Hakları verilmeden işten çıkartılan engelli işçi, tek başına 4 yıldır eylem yapıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakları verilmeden işten çıkartılan engelli işçi, tek başına 4 yıldır eylem yapıyor
Abone ol
Engelli kadrosunda çalıştığı Amerikan danışmanlık şirketinden hakları verilmeden mobbing uygulanarak kovulan Tevfik Yıldırım Ayazağa metrosu önünde tek başına eylem gerçekleştiriyor. Protestosuna, yaklaşık 4 yıldır devam ettiğini belirten Yıldırım, çevredeki vatandaşlar ve sosyal medya üzerinden büyük destek görüyor. Yıldırım, yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istiyor.

 

 

 

Çocukluktan kalma tiki yüzünden 6 yıl engelli kadrosunda çalıştığı şirketten hukuksuz bir şekilde çıkarıldığını belirten Tevfik Yıldırım, tek başına hak arama mücadelesi veriyor. Amerika merkezli danışmanlık şirketinden haksız yere mobbinglere uğrayan ve işten çıkartılan yüzde 50 engeli bulunan Tevfik Yıldırım, Maslak’ta Ayazağa metrosu önünde hemen hemen her gün akşam saatlerinde protestosunu sürdürüyor. Yıldırım, çevredeki vatandaşlar ve sosyal medya üzerinden ilgi ile karşılaşıyor.

 

 

 

 

Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Yıldırım, şu anki çalıştığı yere de baskı uygulandığını söyledi. Ayrıca, yaptığı eylemlerden kaynaklı Yıldırım’a şirket tarafından marka değerlerine zarar verdiğine yönelik 50 bin TL tazminat davası açılmış durumda. Bu tazminat davasını ödeyemeyeceğini belirten Yıldırım, “Şu anda çalıştığım yerde yüzde 50 engelli kadrosunda çalışıyorum. Benim bu parayı ödeme durumum yok” dedi.

 

 

 

 

“Eylem yaptığım için şu anki çalıştığım yere de baskı yapıyorlar”

 

 

 

Çalıştığı şirketten haksız yere işten çıkartılan Tevfik Yıldırım, “Yaklaşık 6 yıl Ernst & Young isimli Amerika kökenli şirkette çalıştım. Bu süre içerisinde hiçbir uyarı almadım. Şirkete işten çıkarılmadan 6 ay önce yeni idareci geldi. Bu idareciden mobbinglere maruz kaldım ve işten çıkartıldım. İdarecinin arkasında duran iki çalışanda şahitlik etti. Bundan kaynaklı mahkemeye verdim ve maalesef mahkemeyi kaybettim. Böylelikle 7 ay işsiz kaldım ve ardından işe başladım. Sonrasında da hakkımı yedirmemek adına bu eylemlere başladım. Bu eylemleri 3-4 yıldır ara ara yapıyorum. Eylem yaptığım için şu anki çalıştığım yere de baskı yapıyorlar işten atmaları için. Hem beni işimden ettiler hem de şu anki çalıştığım yerden atılmam için uğraşıyorlar. Ben bunların hepsine tek başıma göğüs geriyorum. Beni işimden ettikleri gibi marka değerlerine zararda bulunduğumu düşündükleri içinde 50 bin TL değerinde tazminat davasında bulundular. Ben zaten şu anki çalıştığım yerde yüzde 50 engelli kadrosunda çalışıyorum. Benim bu parayı ödemeye durumum zaten yok. Engelli raporum haksız yere çıkarıldığım şirkete girmeden öncede vardı” şeklinde konuştu.

 

 

 

“Ben haklıyım, davamı kazanacağıma inanıyorum”

 

 

 

Çıkarıldığı şirketten geçmişe dönük zararlarının karşılanması yönünde beklentisi olduğunu belirten Yıldırım, “Benim başka bir beklentim yok. Ben eylem yaparken bağırmıyorum kimseyi rahatsız da etmiyorum sadece protesto hakkımı kullanıyorum. Eylemlerime aralıklarla devam edeceğim. Hakkımı bırakmayacağım. Haksızlık hiçbir insanın uğramaması gereken bir konu. İki tane yalancı şahitle suçlu ya da suçsuz olabiliyorsunuz. Ben haklıyım davamı kazanacağıma inanıyorum. Bana ayrıca tehditlerde de bulunuyorlar. Ben buraya zaman zaman gelmeye çalışıyorum. Etrafımda beni gören vatandaşlardan güzel tepkiler alıyorum. Sosyal medyada da büyük destek görüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
18 yabancı üniversite personeli ÇAKÜ’de eğitim faaliyetlerine katıldıÖnceki Haber

18 yabancı üniversite personeli ÇAKÜ’de...

Semerciler Çarşısı esnafı kepenklerini açmaya başladıSonraki Haber

Semerciler Çarşısı esnafı kepenklerini a...

Yorum Yazın

Afet bölgesi eğitim faaliyetleri hakkında bakanlıktan açıklama
Öğretici: Torba Kanuna Çalışanların Sorunları Da Eklenmelidir
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
Torba kanunla eksiklikler tamamlanmalıdır
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programını Başvuru Sonuçları Açıklandı
Meclis Kapanmadan Kamu Çalişanlarinin Sorunlari Torba Yasaya Girmeli!
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran'da Tamamlanacak, Uzatma Yapılmayacak
Gaziantep’te deprem nedeniyle idari izinli sayılan öğretmenlere ek ders ücreti ödenir mi?
Kamu yönetiminin, liyakat ve ehliyet yerine, mensubiyetler üzerinden tanzim edilmesi, doğrudan KUL HAKKI YEMEKTİR!
Avrupa Kupası Şampiyonu: Aybüke KILINÇ!
Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmeti eğitimleri eğitimi uzaktan eğitim kapısında paylaşıma açıldı
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 2 Başlıyor!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 79 Bin 162 Vatandaş Yararlandı
Meclisteki Torba Kanuna; 1. Dereceye Yükselen Tüm Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Verilmesi Eklenmeli Ve Memura Bayram İkramiyesi Unutulmamalıdır
YKS Sınavına girecek okul birincileri sisteme işlenecek
TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!