Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Elemanları alım ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fenerbahçe Üniversitesi Öğretim Elemanları alım ilanı
Abone ol
Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddelerine göre Öğretim Elemanları alınacaktır.09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları ve ilanda belirtilen özel şartları sağlaması gerekmektedir.

İngilizce Programlara başvuru yapacak adayların; YDS veya eşdeğerliliği YÖK tarafından kabul edilen dil sınavlarından minimum 85 ve üzeri İngilizce dil puanına sahip olmaları gerekmektedir.

Öğretim Elemanı Kadrosu Başvuru Belgeleri:
1
. İlgili Akademik Birime hitaben yazılmış, başvurulan bölüm ve adayın iletişim bilgilerini içeren başvuru dilekçesi.
2. YÖK formatlı özgeçmiş
3. Lisans ve lisansüstü diplomalar
4. Lisans Transkripti (İlgili üniversiteden onaylı olması gerekmektedir)
5. Yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
6. Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi,
7. ALES Sonuç Belgesi (En az 70 puan almış olmak-Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir)
8. YDS ve dengi Yabancı Dil Belgesi (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir)
9. Kimlik Kartı fotokopisi
10. Bir adet vesikalık fotoğraf
11. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)
12. Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi:
İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi :
 20 Ocak 2023
İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi : 3 Şubat 2023
Ön Değerlendirme Tarihi : 7 Şubat 2023
Giriş Sınavı Tarihi : 9 Şubat 2023
Sonuç Açıklama Tarihi : 13 Şubat 2023
Sonuçların açıklanacağı web adresi : www.fbu.edu.tr (Ön değerlendirme sonuçları ile kesin sonuçlar Üniversitemizin web adresinde yayımlanacak olup tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır)

İletişim Bilgileri :
Tel: 0216 910 1907
Başvuru Yeri : [email protected] (Başvuru koşullarını sağlayan adaylar, başvuru belgelerini eksiksiz olarak bu e- posta adresine gönderebilir veya şahsen teslim edebilirler. Posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.)

 

AKADEMİK BİRİMBÖLÜM/ PROGRAMKADRO SAYISIKADRO UNVANIAÇIKLAMA
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik (İngilizce)1Arş. Gör.Hemşirelik alanında lisans mezunu olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik1Arş. Gör.Hemşirelik alanında lisans mezunu olup, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Halk Sağlığı Hemşireliği veya Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiPsikoloji (İngilizce)1Arş. Gör.Psikoloji bölümü lisans mezunu olup, sosyal psikoloji, gelişim psikolojisi, bilişsel psikoloji programlarından birinde yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
RektörlükYabancı Diller Bölümü1Öğr. Gör.İngilizce Öğretmenliği lisans mezunu olup, İngilizce dili alanda yüksek lisans yapmış olmak.
RektörlükYabancı Diller Bölümü2Öğr. Gör.İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili Eğitimi, Mütercim Tercümanlık (Çeviri Bilim) veya İngiliz Dili ve Edebiyatı alanlarından birinde lisans ve yüksek lisans yapmış olmak.
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)1Arş. Gör.Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans derecesi sahip olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluRadyoterapi2Öğr. Gör.Tıbbi Fizik, Tıbbi Radyofizik, Sağlık Fiziği veya Nükleer Tıp alanında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.
Spor Bilimleri FakültesiAntrenörlük Eğitimi1Arş. Gör.

Antrenörlük Eğitimi alanında lisans mezunu olup, Hareket Antrenman Bilimleri veya Spor Bilişim Teknolojileri alanlarından birinde yüksek

lisans yapıyor veya yapmış olmak.

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimlerine; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvuru için; başvuru dilekçesi, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetleri içeren YÖK formatlı özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık/sanatta yeterlik) belgeleri, doçentlik belgesi (Doçent ve Profesör kadrosu için), YDS veya Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) belgesi, yurt dışından alınan diplomalar için onaylı denklik belgesi ve kimlik kartı fotokopisi ilanın başvuru süresi içerisinde [email protected] e-posta adresine gönderilebilir veya şahsen teslim edilebilir. Bilimsel çalışmaları ve yayınları içeren dosya elektronik ortamda iletilebilir veya ilgili dosya için 4 adet CD/USB ilan süresi içerisinde teslim edilebilir. Posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

İngilizce Programlara başvuru yapacak adayların, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’te belirlenen yabancı dil (İngilizce) yeterliliğini sağlamaları gerekmektedir.

İlan Başlama ve Bitiş Tarihi : 20 Ocak 2023-3 Şubat 2023
İletişim Bilgileri: [email protected] -
Tel: 0216 910 1907

 

AKADEMİK BİRİMBÖLÜM/ PROGRAMKADRO SAYISIKADRO UNVANIAÇIKLAMA
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik (İngilizce)1Dr. Öğr. Üyesiİç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak.
İktisadi, İdari ve
Sosyal Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)1Doç. Dr.Siyaset Bilimi alanında doçent unvanı almış olmak, karşılaştırmalı siyaset, uluslararası güvenlik ve siber güvenlik alanlarında çalışmaları bulunmak.
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiEkonomi ve Finans (İngilizce)1Dr. Öğr. Üyesiİşletme lisans mezunu olup, iktisat alanında yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak ve bu alanlarda çalışmaları bulunmak.
İletişim FakültesiHalkla İlişkiler ve Reklamcılık1Prof. Dr.Halkla İlişkiler alanında doçent unvanını almış olmak, iletişim ve uluslararası ilişkiler alanında çalışmaları bulunmak.
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiEndüstri Mühendisliği (İngilizce)1Dr. Öğr. ÜyesiEndüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi, Uygulamalı İstatistik ve Olasılık veya Yöneylem Araştırması alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak.
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiBilgisayar Mühendisliği (İngilizce)1Dr. Öğr. ÜyesiBilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanından birinde Doktora derecesine sahip olmak.
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)1Prof. Dr.Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora dercesine sahip olmak.
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)1Doç. Dr.Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak.
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiYazılım Mühendisliği (İngilizce)3Dr. Öğr. ÜyesiBilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanında Doktora dercesine sahip olmak.
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesiİç Mimarlık ve Çevre Tasarımı1Dr. Öğr. ÜyesiLisans eğitimi İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Doktora eğitimini İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Mimarlık bölümlerden birinde tamamlamış olmak. Tasarım alanlarında akademik çalışmaları bulunmak ve bu alanda ders verme tecrübesine sahip olmak.
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesiİç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İngilizce)1Dr. Öğr. ÜyesiLisans eğitimi İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Doktora eğitimini İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı veya Mimarlık bölümlerden birinde tamamlamış olmak. Tasarım alanlarında akademik çalışmaları bulunmak ve bu alanda ders verme tecrübesine sahip olmak.
Sağlık Hizmetleri
Meslek Yüksekokulu
Anestezi1Dr. Öğr. ÜyesiTıp Fakültesi mezunu olup, uzmanlığını Anestezi ve Reanimasyon alanında almış olmak.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kapadokya Üniversitesi Öğretim Görevlisi alım ilanıÖnceki Haber

Kapadokya Üniversitesi Öğretim Görevlisi...

Yapay Zeka'nın Büyüleyici DünyasıSonraki Haber

Yapay Zeka'nın Büyüleyici Dünyası

Yorum Yazın

Bu Yarıyıl Tatilinde İlk Kez Açılan Kış Okullarından 250 Bin Öğrenci Yararlandı
6 Şubat Pazartesi kar tatili verilen iller
Öğretmenlik, adanmışlıktır. Bu fotoğrafı başka yerde göremezsiniz
Hava koşulları nedeniyle görev yerlerine gidemeyecek öğretmenlerimizi idari izinli saymalıdır
Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler ne zaman özür durumu, il içi ve il dışı yer değiştirmelerine başvurabilecek?
Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü