Hakları verilmeden işten çıkartılan engelli işçi, tek başına 4 yıldır eylem yapıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hakları verilmeden işten çıkartılan engelli işçi, tek başına 4 yıldır eylem yapıyor
Abone ol
Engelli kadrosunda çalıştığı Amerikan danışmanlık şirketinden hakları verilmeden mobbing uygulanarak kovulan Tevfik Yıldırım Ayazağa metrosu önünde tek başına eylem gerçekleştiriyor. Protestosuna, yaklaşık 4 yıldır devam ettiğini belirten Yıldırım, çevredeki vatandaşlar ve sosyal medya üzerinden büyük destek görüyor. Yıldırım, yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istiyor.

 

 

 

Çocukluktan kalma tiki yüzünden 6 yıl engelli kadrosunda çalıştığı şirketten hukuksuz bir şekilde çıkarıldığını belirten Tevfik Yıldırım, tek başına hak arama mücadelesi veriyor. Amerika merkezli danışmanlık şirketinden haksız yere mobbinglere uğrayan ve işten çıkartılan yüzde 50 engeli bulunan Tevfik Yıldırım, Maslak’ta Ayazağa metrosu önünde hemen hemen her gün akşam saatlerinde protestosunu sürdürüyor. Yıldırım, çevredeki vatandaşlar ve sosyal medya üzerinden ilgi ile karşılaşıyor.

 

 

 

 

Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Yıldırım, şu anki çalıştığı yere de baskı uygulandığını söyledi. Ayrıca, yaptığı eylemlerden kaynaklı Yıldırım’a şirket tarafından marka değerlerine zarar verdiğine yönelik 50 bin TL tazminat davası açılmış durumda. Bu tazminat davasını ödeyemeyeceğini belirten Yıldırım, “Şu anda çalıştığım yerde yüzde 50 engelli kadrosunda çalışıyorum. Benim bu parayı ödeme durumum yok” dedi.

 

 

 

 

“Eylem yaptığım için şu anki çalıştığım yere de baskı yapıyorlar”

 

 

 

Çalıştığı şirketten haksız yere işten çıkartılan Tevfik Yıldırım, “Yaklaşık 6 yıl Ernst & Young isimli Amerika kökenli şirkette çalıştım. Bu süre içerisinde hiçbir uyarı almadım. Şirkete işten çıkarılmadan 6 ay önce yeni idareci geldi. Bu idareciden mobbinglere maruz kaldım ve işten çıkartıldım. İdarecinin arkasında duran iki çalışanda şahitlik etti. Bundan kaynaklı mahkemeye verdim ve maalesef mahkemeyi kaybettim. Böylelikle 7 ay işsiz kaldım ve ardından işe başladım. Sonrasında da hakkımı yedirmemek adına bu eylemlere başladım. Bu eylemleri 3-4 yıldır ara ara yapıyorum. Eylem yaptığım için şu anki çalıştığım yere de baskı yapıyorlar işten atmaları için. Hem beni işimden ettiler hem de şu anki çalıştığım yerden atılmam için uğraşıyorlar. Ben bunların hepsine tek başıma göğüs geriyorum. Beni işimden ettikleri gibi marka değerlerine zararda bulunduğumu düşündükleri içinde 50 bin TL değerinde tazminat davasında bulundular. Ben zaten şu anki çalıştığım yerde yüzde 50 engelli kadrosunda çalışıyorum. Benim bu parayı ödemeye durumum zaten yok. Engelli raporum haksız yere çıkarıldığım şirkete girmeden öncede vardı” şeklinde konuştu.

 

 

 

“Ben haklıyım, davamı kazanacağıma inanıyorum”

 

 

 

Çıkarıldığı şirketten geçmişe dönük zararlarının karşılanması yönünde beklentisi olduğunu belirten Yıldırım, “Benim başka bir beklentim yok. Ben eylem yaparken bağırmıyorum kimseyi rahatsız da etmiyorum sadece protesto hakkımı kullanıyorum. Eylemlerime aralıklarla devam edeceğim. Hakkımı bırakmayacağım. Haksızlık hiçbir insanın uğramaması gereken bir konu. İki tane yalancı şahitle suçlu ya da suçsuz olabiliyorsunuz. Ben haklıyım davamı kazanacağıma inanıyorum. Bana ayrıca tehditlerde de bulunuyorlar. Ben buraya zaman zaman gelmeye çalışıyorum. Etrafımda beni gören vatandaşlardan güzel tepkiler alıyorum. Sosyal medyada da büyük destek görüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
18 yabancı üniversite personeli ÇAKÜ’de eğitim faaliyetlerine katıldıÖnceki Haber

18 yabancı üniversite personeli ÇAKÜ’de...

Semerciler Çarşısı esnafı kepenklerini açmaya başladıSonraki Haber

Semerciler Çarşısı esnafı kepenklerini a...

Yorum Yazın

Enflasyon Baskılanmalı, Fiyat İstikrarı Sağlanmalı
MEB Günlük Program 05.03.2024
5 Mart Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (04 Mart 2024) Vakıf GYO’nun katkılarıyla 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
Memur Ve Emeklilerin Maaş Zammından Geriye %3 Kaldı
İşte EBA Mobil
Türkiye Yüzyılı İçin Millî Eğitim, Milli Eğitim İçin Milli Müfredat Çağrımız Dikkate Alınmalıdır…!
Millî Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri Yeni Dönem Başvuruları Açıldı!
Yarını Kodlayanlar Projesi Scratch Eğitimi
TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri Yarışması İçin Başvurular Devam ediyor
Kadın için Teknoloji Projesi Teknoloji Okuryazarlığı Eğitimi 
MEB, İş Sağlığı Ve Güvenliği Genelgesindeki Eksikleri Gidermeli Hataları Düzeltmelidir
Öğretici: Verilen Artışlar İlk İki Aydan Eridi. Ek Zam Zorunludur!
II. Uluslararası Satranç Turnuvası Başlıyor
5434 Ve 5510 Sayılı Kanunlara Göre Emeklilik İle İlgili Resmi Yazımızı Çalışma Bakanlığına Gönderdik
Kamu Görevlilerinin Ek Ödeme Ve Ücretleri Emekliliğe Yansıtılmalıdır
Türk Ulusal Zeka Testi (Tuzö) Uygulayıcı Eğitimi Başladı
Ortak sınavlarda açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kullanılacak
2024 Maaş Zammı İki Ayda Buharlaştı! İnsanca Yaşamaya Yetecek Bir Ücret İstiyoruz!
Yurt Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı