Fırat Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fırat Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanı
Abone ol
Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1- Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ndeki esaslar uygulanacaktır. Doçentlik Eser İncelenmesinden geçerek Doçent unvanını almış ancak, sözlü sınava girmemiş adayların; Sözlü sınavları ilan başvuru süresi tamamlandıktan sonra ÜAK tarafından belirlenecek jüriler tarafından yapılacaktır.

2- Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan "Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar" tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan 6 (dört) adet taşınabilir bellek ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3- Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan "Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar" tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan 4 (dört) adet taşınabilir bellek ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4- Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan "Öğretim Üyesi kadrosuna başvurabilmek için Gerekli Asgari Koşullar" tablosunun bizzat aday tarafından doldurularak 1 adet çıktı halinde dilekçesi ile birlikte Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan 4 (dört) adet taşınabilir bellek ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

5Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

NOT: Müracaatların tamamlanmasını müteakiben ilgili birimlerce oluşturulan bilimsel dosya inceleme Komisyonunca, atanma kriterlerine uymadığı tespit edilen başvurular geçersiz sayılacaktır.

 

BİRİMİANABİLİM DALIUNVANDERECEADETAÇIKLAMALAR
Eczacılık FakültesiFarmakolojiDoktor Öğretı̇m Üyesı̇31Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olup, ilgili alanda doktora yapmış olmak. Nörotrofik faktörler üzerine çalışmaları bulunmak.
FarmakognoziDoktor Öğretı̇m Üyesı̇31Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olup, ilgili alanda doktora yapmış olmak.
Farmasötik ToksikolojiDoktor Öğretı̇m Üyesı̇31Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olup, ilgili alanda doktora yapmış olmak.
Farmasötik TeknolojiDoktor Öğretı̇m Üyesı̇31Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olup, ilgili alanda doktora yapmış olmak.
Farmasötik MikrobiyolojiDoktor Öğretı̇m Üyesı̇31Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olup, ilgili alanda doktora yapmış olmak.
Tıp FakültesiParazitolojiProfesör11Doçentlik unvanını ilgili alandan almış olup, son iki eğitim yılı dönemi tıp fakültesinde lisans düzeyinde ders vermiş olmak.
Tıp EğitimiDoktor Öğretı̇m Üyesı̇31Tıp Fakültesi mezunu olup, Halk Sağlığı alanında tıpta uzmanlık yapmış olmak. Endüstriyel ürünlerin halk sağlığı üzerinde etkileri konusunda çalışmaları bulunmak.
Kadın Hastalıkları ve DoğumDoktor Öğretim
Üyesi
11Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak. Perinatoloji yan dal uzmanı olmak
KardiyolojiDoçent11Doçentlik unvanını Kardiyoloji Anabilim Dalında almış olmak. Türk Kardyoloji Derneğinin Kardyoloji Yerlilik Sertifikasına sahip olmak, Akut koroner sendromlu hastalarda kontrast nefropati konusunda çalışmaları bulunmak.
KardiyolojiDoktor Öğretim Üyesi11Kardiyoloji uzmanı olmak. Akut pulmoner tromboemboli hastalarında kardiyak skorlar üzerine çalışmaları bulunmak.
Diş Hekimliği FakültesiPeriodontolojiDoktor Öğretim Üyesi11Periodontoloji alanında uzmanlık yapmış olmak. Yumuşak ve sert doku cerrahileri ve periodontal plastik cerrahiler ile ilgili eğitim almış olmak.
Veteriner FakültesiVeterinerlik Histolojisi ve EmbriyolojisiDoktor Öğretim Üyesi11Doktorasını Veteriner Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında yapmış olmak. Böbrek, meme ve ovaryum kanserleri konularında çalışmaları bulunmak.
Veterinerlik PatolojisiProfesör11Doçentlik unvanını Veterinerlik Patolojisi alanında almış olmak. Elektromanyetik alanın patolojik etkileri konusunda çalışmaları bulunmak
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kapadokya Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi/ 12 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alıyorÖnceki Haber

Kapadokya Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi/...

Hamilelikleri gibi doğumları da sancılı olan ikizlerden birisi 60 km uzaklıkta dünyaya geldiSonraki Haber

Hamilelikleri gibi doğumları da sancılı...

Yorum Yazın

Hatalı ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneği kamu zararı oluşturur mu?
Sürgüne Kapı Aralayan Akademik Hareketlilik Projesini Yakından Takip Ediyoruz!
MEB, Engelsiz Eğitim İçin Ulusal Eylem Planı Hazırladı
MEB’e Rehber Öğretmenlerin Ve Çocuk Gelişimi Öğretmenlerinin Resen Görevlendirmelerine Karşı Talebimizi Yineledik
Yetişkin engellerin gideceği bir okul yoktu, şimdi 81 ilde açmış olduk
Kendini Öğrencilerine Adayan Öğretmenin Azmi Örnek Oluyor
YÖK Akademik Hareketlilik Projesini başlatıyoruz
MEB’de görme engelli personel evrak işlemlerini artık daha kolay yapabilecek
"Türkiye ilk kez mesleki eğitime uluslararası öğrenci almaya başladı"
“Yıllardır Kamu Çalışanlarının Üzerinde Ağır Bir Yük Olan Gelir Vergisi Sorunu Artık Çözülmelidir.”
Toplu sözleşme talebimiz olan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde sona gelindi
Yalçın: “Sözleşmelilere Kadro Müjdesi Bayram Havası Oluşturdu”
Açık Öğretim Okulları 2022-2023 Eğitim Ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları
Mücadelemiz, Bütün Güvencesiz Personelin İstisnasız Ve Şartsız Biçimde Kadroya Geçirilmesi İçindir
Haftada 44 saat ders okutan atölye ve laboratuvar öğretmenleri mesleki eğitim merkezlerinde derse girebilir mi?
Sözleşmeli istihdamda önemli adım
Sözleşmelilerin Kadroya Alınmasında Yarım-Yamalak Değil, Tam Çözüm İstiyoruz!
Öğretici: Sözleşmeli Statü Tamamen Kaldırılmalı, Tüm Sözleşmeliler Kadroya Kavuşmalıdır
Kızılay Burs Başvuruları
Kızılay Ortaöğrenim Bursları