Hemşirelik bakımının geleceği INCARE’22 kongresinde masaya yatırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hemşirelik bakımının geleceği INCARE’22 kongresinde masaya yatırıldı
Abone ol
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Ankara’da düzenlenen 2. Uluslararası Hemşirelik Bakımı ve Araştırma Kongresi’nde hemşirelik bakımının geleceği masaya yatırıldı.

Alanında uzman 100’e yakın bilim insanı, uzman ve araştırmacıyı bir araya getiren Kongre’de, hemşirelik araştırmalarının sağlık bakımına yansımaları ile hemşirelikte uluslararası kariyer olanakları tüm detaylarıyla tartışıldı.

 

“Kongre sağlık ekosistemine değer katacak”

 

Kongre’nin açılışına çevrimiçi bağlantı ile katılan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, yaptığı konuşmada, “İlki Gaziantep’te üniversitemiz kampüsünde yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen Uluslararası Hemşirelik Bakımı ve Araştırma Kongresi’nin ikincisini bu yıl başkent Ankara’da gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Her meslek önemli, lakin hemşirelik gibi doğrudan insana temas eden meslekler, her daim takdir edilmeyi ve övgü almayı fazlasıyla hak ediyorlar. Yapay zekâ ve dijitalleşme başta olmak üzere, bilim ve teknoloji dünyasındaki hızlı ve çarpıcı gelişmelerin hemşirelik alanı tarafından izlenmesi ve yapılacak yenilikçi uygulamalarla sağlık bakım hizmetlerinin kalitesinin ve verimliliğinin artırılması büyük önem arz etmektedir. Hemşirelik bakımı ve ilgili alandaki güncel gelişmelerin bu kongrede masaya yatırılarak tartışılması ve sorunlara çözüm önerileri oluşturulması hiç kuşkusuz sağlık ekosistemine büyük değer katacaktır. Bu vesile ile kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Bilimsel içeriği hemşirelik öğrencilerine de hitap ediyor”

 

Açılışta konuşan Kongre Başkanı ve HKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Yava ise, “Yenilikçi fikirler, sanal gerçeklik ve yapay zeka, son zamanlarda sağlık sektörünü de modern teknik yazılım ve sistemler oluşturmada öncülük etmeye zorlamaktadır. Kongremizde ‘teknoloji, sanal gerçeklik ve yapay zekâ ortamında hemşirelik bakımının geleceği, hemşirelik araştırmalarının sağlık bakımına yansımaları ve hemşirelikte uluslararası kariyer olanakları’ konularını ağırlıklı olarak tartışacağımız bir bilimsel program hazırlamayı hedefledik. Kongremizin bilimsel içeriğini, klinisyen ve akademisyen meslektaşlarımızın yanında hemşirelik öğrencilerine de hitap edecek şekilde hazırladık. Proje hazırlama, mesleki beceriler geliştirme ve hemşirelikte uluslararası kariyer planlaması hakkında dopdolu bir içeriği sunduğumuz kongremizde uzmanların deneyimlerini ve araştırma sonuçlarını hep birlikte inceleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

INCARE 2022 Kongresi ile sağlık profesyonelleri, akademisyenler, sağlık bakımına yönelik alanlarda çalışan firma/kuruluşlar ve öğrenciler bir araya geldi. Birinci gün; Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulamaları Klinik Araştırmaları, Uygulamalı Temel Mekanik Ventilasyon ve Avrupa Birliği Hibe Programları Proje Hazırlama konularında düzenlenen kursların yapıldığı Kongre’nin ikinci ve üçüncü gününde, alanında uzman konuşmacılar ve oturum başkanlarının katılımı ile farklı oturumlarla birçok panel düzenlendi. Kongre çerçevesinde Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, “Sağlıkta Dijital Dönüşüm ve Yapay Zeka” konulu bir panel konuşması gerçekleştirdi.

 

Hemşirelik bakımının geleceği INCARE’22 kongresinde masaya yatırıldı

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Norveç’te 17 ülke şehirleri arasında Hatay’a en başarılı şehir ödülüÖnceki Haber

Norveç’te 17 ülke şehirleri arasında Hat...

Üniversitelilerin İHA’sı ‘Cenker’ göz dolduruyorSonraki Haber

Üniversitelilerin İHA’sı ‘Cenker’ göz d...

Yorum Yazın

Haftada 44 saat ders okutan atölye ve laboratuvar öğretmenleri mesleki eğitim merkezlerinde derse girebilir mi?
Sözleşmeli istihdamda önemli adım
Sözleşmelilerin Kadroya Alınmasında Yarım-Yamalak Değil, Tam Çözüm İstiyoruz!
Öğretici: Sözleşmeli Statü Tamamen Kaldırılmalı, Tüm Sözleşmeliler Kadroya Kavuşmalıdır
Kızılay Burs Başvuruları
Kızılay Ortaöğrenim Bursları
Kızılay Burs Yönetim Sistemi uygulamaya alınıyor
Kızılay Akademik Burs Hayata Geçiyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından sözleşmelilerin memur kadrosuna atanmasına ilişkin açıklama
Hiç bir kamu çalışanı eş durumundan dolayı mağdur edilemez
Ali YALÇIN'dan Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Çalışmasına Teşekkür
4/B’li Öğretmenlere Hayal Kırıklığı Yaşatmayın!
Meslek Dersleri Ve Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi İçin Yardımcı Materyaller Yayımlandı
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Takviminde Güncelleme Yapıldı
Sınıf öğretmeni ve özel eğitim öğretmenlerinin ek ders ücretlerine dair bakanlıktan açıklama
Dört yıllık öğretmen 8.584,56 TL maaş alıyor!
Bu Okul Geleceğin Denizcilerini Yetiştiriyor
Meslek Liselerimiz Üretiyor ve İhraç Ediyor
Okul Kütüphanelerinde Toplam Kaç Kitap Var?
Science E-Robot Projesi Kapsamında Üçüncü Ulus Ötesi Proje Toplantısı Gerçekleştirildi