Eskişehir Teknik Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi ve 37 Öğretim Elemanı alıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eskişehir Teknik Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi ve 37 Öğretim Elemanı alıyor
Abone ol
Üniversitemize bağlı birimlerin aşağıda belirtilen açık olan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 24., 26. maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartları ve "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile "Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi" uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 37 ÖĞRETİM ELEMANI ALIMI ( 30 Aralık - 16 Ocak)

 

Profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi adaylarının dilekçelerine (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirteceklerdir.) 2 adet fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim belgesi, askerlik durumlarını gösteren belge ile birlikte Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin; profesör adayları için 14. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı, doçent adayları için 9. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı ve doktor öğretim üyesi adayları için 6. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı elektronik ortamda (flash bellek içerisinde) ekleyerek, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde “Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İki Eylül Kampüsü - ESKİŞEHİR” adresine ‘şahsen’ teslim etmeleri gerekmektedir.

“Doçentlik kadrolarına başvuranlardan; 6 Mart 2018 tarihli ve 30352 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7100 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların
kadrolara atamaları yapılmayacaktır.”

Yabancı dille öğretim yapılan bölümlerde “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8/7. maddesi hükümleri uygulanacaktır.

Adaylar, şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabilecektir. Profesör kadrosundakiler doçent kadrosuna, doçent unvanı alanlar ise doktor öğretim üyesi kadrosuna başvuramazlar. İlan hakkındaki gerekli bilgilere, Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://www.eskisehir.edu.tr internet adresimizin “Duyurular” bölümünden ulaşılabilir.

Duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM/ANASANAT DALI-PROGRAMUNVANIADETAÇIKLAMA
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİMOLEKÜLER BİYOLOJİ AD.PROFESÖR1Adayların; biyoloji bilim alanında doçentlik unvanını almış olması ve moleküler hücre biyolojisi, serbest radikal biyokimyası ve filogenetik analiz alanlarında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
FİZİKYÜKSEK ENERJİ VE PLAZMA FİZİĞİ AD.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; yüksek enerji ve plazma fiziği alanında doktorasını yapmış ve parçacık hareketlerini, alan denklemlerini kullanarak analitik inceleme konusunda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİHAVA TRAFİK KONTROLÜHAVA TRAFİK KONTROLÜ AD.PROFESÖR1Adayların; doçentlik unvanını uçak-havacılık- uzay mühendisliği bilim alanında almış ve hava trafik yönetiminde, simülasyon ve matematik modelleme konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİENDÜSTRİYEL TASARIMENDÜSTRİYEL TASARIM AD.DOÇENT1Adayların; doçentlik unvanını endüstri ürünleri tasarımı alanında almış olması, endüstriyel tasarım eğitiminde yaratıcılık üzerine ve tasarımda form ve algı üzerine çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını endüstri ürünleri tasarımı veya endüstriyel tasarım alanında yapmış olması, tasarım kuramları ve tasarımda felsefi bağlam üzerine çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını endüstri ürünleri tasarımı veya endüstriyel tasarım alanında yapmış olması ve tasarım eğitiminde öğrenme yöntem ve araçları üzerine çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
İÇ MİMARLIKİÇ MİMARLIK ASD.DOÇENT1Adayların; iç mimarlık anasanat dalında sanatta yeterlik yapmış ve doçentlik unvanını iç mimarlık alanında almış olması, mekân tasarımında deneyim ve erişebilirlik konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; sanatta yeterliğini iç mimarlık anasanat dalında yapmış olması, iç mimarlık eğitiminde tasarım odaklı düşünme ve iç mimari tasarım stüdyosu konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİÇEVRE MÜHENDİSLİĞİÇEVRE BİLİMLERİ AD.DOÇENT1Adayların; doçentlik unvanını çevre bilimleri ve mühendisliği alanında almış, çevre bilimlerinde uzaktan algılama ve ileri oksidasyon konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını çevre mühendisliği alanında yapmış ve havza modellemesi konusunda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
ÇEVRE TEKNOLOJİSİ AD.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını çevre mühendisliği alanında yapmış ve hibrit dezenfeksiyon sistemleri ve nanopartikül üretimi konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ AD.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını endüstri mühendisliği alanında yapmış, veri bilimi ve zaman serisi tahminleme yöntemleri konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ AD.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını endüstri mühendisliği alanında yapmış, doğal afet lojistiği ve rassal modelleme konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI AD.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını endüstri mühendisliği alanında yapmış, veri bilimi, sezgiseller ve matematiksel optimizasyon konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİBEDEN EĞİTİMİ VE SPORBEDEN EĞİTİMİ VE SPOR AD.PROFESÖR1Adayların; doçentlik unvanını spor bilimleri temel alanından almış, spor ve egzersiz psikolojileri alanlarında grup süreçleriyle ilgili konularda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
DOÇENT1Adayların; doçentlik unvanını spor bilimleri temel alanından almış, beden eğitimi öğretmen gelişimi ve fiziksel aktivite katılımı konularında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
SPOR YÖNETİCİLİĞİSPOR YÖNETİCİLİĞİ AD.PROFESÖR1Adayların; doçentlik unvanını spor bilimleri temel alanında almış ve spor pazarlaması konusunda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
PORSUK MESLEK YÜKSEKOKULUBİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİBİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PR.DOÇENT1Adayların; doçentlik unvanını elektrik- elektronik mühendisliği alanında almış ve zaman gecikmeli sistemler alanında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
MAKİNE VE METAL TEKNOLOJİLERİMAKİNE RESİM VE KONSTRÜKSİYONU PR.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını makine eğitimi alanında yapmış olması, makine yatak malzemeleri, polimer kaplama/emprenye uygulamaları ve rüzgâr pompaları alanlarında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
ULAŞTIRMA MESLEK YÜKSEKOKULUMOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİRAYLI SİSTEMLER MAKİNİSTLİĞİ PR.DR.ÖĞR. ÜYESİ1Adayların; doktorasını makine mühendisliği alanında yapmış olması ve demiryolu araçları kataner hatları konusunda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.


2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %30’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr.Öğr.Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 13.01.2023

Üniversitenin sayfasındaki ilana ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
60 saniyede bugünÖnceki Haber

60 saniyede bugün

Hakkari Üniversitesi'ne öğretim üyesi alınacaktırSonraki Haber

Hakkari Üniversitesi'ne öğretim üyesi al...

Yorum Yazın

2023 Yılı Erasmus+ Programı Merkezi Proje Fırsatları
MEB, Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Verecek
İşte 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Ders Kitabı Listesi
Aile okulu projesiyle 40 bin muhtara eğitim verildi
BİLSEM Sınavlarında her oturuma ücret ödenmemesini idare mahkemesi iptal etti
Öğretmenlerin yüzde 30 zamlı ek ders ücretleri belli oldu
Bilsem Öğrencilerimiz İçin Uzay Kampı Başlıyor
Evde veya hastane sınıfında eğitim hizmeti sunan tüm öğretmenlere başarı belgesi verilecek
81 İlde İhtiyaç Duyulan Her Hastaneye Hastane Sınıfı Kurulacak
Nükleer Enerji Alanında Tematik Lise Kurulacak
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Ön Değerlendirme Raporu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Eğitim Teknolojileri Yarışması Ön Değerlendirme Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması Ön Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 Savaşan İHA Yarışması Ön Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Zirvesi
Ulusal ve Uluslararası Proje Hazırlama Öğretmen Rehber Kitabı
Emeklilik ve Sosyal Güvenlik: Temel Vazgeçilmez Bir İnsan Hakkıdır
İlksan Kanser Sağlık Destek Yardımı 2023 Yılı Sigorta İhalesi Yapıldı
MEB’e Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile Şube Müdürlüğü Sınavı Talebimizi ilettik
Ukraynalı İstiklal Marşı'ını CİMER'e şikayet etti haberi yalan çıktı