Kayseri Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi ve 19 Öğretim Elemanı alıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kayseri Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi ve 19 Öğretim Elemanı alıyor
Abone ol
İlanımız 30.12.2022 Tarihli ve 32059 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanmış Olup; Son Başvuru Tarihi 13.01.2023 Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri doğrultusunda öğretim üyeleri alınacaktır.

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ 19 ÖĞRETİM ELEMANI ALACAK ( 30 Aralık - 13 Ocak)

1-Kanuni şartlara haiz adayların başvuru süresi içerisinde; Üniversitemiz Rektörlük Evrak Kayıt Birimine şahsen başvurmaları gerekmektedir.
2- Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmakla birlikte, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak. (İlgili kadrolara başvuran adayların Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri’ni sağlayıp-sağlamadığı ilgili birimin yönetim kurulunca seçilecek 3 (üç) öğretim üyesinden oluşan bir komisyon tarafından değerlendirilir ve rapora bağlanır. Ölçütleri sağlamadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilmez.)
3-Kayseri Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri Üniversitemiz web sitesi (https://personeldb.kayseri.edu.tr/EditorUpload/Files/fa4b0998-06bb-4780-bd6c-ee628b955cb7.pdf) ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sitesinin ana sayfasında Atanma Kriterleri bölümünde yer almaktadır.
4-İlan hakkında Kayseri Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’nın 0352 432 38 38-10614/10615 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.
5- Başvuru evrakları ve yayın dosyaları geri iade edilmeyecektir. İlan edilen kadrolara uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular, atamaları yapılmış olsa dahi geçersiz sayılarak atamalar iptal edilecektir.
6-Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
7- Doçentler Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna müracaat edemezler.
-Mezuniyet belgelerinde barkodlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.
-Başvuruda bulunan adayların yayın dosyalarının içerisine Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde kullanılan puanlama tablolarına göre hazırlayacakları puanlama tablosunu eklemeleri gerekmektedir.
-İlanla ilgili detaylı bilgiler Üniversitemiz web sayfasında duyurular kısmında ilan edilmektedir.

NOT: Rektörlüğümüzce gerekli görülmesi halinde ilanın her safhasında ilanda değişiklik veya ilan iptali yapılabilir.

PROFESÖR KADROLARINA BAŞVURU İÇİN
-2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
-Adayların; dilekçe, özgeçmiş ve bilimsel yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğrafı ve hizmet belgesini (Herhangi bir Kamu Kurumunda Çalışan/Daha Önce Hizmeti Olanlar için), çalışmalarını kapsayan yayın dosyası haricinde Rektörlük Evrak Kayıt Birimine teslim etmeleri gerekmektedir.
-Adayların başvuru esnasında başvuru dosyası haricinde özgeçmiş ve yayınlarını kapsayan yedi takım dosyayı (1 Fiziksel+ 6 Flash Bellek) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
-ÜAK tarafından oluşturulacak jürilerce yapılan doçentlik sözlü sınavından başarılı olmak (Doçentlik sözlü sınavına girmeyenler veya doçentlik sözlü sınavından başarısız olanlar için).

DOÇENT KADROLARINA BAŞVURU İÇİN
-2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
-Adayların; dilekçe, özgeçmiş ve bilimsel yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğrafı ve hizmet belgesini (Herhangi bir Kamu Kurumunda Çalışan/Daha Önce Hizmeti Olanlar için), çalışmalarını kapsayan yayın dosyası haricinde Rektörlük Evrak Kayıt Birimine teslim etmeleri gerekmektedir.
-Adayların başvuru esnasında başvuru dosyası haricinde özgeçmiş ve yayınlarını kapsayan beş takım dosyayı (1 Fiziksel+ 4 Flash Bellek) Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
-Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu kadrolarına yapılacak atamalar için ÜAK tarafından oluşturulacak jürilerce yapılan sözlü sınavından başarılı olmak. (Doçentlik sözlü sınavına girmeyenler veya doçentlik sözlü sınavından başarısız olanlar için).

DR. ÖĞR. ÜYESİ KADROLARINA BAŞVURU İÇİN
- 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak. Adayların, dilekçe, özgeçmiş ve bilimsel yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın fotokopisi, 2 adet fotoğrafı ve hizmet belgesini (Herhangi bir Kamu Kurumunda Çalışan/Daha Önce Hizmeti Olanlar için), Çalışmalarını kapsayan yayın dosyası haricinde Rektörlük Evrak Kayıt Birimine teslim etmeleri gerekmektedir.
- Adayların başvuru yaptıktan sonra, son başvuru tarihinden önce olmak kaydıyla başvuru dosyası haricinde özgeçmiş ve yayınlarını kapsayan beş takım dosyayı (1 Fiziksel+ 4 Flash Bellek) ilan verilen birime (Fakülte/Yüksekokul/MYO) teslim etmeleri gerekmektedir.

