörümüze gösterme fırsatı bulduk.” dedi.

 

 

IDC Security Summit 2023

IDC Güvenlik Zirvesi 2023’te karmaşıklığı giderek artan ve güvenlik sorunları giderek büyüyen siber dünyadaki en son gelişmeler tartışıldı. En yeni siber güvenlik teknolojileri, hibrit çalışma ortamlarının yarattığı riskler, 5G’nin getirdiği olanaklar, ihtiyaç duyulan regülasyonlar, etkinlikte alanının uzman isimleri tarafından değerlendirildi. Verileri için güvenlik arayanların işinin giderek zorlaştığının vurgulandığı etkinlikte, güvenlik konusunda yapılan yatırımların niteliği ve önümüzdeki dönemde öne çıkacak siber güvenlik konuları tartışıldı. Geniş bir katılıma sahne olan etkinliğe siber güvenlik konusunda önde gelen pek çok isim katıldı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yıllık Tarım-GFE’ye göre 4 alt grup daha düşük, 7 alt grup daha yüksek değişim gösterdiÖnceki Haber

Yıllık Tarım-GFE’ye göre 4 alt grup daha...

Ermenistan’da Başbakan Paşinyan’a yönelik protestolar 3’üncü günündeSonraki Haber

Ermenistan’da Başbakan Paşinyan’a yöneli...

Yorum Yazın

Anayasa Mahkemesi Önünde Mum Işığında Adalet Aradık! (2.Hafta)
Başvuruları Devam Eden Çeşitli Konulardaki Yarışma Ve Etkinlikler
Valilikler, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkını Keyfi Engelleyemez!
PISA Sonuçları Türkiye’nin Başarısını Düzenli Olarak Artırdığını Gösteriyor
PISA 2022 Sonuçlarına Göre Türkiye Her Alanda Sıralamasını Yükseltti
Üniversitelerde ’Adalet’ ve ’Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği’ ön lisans programları kaldırıldı
2023-ALES/3 Sınav Sonuçları Açıklandı ve Aday Cevapları Erişime Açıldı
5 Aralık Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (04 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
DEMİREL :"Geciken Adalet, Adalet Değil Aksine Bir Zulümdür."
Çizgi Filmler - Suat Turgut'tan İyilik Ağacı Masalları
II. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu Aralık Ayında İstanbul’da Düzenlenecek
İşte haftanın yalan haberleri Dezenformasyon Bülteni Sayı 102 - Filistin Özel
Kaşıkla Verilen Artık Kepçeyle Gitti
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Anısına” Düzenlediğimiz 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Tamamlandı
Ülke genelinde 6 ve 9. Sınıflar için yapılacak ortak sınavlara yönelik konu soru dağılım tabloları yayımlandı
Millî Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı
Bütün Kamu Çalışanlarına BDDK’da Olduğu Gibi Ek Ödeme Verilmelidir
Bakan Tekin, Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'nin Tanıtım Programına Katıldı
MEB Ortaokul Ve Liselerde "Türk Sosyal Hayatında Aile" Dersinin Müfredatı Hazırlandı