Evlat nöbetindeki aileleri ziyaret eden Perinçek: HDP kapatılacak 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Evlat nöbetindeki aileleri ziyaret eden Perinçek: HDP kapatılacak 
Abone ol
VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, beraberindeki iş insanı Ethem Sancak ile Diyarbakır’da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Perinçek, 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydın’ın HDP’ye tepkisi üzerine, HDP’nin kapatılacağını söyledi.

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, beraberindeki iş insanı Ethem Sancak ile Diyarbakır’da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Perinçek, 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydın’ın HDP’ye tepkisi üzerine, HDP’nin kapatılacağını söyledi.
Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. 1161 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 38 aile, çocuklarına kavuştu. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, eşi Şule Perinçek ve iş insanı Ethem Sancak ile Diyarbakır’a gelerek aileleri ziyaret etti. Aileler Perinçek’e çocuklarının nasıl kaçırıldığını anlatarak HDP ve terör örgütü PKK’ya olan tepkilerini dile getirdi. 2015’te kaçırılan oğlu Özkan için evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydın’ın, sözleri üzerine Perinçek, HDP’nin kapatılacağını söyledi. Perinçek, burada yaptığı konuşmada, terör örgütü mensuplarına teslim olma çağrısında bulunarak, “Gözlerimiz yollarda, vatanınıza dönün. Aramızda iş sahibi, güç sahibi olun. Emeğinizle, namusunuzla, onurunuzla yaşayın. Kucaklarımızı açtık sizleri bekliyoruz. Ellerindeki silahları atsınlar. O silahları ellerine Amerika ve İsrail verdi. Amerika’nın ve İsrail’in verdiği silahlarla Memo’yu, Haso’yu, Mehmetçiği, Ahmet’i, Mehmet’i, Fatma’yı, Ayşe’yi vurmasınlar. Gelsinler analarının kucaklarına dönsünler. Onları hasretle bekliyoruz. Bütün kamuoyuna da bu duygularımızı açıklamaktan onur duyuyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE DEVRİME GİDİYOR’
Perinçek ve beraberindekiler daha sonra bir düğün salonunda düzenlenen ‘Üreticilerin milli hükümeti için iktidara’ toplantısına katıldı. Toplantı öncesi Doğu Perinçek, eşi Şule Perinçek ve iş insanı Ethem Sancak, toplantıya katılanlarla birlikte halay çekti. Perinçek, Diyarbakır’da zurna üflendiği sürece kimsenin Türkiye’yi boyunduruk altına alamayacağını ve kardeşliği bozamayacağını ifade ederek, “Birileri hala Londra’nın, büyük bankaların, Amerika’nın kapılarını çalarak para dileniyor. Para dilenme dönemi bitti. Türkiye para dilenmeyecek. Türkiye emeğiyle üretecek ve ürettiğiyle zenginleşecek. Türkiye’nin başında üreticilerin milli hükümeti olacak. Üreticilerin hükümeti, Türkiye’nin kaynaklarını üreticiye çevirecek. O dönem geliyor artık. O dönemin geldiğini sadece ben söylemiyorum. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Devrimciyiz’ diyor. Devrim bugün yükselen sözcük oldu. Demek ki Türkiye devrime gidiyor. Bu sistemin bittiğini herkes görüyor. Bunu iktidarda olanlar bile görüyor. Üretim devrimini getirecek hükümeti kuracağız. Türk de biziz Kürt de biziz. Hep bunları haykırdık bu topraklarda. Amerika ve İsrail’e meydan okuyacak bir kentten sesleniyorum. Göğsü her türlü haksızlığa karşı olan Diyarbakır’dan sesleniyorum. Amerika ve İsrail’e bu topraklarda ekmek yok. Zalimlere bu topraklarda ekmek yok” diye konuştu.(DHA)

 

 

Kaynak:DHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TBMM'de Bu HaftaÖnceki Haber

TBMM'de Bu Hafta

2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı YayımlandıSonraki Haber

2022-KPSS Ortaöğretim Sınavı Temel Soru...

Yorum Yazın

MEB’e Rehber Öğretmenlerin Ve Çocuk Gelişimi Öğretmenlerinin Resen Görevlendirmelerine Karşı Talebimizi Yineledik
Yetişkin engellerin gideceği bir okul yoktu, şimdi 81 ilde açmış olduk
Kendini Öğrencilerine Adayan Öğretmenin Azmi Örnek Oluyor
YÖK Akademik Hareketlilik Projesini başlatıyoruz
MEB’de görme engelli personel evrak işlemlerini artık daha kolay yapabilecek
"Türkiye ilk kez mesleki eğitime uluslararası öğrenci almaya başladı"
“Yıllardır Kamu Çalışanlarının Üzerinde Ağır Bir Yük Olan Gelir Vergisi Sorunu Artık Çözülmelidir.”
Toplu sözleşme talebimiz olan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde sona gelindi
Yalçın: “Sözleşmelilere Kadro Müjdesi Bayram Havası Oluşturdu”
Açık Öğretim Okulları 2022-2023 Eğitim Ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları
Mücadelemiz, Bütün Güvencesiz Personelin İstisnasız Ve Şartsız Biçimde Kadroya Geçirilmesi İçindir
Haftada 44 saat ders okutan atölye ve laboratuvar öğretmenleri mesleki eğitim merkezlerinde derse girebilir mi?
Sözleşmeli istihdamda önemli adım
Sözleşmelilerin Kadroya Alınmasında Yarım-Yamalak Değil, Tam Çözüm İstiyoruz!
Öğretici: Sözleşmeli Statü Tamamen Kaldırılmalı, Tüm Sözleşmeliler Kadroya Kavuşmalıdır
Kızılay Burs Başvuruları
Kızılay Ortaöğrenim Bursları
Kızılay Burs Yönetim Sistemi uygulamaya alınıyor
Kızılay Akademik Burs Hayata Geçiyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından sözleşmelilerin memur kadrosuna atanmasına ilişkin açıklama