İmam Hatip Okulları 'Eğitimde Tek Yürek' Çalışmaları ile Seferber Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İmam Hatip Okulları 'Eğitimde Tek Yürek' Çalışmaları ile Seferber Oldu
Abone ol
Genel Müdürlüğümüz, 70 ilimizdeki Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarının, depremden etkilen 11 ildeki okullarımızla dayanışma içerisine girerek eğitim alanındaki deprem izlerinin kalıcı olarak silinmesine önemli katkılar sağlayacak olan 'Eğitimde Tek Yürek' çalışmalarını başlattı.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül;  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerimizde birinci derecede tahribata neden olduğunu, bölgede büyük can kayıpları, yaralanmalar ve maddî hasarlar meydana geldiğini ifade ederek "Sürecin ilk gününden itibaren bölgedeki okul idareci ve öğretmenlerimizle irtibat halindeyiz, deprem bölgesinde gerekli durum tespitleri yerinde yaptık. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüzce kardeşlik hukukumuzun gereğini yerine getirmek amacıyla 'Eğitimde Tek Yürek' programı hazırlandı." diyerek söz konusu programın kapsamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

'Eğitimde Tek Yürek' Programı ile 70 İlden Okulumuz, Deprem Bölgesindeki 932 Okulumuz ile Dayanışma İçinde"

"Yaşanan asırların felâketinin yaralarını hep birlikte sarmak, okullarımıza, öğretmenlerimize, çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize ulaşmak amacıyla 'Eğitimde Tek Yürek' programı 70 ilde yer alan Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları ile deprem bölgesindeki 11 ildeki okullarımız program dâhilinde 932 okulumuz paydaş hale getirilmiştir. Böylelikle yaşanan süreçte okullar arası iletişimin ve etkileşimin güçlendirilerek kardeşlik duygusu bağlamında duygudaşlık amaçlanmış olup bölgedeki okullarımıza destek verilmesi planlanmıştır." diyen Genel Müdürümüz sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Program dâhilindeki planlanan çalışmalarla okullar arası iş birliği ile psikososyal, manevi ve akademik destek çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi gerçekleştirilecektir. 70 ildeki gönüllü okullarımızın desteği ile deprem bölgesindeki okullarımızın ihtiyaçları imkânlar dâhilinde ve mevzuata uygun olarak okul aile birlikleri üzerinden ayni ve nakdi yardımlar şeklinde yapılacaktır. Bölgedeki destekleme ve yetiştirme kurslarının sağlıklı gerçekleştirilmesi için gönüllü öğretmenlerimizle koordinasyon sağlanarak bölgedeki sınavlara hazırlanan öğrenci gruplarımıza destek ve motivasyon sağlanacaktır. Bu kapsamda hedef YKS ve hedef LGS koordinatörleri ihtiyaç durumlarını tespit ederek gerekli çalışmaları koordine edeceklerdir. Ayrıca "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi" kapsamında okullarda kurulacak değerler kulüpleri ile manevi destek çalışmaları yapılacaktır. Okullarımızdaki DKAB ve İHL meslek dersleri öğretmenlerinin iş birliği ile Ramazan ayı etkinlikleri başta olmak üzere tüm mesleki çalışmalar paydaş okullar arasında gerçekleştirilecektir. Yine tüm okullarımızda afet bilincine yönelik eğitimler okul idarecileri ve öğretmenlerin iş birliği ile yapılacaktır."

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül sözlerini şöyle tamamladı: "Genel Müdürlüğümüzün koordine ettiği gönüllü öğretmen çalışması ile deprem bölgesi illerinde program kapsamındaki çalışmalar desteklenecektir. Programın 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında revize edilerek devamı sağlanacaktır... Eğitim camiamız, maddî mânevî yaraların sarılmasında çok önemli görevler üstlendi, bundan sonra da benzer çalışmalar yapacaklarına inancım tamdır."

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deprem bölgesindeki öğrenciler için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleriÖnceki Haber

Deprem bölgesindeki öğrenciler için ilk...

Öğretici: Şubat Ayı Açlık Ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı. Sabit Gelirliler İçin Her Ay Daha Da Zor GeçiyorSonraki Haber

Öğretici: Şubat Ayı Açlık Ve Yoksulluk S...

Yorum Yazın

Dersler Cepte, Uygulama Marketleri Eğitim Kategorisinde En Çok İndirilen Uygulamalar Arasında Yerini Aldı
2022 Yılı Eğitim, Koordinasyon ve Proje Faaliyet Raporu Yayımlandı!
Depremzede Öğrenciler, LGS ve YKS'ye "Yüzen Okul"da Hazırlanacak
Lisansüstü Öğrenim Gören İdarecilerin Artırımlı Ek Ders Ücreti Mağduriyeti İçin Dava Açtık
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Emekli aylığı açıklaması!
Kamu Sen Heyeti Tarafından Kamu Çalışanlarının Acil Olarak Çözüm Bekleyen Sorunları Hakkındaki Rapor Vedat Bilgin’e Sunuldu
Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı
TEKNOFEST 2023 Turizm Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
Türkiye’nin Festivali TEKNOFEST’ten Eğitime Destek
Öğretici: Deprem Bölgesinde Eğitimin Sağlıklı Sürdürülebilmesi İçin Gerekli Tedbirler Alınmalıdır
Eğitim-Bir-Sen 7. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi
Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Deprem Bölgesinde
Depremden En Çok Etkilenen 4 İlde Eğitim Öğretime Kademeli Olarak Başlanacak
Ortaokul Öğretmenlerine Dersinin En Az Olduğu Güne Nöbet Görevi Verilemez Sedat DEĞER Açıklık Getirdi
E-Sınav görevlileri yüz tanıma sistemi ile sisteme giriş yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 45 Bin Öğretmen Atama Müjdesi
4 İldeki Özel Takviye Kursları Da Bugünden İtibaren Açılabilecek
Bakan Özer: Deprem Bölgesinde 500 Çelik Konstrüksiyon Yeni Okul Yapılacak
12. Sınıfların stajları hakkında bakanlık görüş yayınladı