Kamu birliği konfederasyonu 1. olağan genel kurulu gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kamu birliği konfederasyonu 1. olağan genel kurulu gerçekleştirildi
Abone ol

Genç Sağlık Sendikası, Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmetleri kolunda; Adalet Sen, Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri kolunda; Genç Eğitim Sen, TEÇ-SEN, Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolunda; Diva Sen, Yerel Yönetim Hizmetleri Kolunda; Genç Belediye Sen ve Basın Yayın ve İletişim Hizmetleri kolunda; Adil Haber Sen, Savunma hizmetleri kolunda; SAVDES-SEN, bir araya gelerek Kamu Birliği Konfederasyonu'nu kuruldu.

 

8 Bağımsız  Sendikanın Bir Araya Geldiği ve 110 Bin Üyelik Kadrosuyla Kamu Birliği Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu Büyük Bir Coşku ve Katılımla Gerçekleşti.

 

Kamu Birliği Konfederasyonun Genel Başkanı Olarak Seçilen Osman KAYA:

 

Ülkemizde Memur Sendikacılığının bugün otuz dördüncü yıl dönümü. Bu dönem belki benim yaşımdan büyük ama yaşantım ile eşdeğer, bugün Memur Sendikacılığındaki yol ayrımının ilk günü" İfadelerini Kullandı.

 

 

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Olağan Genel Kurul Konuşmasında:

 

“Bağımsız Sendikalar Olarak Gümbür-Gümbür Geliyoruz. Bağımsızlık Bayrağını Türkiye’nin Kalbine Dikmeye Geliyoruz. Umut Olmak İçin Geliyoruz. Adalet, Liyakat ve Hakikat İçin Geliyoruz. Tahtlarınızı Ve Putlarınızı Yıkmaya, Yerle Bir Etmeye Geliyoruz.

Hiçbir sendikal görev ve sorumluluğu yerine getirmeyen, tepki, itiraz, eylem, mücadele, hayat belirtisi veremeyen, işverenle işbirliği içinde olup ne denirse emredersiniz paşam, ne verilerse alkış tufanı koparan, dümenden itiraz edip, bu tekliflere kapalıyız deyip, buçuklu artışlara dayanamayıp tıpış tıpış gidip imza eden, toplu sözleşme masalarında çalışanları satan, enflasyon artışı dışında şuana kadar memurlar için 1 lira dahi kazanamayan, her geçen gün memurun alım gücünü düşüren bu parti sendikalarını memurun yakasından düşürmek, bu kanserli bölgeyi kesip atmak bizim boynumuzun borcudur. “Dedi.

 

Adalet Sen Genel Başkanı Niyaz Dülger'in Açıklamaları Şu Şekilde:

Bugüne dek sesimizi duyan ve duymayan bağımsız sendikalara bir kez daha ikrar ediyoruz: "Ailemizde sizin için bir yer var. Buyurun ailevi sorunlarımızı birlikte çözelim." Ömrünün en güzel çağını devlet dairelerinde hizmet vermeye adamış kıymetli yol arkadaşlarım: Mali ve özlük haklarınız, siyaset kirliliğine bulaşmadan, and olsun ki hak ettiği hürmeti görecektir" Dedi.

 

Savunma, Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Tuncay Cengiz'in Konuşmaları Şu Şekilde:

 

"Malum olduğu üzere, Türkiye'de konfederasyon oluşturmak maksadıyla belli sayıda ve farklı hizmet kolundaki sendikaların yaptığı birliktelik, amaç ve ilke birlikteliğinden çıkarak, ideoloji ve siyaset birlikteliğine dönüşmüş, birçok konfederasyon, siyasi partilere ve ideolojilere göre ayrılmışlardır.

 

Bu olumsuz durum, son 13 yılda yapılan yedi ayrı toplu sözleşmeye de yansımış, maalesef memurların %80'i açlık sınırı ile yoksulluk sınırı arasına hapsedilmiş, hayatını idame ettiremez hale getirilmiştir.

