Eşinin ters çevirdiği bazayla kızı kurtuldu, ikizleri hayatını kaybetti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eşinin ters çevirdiği bazayla kızı kurtuldu, ikizleri hayatını kaybetti
Abone ol
Depreme Hatay’ın İskenderun ilçesinde evinde yakalanan Fatih Aslan, ikiz olan 7 yaşlarında iki erkek çocuğuyla birlikte birlikte eşini kaybetti. Depremden 1.5 yaşındaki kızıyla birlikte sağ kurtulmayı başaran baba Fatih Aslan, "O an çok aciz olduğunu hissediyorsun. 1 metrekare alanda eşin sesleniyor yardımcı olamıyorsun, yan binada çığlıklar duyuyorsun sadece benim oturduğum mu yoksa akrabalarımın da depreme yakalandı mı diye düşündüm" dedi.

 

 

Deprem sonrası Antalya’nın Serik ilçesinde yaşayan ablasının yanına yerleşen Fatih Aslan’ın Kahmamanmaraş merkezli depremlerde oturduğu apartmanın 5. katında kalan Aslan ailesinin evi deprem anında 15 saniyede yıkıldı. Aynı odada kalan ailenin ikiz çocukları 7 yaşındaki Adnan Oğuz Aslan ve Mehmet Buğra Aslan enkaz altında, anne Başak Kübra Aslan (29) enkazdan çıkarıldıktan 20 dakika da sonra hayatını kaybetti. Sadece 1.5 yaşındaki kızı ile hayatta kalan baba Fatih Aslan, "ben hareketsiz kaldığım için elimden sadece ağlamak geliyordu. İkiz çocuklarımın öldüğünü eşimin haykırışlarından anlayabiliyordum" ifadesini kullandı.

 

 

 

Enkazdan askerler ve kardeşleri çıkardı

 

 

 

Depremden sonra enkazdan kardeşlerinin ve askerlerin kendisini kurtardığını belirten baba Fatih Aslan, "İkizlerim ve bir kızım vardı. Eşimle beraber aynı odada kalıyorduk. Deprem oluyor denildikten sonra kalktım, kapıya yanaştım, elimi uzattım 15 saniyede apartman çöktü. Enkazın altında kaldık. Ailemden ikizlerim ve eşim hayatını kaybetti. O an çok aciz olduğunu hissediyorsun. 1 metrekare alanda eşin sesleniyor yardımcı olamıyorsun, yan binada çığlıklar duyuyordum sadece benim oturduğum mu yoksa akrabalarımın da depreme yakalandı mı diye düşünüyordum. O an ambulans sesleri geliyor ama baygınsın hatırlamıyorsun. Dakika başına artçı depremler oluyor. İnanılmaz bir şekilde böyle bir depremle karşılaştık. Deprem anında çocuklarım kalkamadı, korkmayın sarılın dedim. O an yan evin çöktüğünü gördüm. Çocuklardan ses gelmediğini eşimden öğrendim. Kızım bir kere anne, baba dedi ve hiç ses çıkmadı. Sadece eşimin sesi geliyordu ve ben hareketsiz kaldığım için sadece ağlamak geliyordu elimden. İkiz çocuklarımın öldüğünü eşimin haykırışlarından anlayabiliyordum. İlk beni enkazdan çıkardılar sonra eşimi de çıkardıklarında sağdı fakat enkazın altından çıkarıldıktan 20 dakika sonra iç kanamadan hayatını kaybetti" dedi.

