Kayıp askerin ailesinden HDP’li Gergerlioğlu’na tokat gibi cevap

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayıp askerin ailesinden HDP’li Gergerlioğlu’na tokat gibi cevap
Abone ol
Girdiği çatışmanın ardından haber alınamayan Düzceli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna’nın ailesi, çocukları ile ilgili paylaşım yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na tokat gibi cevap verdi.

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde oturan Bazna ailesinin çocukları Mustafa Bazna, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın Kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonuna katıldı. Girdiği çatışmanın ardından Mustafa Bazna’dan bir daha haber alınamadı. Aile oğullarından gelecek haberi beklerken, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabında paylaşım yaparak, "Yeğenim Mustafa Bazna Zap bölgesinde uzman askerdi. Kendisinden 15 gündür haber alamıyoruz ve yapılan açıklamada kayıp şehit veya esir alınmış olabileceğini söylüyorlar. Akıbetini öğrenmek istiyoruz, Bize başvuran Çorumlu aile çocuklarının akıbetini soruyor” dedi. Gergerlioğlu, Mustafa Bazna’nın dayısından, kendisine talep geldiğini iddia ederek, paylaştığını belirtti.

 

 

HDP Milletvekiline aileden tepki

 

 

Gergerlioğlu’nun paylaşımı sonrası Bazna ailesi, HDP’li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na tepki gösterdi. Mustafa Bazna’nın ağabeyi Mehmet Bazna, kardeşinin durumunun siyasete alet edilmemesini isteyerek, “Bu ayın 15’inde Salı günü saat 12.00 sıralarında valimiz, emniyet müdürümüz bütün birimler ailemize gelerek konunun detaylarını anlattılar. Kardeşimin operasyonda ulaşılamadığını, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdiler. Devletimizin her zaman yanımızda olduğunu bildirdiler. Bu süreçten sonra artık devletimizin bütün birimleri ve kademeleri yanımızda olmaya devam etti. Bakanlıklarımız, kurmay başkanlığımız, askerlik şubelerimiz bizimle irtibata geçti. Cumhurbaşkanımıza kadar bu olay intikal etti. Hepsi yanımızda oldu. Ben Türkiye Değişim Partisi Merkez ilçe Başkanı olarak görev yapıyorum. Ancak biz konuyu siyasete alet etmek istemedik. Hiçbir açıklama yapmadık ya da siyasi partilerle irtibata geçmedik. Bunu siyasi malzeme haline getirmek isteseydik, genel başkanımız Mustafa Sarıgül’le bir basın açıklaması yapardık ama insanların milli duyguları, böyle durumlardaki hassasiyetleri üzerinden siyaset yapmak istemiyoruz. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tweetini gördük ailecek çok üzüldük. Dayısının kendisine başvurduğunu, ailenin askerin akıbetini öğrenmek istediğini yazmış. Hiçbir şekilde böyle bir talebimiz olmadığı gibi, bizim dayımızda yok. Bin canımız olsa binini de veririz ama hiçbir şekilde HDP gibi bir partiden, ya da onun vekilinden medet ummayız” dedi.

 

 

Baba Bazna; “Ben Devletime güveniyorum"

 

 

Baba Ramazan Bazna ise devlete sonsuz güvendiklerini söyleyerek, “Ben evladım üzerinden siyasi oluşumların, hele hele HDP gibi bir oluşumun rant sağlamasını ve benim acımın üzerinden provokasyon yapıp belli bir çıkar sağlamaya çalışmaları beni derinden üzmüştür. Benim devletim güçlü bir devlettir. Her zaman yanımızdadır, her zaman yanımızda olmuştur. Bu ilelebet böyle olacaktır. Ben birilerinin kalkıp benim acımın, yasımın üzerinden rant sağlamaya çalışması manevi değerlerimin hiçe sayılması içimi acıtmıştır. Bunun bu şekilde olmasından büyük rahatsızlık duydum. Benim bu insanlarla, böyle bir oluşumla ne benim ne evlatlarımın hiçbir şekilde alakası olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman bizim yanımızdadır. Ben oğlumun kayıp olduğunu düşünmüyorum. Oğlum bir operasyondadır. Süreç uzun bir süreçtir. Biz kudretli Türk devletine, cumhuriyetimize, askerimize, polisimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize sonsuz güveniyoruz. Gerekeni zaten yapıyorlar, yapacaklarını da biliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

“Vatanı olmayanın, evladı, namusu, bayrağı olmaz”

 

 

Baba Bazna ayrıca, 6 oğlu ve kendisinin vatan için seve seve can vereceğini dile getirerek “6 tane oğlum var, altısı da bırak altısını benim kendi bedenimde her şekilde vatana feda olsun. Vatanı olmayanın evladı, namusu, bayrağı olmaz. Kimliği de olmaz. Kimliksiz bir insan düşünülmediği için önce benim her şeyden önce kendi canımdan önce de vatanım gelir. Herkes bunu böyle bilsin. Kimse benim evlatlarım üzerinden provokasyon yapmasın” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kayıp askerin ailesinden HDP’li Gergerlioğlu’na tokat gibi cevap

Kayıp askerin ailesinden HDP’li Gergerlioğlu’na tokat gibi cevap

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Soylu’dan terörü destekleyenlere sert tepkiÖnceki Haber

Bakan Soylu’dan terörü destekleyenlere s...

Bakan Soylu ve Bakan Özer saldırı bölgesindeSonraki Haber

Bakan Soylu ve Bakan Özer saldırı bölges...

Yorum Yazın

Hatalı ödenen öğretim yılına hazırlık ödeneği kamu zararı oluşturur mu?
Sürgüne Kapı Aralayan Akademik Hareketlilik Projesini Yakından Takip Ediyoruz!
MEB, Engelsiz Eğitim İçin Ulusal Eylem Planı Hazırladı
MEB’e Rehber Öğretmenlerin Ve Çocuk Gelişimi Öğretmenlerinin Resen Görevlendirmelerine Karşı Talebimizi Yineledik
Yetişkin engellerin gideceği bir okul yoktu, şimdi 81 ilde açmış olduk
Kendini Öğrencilerine Adayan Öğretmenin Azmi Örnek Oluyor
YÖK Akademik Hareketlilik Projesini başlatıyoruz
MEB’de görme engelli personel evrak işlemlerini artık daha kolay yapabilecek
"Türkiye ilk kez mesleki eğitime uluslararası öğrenci almaya başladı"
“Yıllardır Kamu Çalışanlarının Üzerinde Ağır Bir Yük Olan Gelir Vergisi Sorunu Artık Çözülmelidir.”
Toplu sözleşme talebimiz olan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde sona gelindi
Yalçın: “Sözleşmelilere Kadro Müjdesi Bayram Havası Oluşturdu”
Açık Öğretim Okulları 2022-2023 Eğitim Ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları
Mücadelemiz, Bütün Güvencesiz Personelin İstisnasız Ve Şartsız Biçimde Kadroya Geçirilmesi İçindir
Haftada 44 saat ders okutan atölye ve laboratuvar öğretmenleri mesleki eğitim merkezlerinde derse girebilir mi?
Sözleşmeli istihdamda önemli adım
Sözleşmelilerin Kadroya Alınmasında Yarım-Yamalak Değil, Tam Çözüm İstiyoruz!
Öğretici: Sözleşmeli Statü Tamamen Kaldırılmalı, Tüm Sözleşmeliler Kadroya Kavuşmalıdır
Kızılay Burs Başvuruları
Kızılay Ortaöğrenim Bursları