Emtia ve para piyasası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emtia ve para piyasası
Abone ol
Piyasaların bankalar üzerindeki tedirginliğinin azalmasıyla birlikte Brent haftanın ilk iş gününde %3,69 değer kazanarak günü 77.73$ seviyesinden tamamladı.

BRENT Piyasaların bankalar üzerindeki tedirginliğinin azalmasıyla birlikte Brent haftanın ilk iş gününde %3,69 değer kazanarak günü 77.73$ seviyesinden tamamladı. Güne ise negatif seyir izleyerek başlayan Brentte bazı kısa vadeli indikatörlerde güç kaybı olmasına rağmen kesin bir bozulmadan söz edemeyiz. 74.40$ seviyesini ilk destek noktası olarak izleyebiliriz. Bu desteğin üzerindeki hareketlerde Brentte yükseliş hareketini tekrar görebiliriz. İlk direnç noktası olarak 79.10$ seviyesini takip edeceğiz. 80.80$ ve 86.50$ seviyelerini ise üst direnç noktaları olarak verebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” Bankacılık ile ilgili endişelerin artmasıyla güvenli limana çekilen yatırımcıların endişelerin azalmasıyla geri çekilmesinin etkisiyle Ons Altın dün %1,09 değer kaybederek günü 1956.66$ seviyesinden tamamladı. Teknik gösergelere baktığımızda ise genelinde güç kaybı izlenmektedir. İlk destek noktası olarak 1918$ seviyesini izleyeceğiz. Bu desteğin üzerindeki hareketlerde tepki hareketleri beklenebilir. Ancak bu desteğin kırılması durumunda ise geri çekilme hızlanabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk direnç noktası olarak 1978$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

GRAM ALTIN Gram Altın dün %0,91 değer kaybederek günü 1200,93 TL seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Teknik göstergelere baktığımızda ise genelinde negatif görünümün hakim olduğu izlenmektedir. 1185 seviyesini ilk destek noktası olarak izleyebiliriz. Bu destek seviyesinin üzerindeki hareketlerde yukarı yönlü eğilim tekrar hızlanabilir. Ancak 1185 desteğinin aşılması durumunda paritede geri çekilme hız kazanabilir. 1167 ve 1144 seviyelerini ise alt destek noktaları olarak verebiliriz. İlk direnç noktası olarak ise zirve konumunda olan 1234 seviyesini izleyeceğiz.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş haftanın ilk iş gününde bankacılık sektöründeki endişelerin bir kısım azalmasının da etkisiyle %0,69 değer kaybederek günü 23,07$ seviyesinden tamamladı. Teknik göstergelere baktığımızda ise genelinde negatif görünümün hakim olduğu izlenmektedir. 22.60$ seviyesinin üzerindeki hareketler kısa vadeli görünüm açısından önemli. Bu desteğin kırılması durumunda ise geri çekilme hız kazanabilir. Alt destek noktaları olarak ise 22.00$ ve 21.20$ seviyeleri takip edilebilir. İlk direnç noktası olarak ise 23.50$ seviyesini izleyebiliriz.

EUR/USD Dolar endeksindeki resesyon kaygılarından dolayı EUR/USD paritesi dün %0,35 değer kazanarak günü 1.0798 seviyesinden gün kapanışı gerçekleştirdi. Güne ilk direnç seviyesi olarak gördüğümüz 1.0800 seviyesinin aşılmasıyla başlayan paritede teknik göstergelere baktığımızda ise karışık seyir izlenmektedir. Yükseliş hareketinin devamı açısından 1.0800 direncinin üzerindeki kapanışlar beklenebilir. Bu direncin üzerindeki kapanışlarda paritede yukarı yönlü eğilim hızlanabilir. İlk destek noktası olarak ise 1.0710 seviyesini izleyebiliriz.

DXY (Dolar Endeksi) DXY Endeksi, resesyon endişeleri ve bankacılık krizinin yarattığı olumsuz baskılanmanında etkisiyle dün %0,28 değer kaybederek günü 102.48 seviyesinden tamamladı. 101.50 seviyesini ilk destek noktası olarak verebiliriz. Bu destek noktasının üzerindeki hareketlerde tepki potansiyeli görülebilir. Ancak bu desteğin kırılması durumunda endekste geri çekilme hızlanabilir. 103.10 seviyesini ise ilk direnç noktası olarak izleyebiliriz.

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kastamonu Üniversitesi’nin son 1,5 yılda hazırladığı 327 projesi kabul edildiÖnceki Haber

Kastamonu Üniversitesi’nin son 1,5 yılda...

Avrupa Yeşil Mutabakat Sanayi Planı korumacılık önlemlerini tetikleyebilirSonraki Haber

Avrupa Yeşil Mutabakat Sanayi Planı koru...

Yorum Yazın

Adil Ve Öngörülebilir Bir Yer Değiştirme Şarttır!
2020-EKPSS ve 2022-EKPSS Branş Bazında Sıralamalar Güncellendi
Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Eğitimde Fark Yaratacak Yenilikçi Eğitmenlerini Arıyor!
İşte haftanın yalan haberleri
Milli Eğitim Bakanı Tekin: “Kararlarımızda öğretmenlerimizin görüş ve önerilerini dikkate alacağız”
2022-2023 Eğitim öğretim yılı sene sonu iş ve işlemleri
Okul yöneticileri kendi okullarında halk eğitim kursu açabilir mi?
İkinci görev niteliğinde rehber öğretmen görevlendirilmesinin yürürlüğü durduruldu
Sınıf İçi Değerlendirme Öğretmen Rehber Kitapları (10.Sınıf) Yayımlandı
Denklik Seviye Tespit Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu
Kamuda liyakat ve ehliyet temelli bir nizam inşa etmek Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşmanın ön koşullarından birisidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı 13 üniversiteye yeni rektör ataması
En Düşük Memur Maaşı 22 bin TL’dir. Aksi Düşünülemez!
"Afetzede Özel" olarak başlattığımız KALFAP rogramı'na başvurularınızı bekliyoruz
Yeni Milli Eğitim Bakanı’nın İlk İşi Paydaşlarla Meslek Kanunu’nu Yeniden Ele Almak Olmalıdır
Öncelikli Gündemimiz Temmuz Ayında Yapılacak Maaş Düzenlemesidir
Öğretici: Enflasyon Altında Ezilmek Sabit Gelirlilerin Kaderi Olmasın!
Mayıs Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
LGS Soru Kitapçıkları (Sayısal ve Sözel) ve Cevap Anahtarları Yayınlandı
Yeni Milli Eğitim Bakanı Olarak Prof. Dr. Yusuf Tekin Atandı