 

 

 

Kardeşlerim 3 saat beni çıkarmak için uğraştı

 

 

 

Deprem sonrası AFAD yardımıyla Antalya’da yaşayan ablasının yanına yerleştiklerini anlatan Fatih Aslan, " Deprem sonrası afad yardımıyla Serik’te zabıta olarak görev yapan ablamın yanına geldik. Serik belediye başkanı Enver Aputkan destek oldu sağ olsun. 3 gün Serik Devlet Hastanesinde tedavi gördük. Enkazın altından kurtulmak büyük şans. Kızım şu an 1.5 yaşında Allah korudu. Deprem yerinde bebeklerin hepsi Allah tarafından korundu. Kardeşlerimin aracılığıyla kurtulduk. Onlar belki 15 dakika gelmeseydi bende ölmüş olabilirdim. Çünkü nefes alacak durumum yoktu. Kardeşlerim 3 saat boyunca üstümdekileri kaldırmak için uğraş verdiler" diye konuştu.

 

 

 

Kızım annesinin bazayı ters çevirmesiyle kurtuldu

 

 

 

Kızının annesinin sayesinde hayatta kaldığını anlatan Aslan, "Kızım, annesinin yanında yatarken eşim bazayı ters çeviriyor o şekilde kurtuluyor. Kardeşlerim ve olay yerine gelen askerler beton kırıcı ile kolonları kırarak beni ve ailemi çıkartıyor. Allah’ım kimseye göstermesin çünkü böyle bir durumu ne devletimiz ne hükümet bir daha ki sefere zor üstesinden gelir. Yetkililerden tek isteğim kaçak yapılaşmaya izin vermesinler. Buna göz yummasınlar. Orada kaybedilen hayatlar o kadar ucuz değil. Benim düne kadar evim vardı, eşim çocuklarım vardı. Şu an bir şeyim yok. Biz deprem sonrası zenginlerle beraber yemek için sıraya giriyoruz. Büyüklük sadece Allah’ındır" şeklinde konuştu.

 

 

 

Eşinin ters çevirdiği bazayla kızı kurtuldu, ikizleri hayatını kaybetti

Eşinin ters çevirdiği bazayla kızı kurtuldu, ikizleri hayatını kaybetti

Eşinin ters çevirdiği bazayla kızı kurtuldu, ikizleri hayatını kaybetti

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deprem korkusu, çadır ve uyku tulumuna talebi artırdıÖnceki Haber

Deprem korkusu, çadır ve uyku tulumuna t...

FETÖ/PDY terör örgütü üyesi firari öğretmen yakalandıSonraki Haber

FETÖ/PDY terör örgütü üyesi firari öğret...

Yorum Yazın

TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Tarım Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
Torba Kanunda SGK Çalışanları Unutulmasın!
Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Başlıyor
Memura Bayram İkramiyesi Torbaya Girsin
MEB, Özellikle Lgs Ve Yks'ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Sınıf Rehberlik Programlarını Destekleyici Ve Kariyer Danışmanlığı El Kitapları Hazırladı
KPSS-2023/4 Tercih Kılavuzu yayımlandı
45 Bin Öğretmen Alımına İlişkin Atama Takvimi Ve Branş Bazında Kontenjan Dağılımı Açıklandı
Yurtiçi geçici görev yolluğu taleplerinde dikkat edilecek hususlar
Üniversite Kapısında Yığılma Nasıl Önlenir?
Şube müdürlerimizin yetki ve sorumluluklarıyla mütenasip özlük ve ekonomik hakları bir an önce sağlanmalıdır
Deprem bölgesinde 27 Martta eğitim öğretime başlayacak il ve ilçeler açıklandı
1. Dereceye gelen kamu görevlilerinin tamamının ek göstergeleri 3600 olarak belirlenmelidir
Kamu mühendislerinin, görevlerinin getirdiği risk, yetki ve sorumluluklarına mütenasip şekilde özlük, ekonomik ve sosyal koşullarının iyileştirilmesi kaçınılmazdır
Okul idarecilerimizin muhakkiklik görevi angarya olmaktan çıkarılmalıdır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan depremin 45. gününde kaydedilen gelişmeler!
Kamu Çalışanlarına Seyyanen Artış İstiyoruz
45 Bin Atama Yetmez!
TEKNOFEST 2023 Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!