Not:
- 2547 Sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr. Öğr. Üyesi kadrosu bulunmamaktadır. 

İLAN NOBİRİMİBÖL/ABD/ASD/ PROGUNVANDRCADETAÇIKLAMA
1001Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım FakültesiMühendislik Temel BilimleriProfesör11Doçentliğini Matematik Alanında Almış Olmak.
1002Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler FakültesiSağlık YönetimiProfesör11Doçentliğini Yönetim ve Strateji Alanında Almış Olmak.
1003Sosyal Bilimler Meslek YüksekokuluDış TicaretProfesör11Doçentliğini Uluslararası İktisat Alanında Almış Olmak.
1004Sağlık Bilimleri FakültesiÇocuk GelişimiDoçent11Doçentliğini Çocuk Gelişimi ya da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Alanında Almış Olmak. Olumlu Anne- Babalık Eğitimi Alanında Çalışmaları Olmak.
1005Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım FakültesiBilgisayar Mühendisliği
Bölümü (Yazılım ABD)
Dr. Öğr. Üyesi31Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak. Görüntü İşleme ve Güvenliği Konusunda Çalışmaları Olmak.
1006Develi İslami İlimler Fakültesiİslam FelsefesiDr. Öğr. Üyesi11İslam Felsefesi Alanında Doktora Yapmış Olmak. İlimler Tasnifi ve Bilgi Bilimi Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak.
1007Yahyalı Meslek YüksekokuluAlternatif Enerji Kaynakları TeknolojisiDr. Öğr. Üyesi51Makine Eğitimi Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak. Güneş Panelleri ve Isı Pompası Konusunda Çalışmaları Olmak.
1008Uygulamalı Bilimler FakültesiMuhasebe ve Finans YönetimiDr. Öğr. Üyesi11İşletme Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak. Finansal Bilgi Manipülasyonu ve Bağımsız Denetim Standartları Konularında Çalışmaları Olmak.
1009Pınarbaşı Meslek YüksekokuluPazarlamaDr. Öğr. Üyesi11İşletme Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak. Hizmet Kalitesi ve Girişimcilik Konularında Çalışmaları Olmak.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Alım İlanıÖnceki Haber

Ordu Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrol...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 25 çalışma uzman yardımcısı alacakSonraki Haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 25...

Yorum Yazın

AİHM, Sendika üyelerinin basın açıklamasının engellenmesinde hak ihlaline karar verdi
Bolu İdare Mahkemesi de rehber öğretmenlere artırımlı ek ders ödenmesine karar verdi
MEB'e iki genel müdür atandı
EYT teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi
Ankara İdare Mahkemesi vali yardımcısı tarafından onaylanan öğretmenin iliçi yer değiştirme işlemini iptal etti
50/D'li Araştırma Görevlilerinin Kadroya Alınmasını da İçeren Teklif, TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi
Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim Yüksek Lisansı Kısmi Bursluluk ve Araştırma Destek Programı
Eğitim çalışanlarının sorunları bir an evvel çözüme kavuşturulmalıdır
Cumhuriyet tarihinde ilk kez okullaşma oranları yüzde 99 oluyor
MEB, Erken Çocukluk Eğitimini Uluslararası Arenada Ele Alacak
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan öğretmene disiplin cezası verilmesi, ifade özgürlüğünün ihlali sayıldı.
MEB, özel okullarda ücretsiz okutulacak öğrencilerin nasıl belirleneceğini açıkladı
Anayasa Mahkemesi üniversitelerde yapılan disiplin soruşturmalarını düzenleyen 2547 sayılı kanunun bazı kısımlarını iptal etti
Okul müdürüne yönetici görevlendirmede başvuru hakkı verilmemesini mahkeme iptal etti
İstinaf mahkemesi toplantı ve gösteri yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle öğretmene verilen cezayı iptal etti
Türk Eğitim Sen Akademiden açıklama
Özel Okul Öğretmenlerinin Özlük ve Mali Hakları İyileştirilmelidir
2022 YLSY - Kurum Kontenjanlarına Yerleşmeye Hak Kazanan Adayların Belge Teslimi Hakkında Duyuru
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Tarım Teknolojileri Yarışması
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması