’Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
’Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor
Abone ol
Bayburt Belediyesi hayata geçirmiş olduğu ’Evde Bakım Hizmetleri’ uygulamasıyla bakıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmayarak, ellerinden tutuyor.

Bayburt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ’Evde Bakım Hizmetleri’ projesinden 65 yaş üstü ve bakıma muhtaç vatandaşlar yararlanabiliyor. 7 Kişiden oluşan ekibin içerisinde 1 koordinatör, boya, bakım, onarım işleriyle ilgilenen 2 usta ve 4 kadın temizlik personeli yer alıyor.

 

Vatandaşların ev temizliği, yaşam alanlarının bakım-onarımı, kişisel bakım ve kuaförlük hizmetleri, barınma ihtiyaçları Bayburt Belediyesi tarafından karşılanmış olup, bugüne kadar projeden 36 hane yararlandı. İhtiyaçları karşılanan ve mağduriyetleri giderilen vatandaşlar ise aldıkları hizmetten memnun olduklarını söylediler.

 

Proje çerçevesinde hanelerde haftada bir temizlik hizmeti verildiğini söyleyen ve ’Evde Bakım Hizmeti’ projesi hakkında bilgiler veren Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, "Bayburt Belediyesi olarak evde bakım hizmetlerini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaşlı destek programımız 2021 yılından beri Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından yürütülüyor. Söz konusu hanelerde haftada bir temizlik hizmeti yürütülmektedir. Ayrıca şimdiye kadar 13 hanenin yaşam alanlarının bakım ve onarımları gerçekleştirilerek, boyama işlemleri yapılmıştır. 12 hanenin ise koltuk, halı ve perdeleri yıkatılmış, sobalı hanelerin ise soba kurma, sökme ve baca temizlikleri yapılmıştır. 1 vatandaşımızın ise huzurevine nakli sağlanmıştır. Bununla birlikte projemizden yararlanan hanelerimizdeki vatandaşlarımıza kişisel bakım ve kuaförlük hizmetleri verilmektedir" dedi.

 

Ramazan ayında da vatandaşların yemek ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Pekmezci, "Ayrıca ramazan ayı boyunca belediyemizin iftar çadırından tedarik edilen sıcak yemekler projeden yararlanan vatandaşlarımıza ikram ediliyor" diyerek konuştu.

 

Bayburt Belediyesi olarak yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başkan Pekmezci, yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğünü de sözlerine ekledi.

 

 

Bayburtlu teyze vefasını dua ederek gösteriyor

 

 

Evde bakım hizmetinden faydalanan ve her hafta evi temizlik personelleri tarafından temizlenen Bayburtlu Gönül Aydemir, "Allah devletimizden razı olsun, rabbim ülkemize zeval vermesin" diyerek Bayburt Belediyesine ve Başkan Pekmezci’ye de her zaman dua ettiğini dile getirdi. "Allah belediyemizden de, Hükmü başkanımızdan da razı olsun. Rabbim ne muradı varsa versin. Gönlünde, kalbinde ne varsa Allah versin" ifadelerini kullanarak dualarını esirgemeyen Aydemir, "Hizmetten çok memnunum, beni sevindirdiler, çok da sevdim bu hizmeti. Allah bin kere razı olsun, Allah’ta onlara hiç sıkıntı göstermesin. Her türlü kötülüklerden rabbim onları korusun, dualarım onların üzerlerine kalkan olsun. Bu imkanı bize sağlayanlara çok dua ediyorum, Allah razı olsun ki bu imkanı bize sunuyorlar. Çocuklarımız geliyorlar gereken işlerimi yapıp gidiyorlar. Siliyorlar, süpürüyorlar, yıkıyorlar bütün işlerimi yapıyorlar, çok memnum" şeklinde konuştu.

 

’Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

’Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
52 yıl önce yapılan bina ayakta kaldıÖnceki Haber

52 yıl önce yapılan bina ayakta kaldı

Arıcılar ilaçlama soruna çözüm olarak akşamı işaret ettiSonraki Haber

Arıcılar ilaçlama soruna çözüm olarak ak...

Yorum Yazın

Bir eğitim sendikasının Atatürk'e yapılan rezil hakarete yönelik değerlendirmesi ne şiş yansın, ne kebap formatında lakırdıdır
Gençleri hataları sebebiyle yok etmeyelim.
Yetkili Sendika Neden Sessiz Kaldı?
22 Eylül Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
2. Yedek Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülakat açıklaması
Öğretmenlik yetiştirmeden kariyer geliştirme süreçlerine kadar bir bütün olarak ele alınmalı
AES Eğitim Gündemi Anket Sonuçları Açıklandı
Geçen Yıl Alınmayan Kariyer Sınavı Ücreti Bu Sene Hangi Gerekçeyle Alınacak?
"Cumhuriyet Ve Türkçemiz" Konulu Lise Öğrencileri Arası Deneme Yarışması
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Başvuruları Başlıyor
21 Eylül Perşembe önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün
Türk Eğitim-Sen'den mülakata sert tepki... 'Mülakat adaletin katilidir'
2022-2023 Bilsem Öğrenci Tanılama Ve Yerleştirme Süreci Depremden Etkilenen On İl Ve Bu İllerden Nakil Giden Öğrencilerin Sonuçları Açıklan
Danıştay, üniversiteler arası geçici görevlendirmeyi engelleyen yönetmelik hükmünü iptal etti
Türk Eğitim Sen'den İsa Barış'a tam destek
Depremzede öğretmenden Bakana teşekkür tweti
Ülke Genelinde Yapılacak Ortak Sınavların Tarihleri Belli Oldu