Kazanımları artırmanın, sorunları azaltmanın mücadelesini veriyoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kazanımları artırmanın, sorunları azaltmanın mücadelesini veriyoruz
Abone ol
Kazanımları artırmanın, sorunları azaltmanın mücadelesini veriyoruz

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane şubelerinin düzenlediği il divan toplantısına katılarak, eğitim gündemi ve sendikal çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan ve yapılması tasarlanan çalışmaların ele alındığı, sorunların çözümüne ilişkin önerilerin görüşüldüğü toplantılarda konuşan Abdülaziz Aydın, insanı, sivil toplum örgütlerini, sendikaları harekete geçiren, her gün yeni baştan eylem içinde olmaya mecbur kılan gerçeğin, ‘olması gereken’ ile ‘olan’ arasındaki fark olduğunu söyledi.

Sahip oldukları bilgi, bilinç ve gücün yardımıyla, inandıkları doğruların hayat bulması için mücadele ettiklerini vurgulayan Aydın, “Büyümenin getirdiği ekonomik değerlerin ve mevcut refahın daha âdil paylaşılmasını ve her bir insanımız için daha onurlu bir hayat talep ediyoruz. Bu, bizim nihai hedefimizdir. Bunun için çalışmalar yapıyor, eylemler gerçekleştiriyoruz” dedi.

Sendika olarak, bugüne kadar eğitim hizmet kolunda görevli tüm eğitim çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili olarak kendilerine ulaşan ya da kendilerinin tespit ettikleri sorunları, geliştirebildikleri çözüm önerilerini ilgili bakanlara ilettiklerini, sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı raporlar sunduklarını, bunun takipçisi olduklarını dile getiren Aydın, “Eğitim çalışanlarının sorunları bizim sorunumuzdur. Bugüne kadar sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili sayısız çalışmamız, girişimimiz oldu. Eğitimin sorunu, çalışanların sorunları çözülmeden çözülemez. Biz gerek sendika gerekse konfederasyon düzeyinde sorunların üzerine gitmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gerek toplu sözleşme masasında gerekse kurum idari kurulu toplantılarında pek çok sorunun çözüme kavuşturulmasını sağladıklarını, onlarca kazanıma imza attıklarını ifade eden Aydın, “Eğitim-Bir-Sen olarak yükümüz ve yükümlülüğümüz büyüktür. Üyelerimizin, kamu görevlilerinin, eğitim çalışanlarının, eğitim sisteminin, öğrenci ve velilerinin, okuldaki hizmetlinin, ilçe millî eğitim müdürlüğündeki şefin, memurun, üniversitelerdeki akademisyenlerin, idari personelin bütün beklenti, itiraz, talep yükü bizdedir. Bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak, dün olduğu gibi bugün de yarın da çözümleri önerme, talepleri dillendirme, kazanımları artırma, sorunları azaltma mücadelemiz kararlılıkla sürecek” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, özüne dönme, kökleri üzerinde yeniyi inşa etme iradesini ortaya koyduğu bir dönemde, dün yapılanların üzerine bugünün yapılması gerekenlerini koymak gerektiğini belirten Aydın, şöyle konuştu: “Ücretli öğretmenlik garabeti, öğretmene yönelik giderek artan şiddete karşı etkin ve caydırıcı düzenleme yapılmaması, öğretmen açığı, ek ders esaslarındaki eşitsizlik, ders ücretlerindeki adaletsizlik, okulların bütçe sorunu, akademik personelin iş güvencesi başta olmak üzere özlük haklarında üniversite yönetimlerinin sergilediği keyfîlik, üniversitelerde görevli idari personelin üniversitelerarası yer değişikliğinin merkezi olarak gerçekleştirilmesi konusunda hâlâ bir çalışma yapılmamış olması gibi konularda beklentileri karşılayan adımlar bir an önce atılmalıdır. Yapılması gereken özelde öğretmene, öğretmenle birlikte hizmetlisinden akademisyenine; genelde ise kamu görevlilerine yapılacak iyileştirmenin ülkeye hizmet olduğunu görmek ve bu yönde adım atmak; azan enflasyonun, faiz-kur savaşının mutfaklarımızda çıkardığı yangının söndürülmesini sağlamaktır. Bunun için konunun ilgililerini, eğitim çalışanlarının refah kaybının telafi edilmesi ve refah düzeyinin artırılması talebinin arkasında durmaya davet ediyoruz.”

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşte haftanın yalan haberleriÖnceki Haber

İşte haftanın yalan haberleri

Öğretici: Öğretmenlerin Derdi Önlük Değil, İtibarSonraki Haber

Öğretici: Öğretmenlerin Derdi Önlük Deği...

Yorum Yazın

Anayasa Mahkemesi Önünde Mum Işığında Adalet Aradık! (2.Hafta)
Başvuruları Devam Eden Çeşitli Konulardaki Yarışma Ve Etkinlikler
Valilikler, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkını Keyfi Engelleyemez!
PISA Sonuçları Türkiye’nin Başarısını Düzenli Olarak Artırdığını Gösteriyor
PISA 2022 Sonuçlarına Göre Türkiye Her Alanda Sıralamasını Yükseltti
Üniversitelerde ’Adalet’ ve ’Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği’ ön lisans programları kaldırıldı
2023-ALES/3 Sınav Sonuçları Açıklandı ve Aday Cevapları Erişime Açıldı
5 Aralık Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (04 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
DEMİREL :"Geciken Adalet, Adalet Değil Aksine Bir Zulümdür."
Çizgi Filmler - Suat Turgut'tan İyilik Ağacı Masalları
II. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu Aralık Ayında İstanbul’da Düzenlenecek
İşte haftanın yalan haberleri Dezenformasyon Bülteni Sayı 102 - Filistin Özel
Kaşıkla Verilen Artık Kepçeyle Gitti
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Anısına” Düzenlediğimiz 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Tamamlandı
Ülke genelinde 6 ve 9. Sınıflar için yapılacak ortak sınavlara yönelik konu soru dağılım tabloları yayımlandı
Millî Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı
Bütün Kamu Çalışanlarına BDDK’da Olduğu Gibi Ek Ödeme Verilmelidir
Bakan Tekin, Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'nin Tanıtım Programına Katıldı
MEB Ortaokul Ve Liselerde "Türk Sosyal Hayatında Aile" Dersinin Müfredatı Hazırlandı