İskenderun Teknik Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi, 22 Öğretim Üyesi alıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İskenderun Teknik Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi, 22 Öğretim Üyesi alıyor
Abone ol
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 9 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.

Başvuru süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, başvurular ilgili Fakülte Dekanlığı veya Yüksekokul Müdürlüğüne şahsen veya posta ile yapılacaktır.

İlan, başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmelere Üniversitemizin www.iste.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

SINAV TAKVİMİ

İlan Yayım Tarihi30.12.2022
Başvuru Başlangıç Tarihi30.12.2022
Son Başvuru Tarihi13.01.2023 (Mesai Bitimi)
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi20.01.2023
Giriş Sınavı Tarihi26.01.2023
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi31.01.2023
Başvuru TipiŞahsen veya Posta ile
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesihttps://www.iste.edu.tr/


İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

İLAN
NO
BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALI
/ PROGRAM
UNVANIKDADETALES PUAN TÜRÜAÇIKLAMA
2022
– 173
HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİHAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİHAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİARAŞTIRMA GÖREVLİSİ61Sayısal"Havacılık ve Uzay Mühendisliği", "Uçak ve Uzay Mühendisliği", "Uçak Mühendisliği" veya “Uzay Mühendisliği” bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, bu alanların birinde veya “Savunma Sanayi Teknolojileri ve Stratejileri” veya “Havacılık Bilimi ve Teknolojileri” anabilim dallarından birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022
– 174
MİMARLIK FAKÜLTESİİÇ MİMARLIKİÇ MİMARLIKARAŞTIRMA GÖREVLİSİ61Sayısal“İç Mimarlık” veya “İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı” bölümü lisans mezunu olup, bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022
– 175
MİMARLIK FAKÜLTESİŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMAŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMAARAŞTIRMA GÖREVLİSİ61Sayısal“Şehir ve Bölge Planlama” bölümü lisans mezunu olup bu alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022
– 176
ERZİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MESLEK YÜKSEKOKULUBİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİBİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞIÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)41Sayısal"Bilgisayar Mühendisliği" veya "Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği" bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydı ile lisans mezuniyeti sonrasında alanında en az 5 (beş) yıl mesleki tecrübe sahibi olmak.


Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesi, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ek Koşulları uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, başvurular; profesör/doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadroları için ise ilgili Fakülte Dekanlığı veya
Yüksekokul Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

İlan, başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmelere Üniversitemizin www.iste.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 

