İyilik gördü, Müslüman oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İyilik gördü, Müslüman oldu
Abone ol
Uganda’dan Sivas’a çocuk bakıcılığı yapmaya gelen 31 yaşındaki Yvonne Namubıru, Müslüman olarak Zeynep ismini aldı. Namubıru, Müslüman olmasında en büyük etkenin kendisine iyi davranan işverenleri olduğunu söyledi.

 

 

Sivas’ta yaşayan Başçıl ailesi yoğun iş tempoları nedeniyle çocuklarına bakıcı aramaya başladı. Aile anlaştıkları bir şirket üzerinden Uganda’da yaşayan Yvonne Namubıru adlı genç kadın ile irtibata geçti. Namubıru ile yapılan anlaşma sonrası çıkarılan izinle genç kadın Sivas’a geldi. Başçıl ailesinin evinde yatılı bakıcı olarak işe başlayan genç kadın, gördüğü aile ortamı sonrası büyük bir memnuniyet yaşadı. Daha sonra işvereni olan Burcu Başçıl’ın tavsiyesi üzerine Müslüman olmaya karar veren genç kadın, işverenine bir gece attığı mesaj sonrası Sivas İl Müftülüğünün yolunu tuttu. Burada düzenlenen ihtida merasimi sonrası genç kadın kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. Zeynep ismini alan genç kadın, Müslüman olmasındaki en büyük etkenin kendisine iyi davranan Başçıl ailesi olduğunu söyledi.

 

 

 

"İlk sorduğumda çok şaşırdı"

 

 

 

Burcu Başçıl, bakıcılarının ’Müslüman olmak ister misin’ sorusunu ilk duyunca çok şaşırdığını ifade ederek, “Biz şirket aracılığıyla bir başvuruda bulunduk. Sonraki süreçte Çalışma Bakanlığından izin alarak ülkemize geldi. Ben ve eşim yoğun çalıştığı için yatılı bir yardımcıya ihtiyacımız vardı. Bu süreç içerisinde Zeynep bize destek oldu. 6 aydır bizimle beraber çalışıyor. Zeynep geldikten sonra ben Zeynep’e dönem dönem ’Müslüman olmak ister misin’ tarzı sorular sordum. İlk sorumda çok şaşırdı Zeynep. Onu sıkmamak adına aralıklarla tekrar sordum. Müslüman olmayı kabul ettiğini söyledi. Sonrası gece odasına geçtiğinde bana mesaj yollamış. Mesajda ’benim Müslüman olmama vesile sizler oldunuz. Bu süreçte bana çok iyi davrandınız. Çünkü benim bu ülkede çalışan arkadaşlarımın korkunç patronları var.’ Bizim ona çok değer verdiğimizi, ondan dolayı da Müslümanlığın onun için kurtuluş olacağını söyledi. Müftülüğe başvurduk. Aslında müftülüğe başvurmamızın sebebi Zeynep İngilizce konuşuyor. Dinimizi de ona anlatırken orada bir eksiklik yaşamamak adına kaynak kitaplar almak adına müftülüğe başvurduk. Sağ olsunlar bize destek oldular” dedi.

 

 

 

"Bana çok iyi davrandılar"

 

 

 

Müslüman olduktan sonra Zeynep ismini alan Yvonne Namubıru, Müslüman olmasındaki en büyük sebebin işverenleri olduğunu ifade ederek, “Müslüman olmamdaki en büyük sebep patronlarımdı. Bana çok iyi davrandılar. Bana yiyecek, içecek ve iş verdiler ve onları ibadet ederken gördüm. Bu beni çok etkiledi. Daha öncesinde de çalıştığım yerde patronlarım beni Müslüman olmaya zorladı. Fakat orada beni ikna eden bir şeyler yoktu. Fakat buradaki insanların sevgisini görünce ve bana değer verdiklerini görünce o yüzden en büyük etken patronlarım oldu” diye konuştu.

 

 

 

"Müslüman olduktan sonra çok güzel duygular hissettim"

 

 

 

Namubıru, Müslüman olduktan sonra çok güzel duygular hissettiğine değinerek, “Müslüman olduktan sonra çok güzel duygular hissettim. Patronlarım da bana bu konuda çok yardımcı oldu. Çalışmam için bana kitaplar temin etti. Ardından bana Kur’an-ı Kerim ayarladılar. Ramazan’dan önce biraz daha kendimi geliştirmeyi ümit ediyorum. Bu konuda çok istekliyim” şeklinde konuştu.

 

İyilik gördü, Müslüman oldu

İyilik gördü, Müslüman oldu

İyilik gördü, Müslüman oldu

İyilik gördü, Müslüman oldu

İyilik gördü, Müslüman oldu

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Afet Tazminatı Bir An Önce Hayata Geçirilsin!Önceki Haber

Afet Tazminatı Bir An Önce Hayata Geçiri...

Yalova’da çocuklar hafta sonu eğlenceye doyduSonraki Haber

Yalova’da çocuklar hafta sonu eğlenceye...

Yorum Yazın

Ortaokul Öğretmenlerine Dersinin En Az Olduğu Güne Nöbet Görevi Verilemez Sedat DEĞER Açıklık Getirdi
E-Sınav görevlileri yüz tanıma sistemi ile sisteme giriş yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 45 Bin Öğretmen Atama Müjdesi
4 İldeki Özel Takviye Kursları Da Bugünden İtibaren Açılabilecek
Bakan Özer: Deprem Bölgesinde 500 Çelik Konstrüksiyon Yeni Okul Yapılacak
12. Sınıfların stajları hakkında bakanlık görüş yayınladı
Ustalık sınavında tereddüte düşülen hususlar hakkında bakanlıktan açıklama
Yönetici atamada özel eğitim öğretmenlerine getirilen tercih kısıtlamasını idare mahkemesi iptal etti
 Osmaniyeli Aybüke Kılınç Dünya İkincisi Oldu
Afet bölgesinden diğer illere 4 bin öğretmen nakli
Talip Geylan'dan Güncel Talepler Neler?
Hayat boyu öğrenme destek ve koordinasyon merkezleri haritası
Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerimiz daha ne kadar bekleyecek?
2022 YLSY 1. Dönem Yurt İçi Dil Kursu Başlama Tarihleri Duyurusu
MEB Alan Değişikliği Duyurusuna Bir An Önce Çıkmalıdır
Deneyap Kart Proje Yarışması Hakkında Bilgilendirme
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
LGS Kapsamındaki Merkezî Sınava İlişkin Sıkça Sorulan Sorular Yanıtlandı
"TEKNOFEST 2022 Başarılarımız e-kitapçığı Yayımlandı"
PIKTES Öğreticileri İçin Mazerete Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu