Geçici barınma için kolları sıvayan sanayiciler 7/24 esasıyla çalışıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geçici barınma için kolları sıvayan sanayiciler 7/24 esasıyla çalışıyor
Abone ol
Sanayiciler, afetzedel erin geçici barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla başlattıkları konteyner kent seferberliğinde fazla mesaiye geçti.

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda kurulan kriz merkezi, Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve sanayicilerle afet bölgeleri arasındaki yardım koridorunu açık tutuyor. İlk etapta arama kurtarma ekiplerinin acil ekipmanlarının üretim ve tedarikine yönelen kriz merkezi, bu günlerde ise konteyner imalatına odaklandı.

 

 

“Tedarik, üretim ve lojistik” ekosistemini oluşturan tüm paydaşlar ile iş birliği halinde çalışan kriz merkezi, OSB’ler, sanayiciler ve STK’lar ile yapılan istişareler sonucunda konteyner yapıların bir an önce bölgeye ulaşması için AFAD ile de koordineli çalışıyor.

 

 

 

Seferber oldular

 

 

 

Türkiye’nin en büyük konteyner üreticileri, geçici barınma ihtiyacını karşılamak için 7/24 esasına göre üç vardiyalı çalışma sistemine geçti. Bu üreticilerden biri de Ankara Başkent OSB’de üretime devam eden Dorçe Prefabrik oldu.

 

 

 

Tedarik zincirinin önemi

 

 

 

Şirketin iş geliştirme müdürü Mehmet Selçuk Yücesoy, tedarik zincirinin üretim için büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Yücesoy, tedarikin önündeki engelleri kaldırdığı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’na teşekkür ederek, “Böylece günde 200-250 prefabrik geçici yaşam alanını bölgeye göndermeye başladık. Bu sayıyı bin 500’lere çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

 

Sevkiyatlar sürüyor

 

 

 

Yücesoy, sadece barınma değil, banyo, tuvalet ve diğer yaşam alanları için de yapılar ürettiklerini anlatarak “Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren çalışmalarımızı, büyük bir özveriyle sürdürüyoruz. İlk 24 saat içerisinde elimizde ne kadar prefabrik yapı varsa bölgeye ulaştırdık. Hala ilk günde olduğu gibi üretim ve sevkiyatlarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Bütün ihtiyaçları karşılayacak

 

 

 

Nuriş Prefabrik Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, AFAD’ın “Geçici Yaşam Evleri” diye tanımladığı konteynerlerin üretimini yaptıklarını belirterek “Konteyner yapılar 3 çarpı 7 ölçülerinde. İçerisinde iki odası, tuvaleti, banyosu ve küçük bir mutfağı var. Sıcak su ısıtmak için termosifon ve iki tane de ısıtıcısı var. Dışarıdan elektriğini ve suyunu bağladığımızda bir ailenin yaşamını sağlayacak bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapı” açıklamasında bulundu.

 

 

 

Kötü günleri geride bırakacağız

 

 

 

Kalyon PV Güneş Teknolojileri Genel Müdürü Ersan Tüfekçi de konteyner kentlerin enerji ihtiyacını karşılamak için güneş panelleri ürettiklerini belirtti. Genel Müdür Tüfekçi, “Birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek bu kötü günleri hep geride bırakacağız. Bizde burada bir sanayi kuruluşu olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hatay’da 96 konteynerden oluşan 54 yataklı hastanenin yapımı tamamlandıÖnceki Haber

Hatay’da 96 konteynerden oluşan 54 yatak...

AFAD: “Malatya'da meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki artçı depremin ardından enkazlardan 32 vatandaşımız kurtarılmıştırSonraki Haber

AFAD: “Malatya'da meydana gelen 5,6 büyü...

Yorum Yazın

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetilemiyor!
2024-YKS Sınavında Engelli Bireylere Ek Süre Verilecek mi? İşte OMBUDSMAN’ın Tavsiye Kararı
Öğretmenlerin Emeklilik İçin Ön Başvuru Tarihleri Açıklandı
Unutulmamalı ki, eğitimden tasarruf olmaz
Tavrımız, enflasyonu düşürerek kalıcı refah artışını sağlamaktır
Erdoğan'dan öğretmen atamalarına dair açıklama
Bir Miktar Ne Kadar?
Online İkraz Hizmetleri Hakkında Duyuru
Çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz
YKS Puan Hesaplama Motoru Yayında
"ETKİM İstasyon Programı" başvuruları başladı!
Haritalar, Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlandı
Öğretici: TBMM Mesaiye Başlıyor, Artık Çalışan Ve Emeklilerin Bekleyen Sorunları Çözülsün!
Yapay Zeka 101 Eğitimi   
Okul Sporları Duyuruları
 eTwinning Projelerinde Üretken Yapay Zekâ
Dağ Fare Doğurmasın!
Mesleki Eğitimde 8 Bin 406 İş Yerinin Sözleşmesi Feshedildi
Türk Eğitim Sen, “Türk Eğitim Sisteminde Proje Okulları” Çalıştayı Düzenliyor
İş Gücü İstatistikleri Yayımlandı