İLAN
NO
BİRİMBÖLÜMANABİLİM DALI / PROGRAMUNVANKDADETAÇIKLAMA
2022
– 154
BARBAROS HAYRETTİN GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİDENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİDENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİDOÇENT11“Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” lisans mezunu olup, “Deniz Ulaştırma Mühendisliği”, “Denizcilikte Emniyet, Güvenlik ve Çevre Yönetimi”, “Denizcilik Mühendisliği ve İşletme Yönetimi”, “Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği”, “Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği”, “Denizcilik Çalışmaları” veya “Denizcilik İşletmeleri Yönetimi” alanlarının birinden tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak. En az “Uzakyol Vardiya Zabiti” yeterliğine sahip olup, ilgili alanda akademik çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 155
BARBAROS HAYRETTİN GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİDENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİDENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ41“Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” lisans mezunu olup, “Deniz Ulaştırma Mühendisliği”, “Denizcilikte Emniyet, Güvenlik ve Çevre Yönetimi”, “Denizcilik Mühendisliği ve İşletme Yönetimi”, “Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği”, “Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği”, “Denizcilik Çalışmaları” veya “Denizcilik İşletmeleri Yönetimi” alanlarının birinden tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olup, en az “Uzakyol Vardiya Zabiti” yeterliğine sahip olmak.
2022
– 156
BARBAROS HAYRETTİN GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİDENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİMİDENİZCİLİK İŞLETMELERİ YÖNETİMİDOÇENT11“Denizcilik İşletmeleri Yönetimi”, “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği”, “Denizcilik Mühendisliği ve İşletme Yönetimi”, “Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği”, “Denizcilikte Emniyet, Güvenlik ve Çevre Yönetimi”, “Denizcilik Çalışmaları”, “İşletme Mühendisliği” veya “Deniz Hukuku veya Deniz Ticaret Hukuku “ alanlarının birinden doktora derecesine ve doçentlik unvanına sahip olmak.
2022
– 157
BARBAROS HAYRETTİN GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİDOÇENT11“Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği” veya “Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği” alanlarının birinden lisans mezunu olmak. Doktora derecesini “Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği”, “Gemi ve Deniz Teknoloji Mühendisliği”, “Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği”, “Deniz Ulaştırma Sistemleri Mühendisliği”, “Makine Mühendisliği” veya “Malzeme Mühendisliği” alanlarının birinden almış olup, ilgili alanda akademik çalışmaları bulunmak.
2022
– 158
BARBAROS HAYRETTİN GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİGEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ42“Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği” veya “Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği” alanlarının birinden lisans mezunu olmak. Doktora derecesini “Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği”, “Gemi ve Deniz Teknoloji Mühendisliği”, “Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği”, “Deniz Ulaştırma Sistemleri Mühendisliği”, “Makine Mühendisliği” veya “Malzeme
Mühendisliği” alanlarının birinden almış olmak.
2022
– 159
BARBAROS HAYRETTİN GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİGEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİGEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ52“Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği”, “Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği” veya “Makine Mühendisliği” alanlarının birinden lisans mezunu olmak. Makine sınıfı gemi adamı olup, en az Uzakyol Vardiya Mühendisi yeterliliğine sahip olmak.
2022
– 160
DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULUMOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİSU ALTI
TEKNOLOJİSİ
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31En az CMAS üç yıldız dalıcı, amatör denizci belgesi ve kısa mesafe telsiz operatörü yeterlilik belgelerine sahip olmak. Su altı izleme ve haritalandırma alanında bilimsel yayınları olup, SCI/SCI-E indeksli dergilerde en az 10 (on) yayın yapmış olmak.
2022
– 161
İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİLOJİSTİK YÖNETİMİLOJİSTİK YÖNETİMİDOÇENT11İşletme anabilim dalında doktora derecesine sahip olmak. Stratejik Karar Verme, Kurumsallaşma ve Demir Çelik Sektöründeki İşletmelerde Lojistik konuları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olup, Yönetim ve Strateji bilim alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
2022
– 162
İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİYÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİYÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİDOÇENT11Lojistik, E-ticaret, İş Analitiği ve Yönetim Bilişim Sistemleri konuları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olup, Yönetim Bilişim Sistemleri bilim alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
2022
– 163
MİMARLIK FAKÜLTESİİÇ MİMARLIKİÇ MİMARLIKDOÇENT11Lisans, yüksek lisans ve doktora/sanatta yeterlilik derecelerini “İç Mimarlık” veya “İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı” alanlarının birinden almış olmak. Doçentlik unvanını “İç Mimarlık” alanından almış olmak.
2022
– 164
MİMARLIK FAKÜLTESİİÇ MİMARLIKİÇ MİMARLIKDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ52Lisans ve doktora/sanatta yeterlik derecelerini “İç Mimarlık” veya “İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı” alanlarının birinden almış olmak.
2022
– 165
MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKMİMARLIKDOÇENT21Mimarlık anabilim dalından doktora derecesine sahip olmak. Doçentlik unvanını Mimarlık bilim alanında almış olup, kentsel tasarım, mimarlıkta eleştiri ve kuram üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 166
MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKMİMARLIKDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31Mimarlık bölümü lisans mezunu olup, Mimarlık anabilim dalından doktora derecesine sahip olmak.
2022
– 167
MİMARLIK FAKÜLTESİPEYZAJ
MİMARLIĞI
PEYZAJ
MİMARLIĞI
PROFESÖR11Doçentlik unvanını Peyzaj Mimarlığı bilim alanından almış olmak. Bitkisel materyal ve biyoklimatik konfor konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 168
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31Bilgisayar Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup, Doktora derecesini “Bilgisayar Mühendisliği” anabilim dalından almış
olmak. “Otomatik kontrol” veya “Nonlineer kontrol” konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 169
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31Bilgisayar Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup, Doktora derecesini, “Bilgisayar Mühendisliği” anabilim dalından almış
olmak. “Gürbüz kontrol” veya “Güdüm sistemleri” konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 170
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİDOÇENT21Doçentlik unvanını "Elektrik Elektronik Mühendisliği" alanında almış olup, "Kablosuz haberleşme kanallarının modellenmesi ve kestirimi" konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 171
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31Doktora derecesini "Elektrik Elektronik Mühendisliği" anabilim dalından almış olup, Güç sistemleri veya güç elektroniği veya güç kontrolü konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
2022
– 172
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİPETROL VE DOĞALGAZ MÜHENDİSLİĞİPETROL VE DOĞALGAZ MÜHENDİSLİĞİDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ31Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini "Petrol Mühendisliği" veya 'Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği" alanlarında almış olmak. Sondaj akışkanları ile ilgili konularda bilimsel yayınlar yapmış olmak

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacakÖnceki Haber

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim...

Yozgat Bozok Üniversitesi 45 Akademik Personel alacakSonraki Haber

Yozgat Bozok Üniversitesi 45 Akademik Pe...

Yorum Yazın

Bu okullarımıza artık köy yaşam merkezi diyoruz
Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Kapsamında Sıkça Sorulan Soruların Cevapları Yayımlandı
Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Başvurular Başladı
İşte haftanın yalan haberleri
2023 İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuruları Alınmaya Başlandı
MEB’de Görevde Yükselme Sınavı İçin Yazılı Sınav İnternet Başvuru Ve Onay Süreci Başladı
2023 DGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Bilim ve sanat merkezlerimiz, TÜBİTAK'a damgasını vurmaya devam ediyor
Mesleki Ve Teknik Eğitimde Fikri Ve Sınai Mülkiyet Atılımı
Bakan Özer'den Müjde: Her Okula Rehber Öğretmen Atanacak
Depremde annesi veya babası ya da vasisi vefat eden öğrencilere yardım yapılacak
2023-2024 Eğitim öğretim yılı rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri programı
İşte eğitim alanında yapılanlar
2023 Yılı Bilsem Öğretmen Alımı Kapsamında Bölge Sözlü Sınav Randevuları Yayınlandı
MEB, YSK’ye hazırlanacak meslek liselilere "akademik destek" programını başlatıyor
29 Mayıs pazartesi günü okullar tatil edildi
Millî Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönergede Değişiklik Yapıldı
MEB Eğitim Platformları
TEÇ-SEN'den MEB 2023 GYS Sınavları Hazırlık İçin Dev 5 adım
Dünya Geleneksel El Sanatları kitabı