Bu sürece dur diyecek, siyasallaşmamış, herhangi bir siyasi partinin arka bahçesi olmamış, kamuda liyakati, bağımsızlığı ve örgütlenme özgürlüğünü önceleyen yeni bir konfederasyona duyulan ihtiyaç had safhaya çıkmıştır.” Dedi.

 

Genç Eğitim Sendikası Aras Ali Altıntaş'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bugün, bizler için, memleket için, Türkiye Cumhuriyeti adına, tarihi bir an yaşıyoruz. Kamu Birliği Konfederasyonunun ilk genel kurulunda, görüyorum ki, kabımıza sığmıyor, taşıyoruz. Memleket faydasına, dişinden tırnağından feda etmekten çekinmeyeceğini bildiğim bir teşkilatlanmayı, bir üst kademeye çıkartıyoruz.

Bugün, gözlerin bile isteye görmek istemediklerini görüyor, kulakların bile isteye duymak istemediğini duyuyoruz. Çözülmeyen meseleleri, gündeme almaya çekinenlere inat, kökünden çözmeye niyetleniyoruz. Bugün, ilan ettiğimiz bu konfederasyonda, dava bilinciyle hareket ediyoruz. Gençlerin cesaretiyle yeni nesil sendikacılığı, gençlerin yanında büyüklerin tecrübesiyle yoğurduğumuz mücadeleyi başlatıyoruz.

 

Genel Kurulda Sırasıyla Adalet Sendikası Genel Başkanı Niyaz DÜLGER; TEÇ-SEN Genel Başkanı Ümit DEMİREL; Kamu Birliği Konfederasyonu kurucu Genel Başkan Yardımcısı ve Genç Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Arif CAMGÖZ; Kamu Birliği Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Furkan Ali Çiftçioğlu; SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ; Genç Belediye Sendikası Genel Başkanı Mehmet GÜNOK; Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Osman TAŞÇI; Genç Eğitim Sendikası Aras Ali ALTINTAŞ; Adil Haber-Sen Genel Başkanı Kenan ARIK konuşmalarını yaptılar.

 

Kamu Birliği Konfederasyonumuzun 1. Olağan Kurultayının Ülkemize, Milletimize Ve Tüm Kamu Çalışanlarına Hayırlı Olmasını Diler, Görevi Devredecek Yöneticilerimize Teşekkür Eder, Yeni Yönetime Seçilecek Olanlara da Yeni Görevlerinde Üstün Başarılar Dileriz.

 

 

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pakistan’da MAGİS Sınavı 3500 Öğrencinin Katılımıyla TamamlandıÖnceki Haber

Pakistan’da MAGİS Sınavı 3500 Öğrencinin...

Yurtta bugün hava nasıl?Sonraki Haber

Yurtta bugün hava nasıl?

Yorum Yazın

22 Nisan Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (21 Nisan 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
Halk Eğitim Merkezleri Spor Programları Tanıtımı
Türkçemizin hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz
2024-ALES/1 Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı
Türk Eğitim Sisteminde Proje Okulları Çalıştayı Yapıldı
İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Tamamlandı
Zümre toplantısına katılan öğretmene ek ders ücreti ödenir mi?
Amir, işçi mi olur memur mu?
Yetiştirilmek amacıyla yurt dışına gönderilecek personel ile ilgili duyuru
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmaları’nın ikincisi başlıyor!
"Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi" düzenlenecek
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
EBA'da "Zenginleştirilmiş Kitap" Çalışmaları
23 Nisan, Özel Etkinliklerle Kutlanacak
TBMM’de "Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi Ve Bilim Şenliği" Başladı
20 Nisan Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (19 Nisan 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
4688 Sayılı Kanun’a İlişkin Hazırladığımız Rapor Seti
Devletimize, Milli Birliğimize Ve Ay Yıldızlı Bayrağımıza Yönelik Bu Hain Girişimleri Şiddet Ve Nefretle Kınıyoruz