Gaziantep’te 13 bin öğrencinin hayatına dokunuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gaziantep’te 13 bin öğrencinin hayatına dokunuldu
Abone ol
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde imzalanan 3’lü protokolle 2014 yılında başlatılan “Her Zaman Birlikte" projesiyle bugüne kadar dezavantajlı bölgelerdeki 13 bin öğrencinin yaşamına dokunuldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde imzalanan 3’lü protokolle 2014 yılında başlatılan “Her Zaman Birlikte" projesiyle bugüne kadar dezavantajlı bölgelerdeki 13 bin öğrencinin yaşamına dokunuldu.

 Protokol aracılığıyla göçle birlikte oluşan sosyo-ekonomik durum, etnik köken ve demografik yapılardan dolayı suç örgütleri tarafından istismar edilen gençlerin polis-gençlik kaynaşmasına katkıda bulunmak hedefleniyor.

Merkez ilçelerde bulunan ortaokul, lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere 8 yıldır ortak yürütülen proje kapsamında tarih bilincini artırarak milli birlik ve beraberlik duygularını geliştirmek, farklı kültürlerin kaynaştırılmasını ve toplumdaki ön yargıların kırılmasını sağlamak için devlet büyüklerini ziyaret, sinema, müze gezisi ve sportif aktiviteler düzenleniyor.

“Her Zaman Birlikte" projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda öğrencilerle bir araya gelen Başkan Fatma Şahin, yaptığı konuşmada gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bu gibi projelerin sürdürülebilir olması gerekiyor. Tabi bu süreçte bizlerin inancının gücüyle orantılı. Çok güzel bir proje ve çok güzel geri bildirimler alıyoruz. Genç dostu bir şehir için çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte geleceğimize hazırlanıyoruz. O yüzden Her Zaman Birlikte projesi ile ailelerimizin bilincini yükseltmesini amaçlarken toplumsal anlamda da farkındalığı artırmak istiyoruz. Çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumak ve onları geleceğe hazırlamak gibi önemli bir görevimiz bulunuyor. Bu görevi de yerine getirebilmek için kurumlar arası koordinasyon ve iş birliği çok mühim.”

Gençlerin eğitim sürecinde edindiği teorik ve pratik bilgi birikiminin gelecekte kendilerini çok önemli mevkilere getireceğini ifade eden Başkan Şahin, “Meslek lisesi çıkışlı olanlar da işin özüne inebiliyor. Pratik alanda büyük bir başarı elde edebilme şansına sahip. Temeli sağlam oluşuyor. Meslek liseleri bu yüzden şehrin geleceği, sağlığı için çok önemli” dedi.

Konuşma sonrasında Başkan Fatma Şahin salonda bulunan gençlerin merak ettiği soruları yanıtlayarak günün anısına fotoğraf çektirdi.

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BUTECH’ten Azerbaycan çıkarmasıÖnceki Haber

BUTECH’ten Azerbaycan çıkarması

Emek Mahallesine Anadolu Lisesi müjdesiSonraki Haber

Emek Mahallesine Anadolu Lisesi müjdesi

Yorum Yazın

11 Aralık Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (10 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Memur ve emeklimize, oransal artış ve enflasyon farkının yanı sıra %10 refah payı ile birlikte ücret artışı yapılmalıdır
2023-İSG/2: Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı
Müfredat çalışmalarında milletimizin tarihi kimliği, beklentileri ve ihtiyaçları esas alınmalıdır
10 Aralık Pazar önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (09 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
İlave Ek Ödeme (8.077 Tl) Memur Emekli Maaşına Yansıtılmalıdır. Aksi Halde 65 Yaşından Önce Hiç Bir Memur Emekli Olamaz
Alan Değişikliği Kılavuzundaki Eksikler Giderilmeli!
9 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (08 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Köşe Yazılarındaki İfadelerle İftira Suçuna İstinaden Hapis Cezasına Hükmedilmesi İfade ve Basın Özgürlüklerinin İhlal Eder
"Nehirden Denize Özgür Filistin" geri dönüşüm tasarım yarışması
Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı sonuçları açıklandı
MEB Günlük Program
8 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (07 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
NATO DIANA Mentor ve Uzman Havuzu Başvuruları Açıldı
DEMİREL: "Memurların 5 Aylık Enflasyon Zararı 7.212 Liradır."
Norm Fazlası Öğretmenlere “Resen Atama” Kararı Kabul Edilemez!