Kılıçdaroğlu: ”İlk temeli burada attık, bunu Türkiye’ye yayacağız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu: ”İlk temeli burada attık, bunu Türkiye’ye yayacağız”
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi program için geldiği İzmir’de, Bayraklı’da geliştirilen Halk Konut Projesi’yle Dilber Apartmanı’nın temel atma törenine katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, "Depreme dayanıklı konutlar için ilk temeli burada attık, bunu Türkiye’ye yayacağız. Temel amacımız, Türkiye’de herkesin huzur içinde yaşaması" ifadelerini kullandı.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir ziyaretindeki ilk olarak, 30 Ekim depreminden etkilenen ve evleri ağır hasarlı olmadığı için destek alamayan vatandaşlar için Bayraklı’da geliştirilen Halk Konut Projesi’yle inşaatına başlanan Dilber Apartmanı’nın temel atma törenine katıldı. Törene CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

"Evleri hasar gören herkesin uygun koşullarda ev sahibi olmasını sağlayacağız"

 

 

Burada vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir belediyemiz öncülüğünde bir kooperatifleşme mantığı ile depremzedelerin en uygun koşullarda konut sahibi olma imkanı sağlandı. Daha önce buraya geldim, kat artışı istendi ve bugün olduğu gibi ’Bunu yapacaksın Başkan’ dedim ve bu sağlandı. Bugün yüzde 1 kar ile depremzedeler konut sahibi olacaklar. Hiç endişe etme bu projeyi tüm illerde uygulayacağız Sayın Başkan. Evleri hasar gören herkesin uygun koşullarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Vatandaş ile kamu yönetimi bir ara olduğunda çok güzel şeyler gerçekleşir dendi. Evet vatandaş ile kamu birlikte el ele olması lazım. Kazanımları birlikte kazanmamız lazım ve bu kazanımları hayata geçirmemiz lazım. İzmir’in bu konuda öncülük yapmasından dolayı belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

 

"Türkiye’nin bütün kentlerini depreme dayanıklı kentler haline getireceğiz"

 

 

Kılıçdaroğlu, konuşmasında depreme dayanıklı konutların ilki için İzmir’de temel attıklarını ve bunu tüm Türkiye’ye yayacaklarını da belirtti. Kılıçdaroğlu, "Türkiye bir deprem bölgesi aynı zamanda. Bütün dünya biliyor. Depreme karşı önlem almak siyasi iktidarların temel görevlerinden biridir. Japonya da deprem bölgesi ancak daha şiddetli depremler olmasına rağmen kimsenin burnu kanamaz. Akılla mantıkla, bilgi ve birikimle bu sorunu aşabiliriz. Bu sorunu aşmakta kararlıyız. Bu sorunun çözümünün temel yolu bilgi ile işler yapmak. Deprem vergileri bunun için çıktı. Halktan toplanmasının temel nedeni güzel ve depreme dayanıklı konutlar yapılacaktır. Ancak nereye gittiğini öğrenemedik ve bunu hesabı yeteri kadar verilmedi. Hiçbir yurttaşımız endişe etmesin, bu vergilerin nereye harcandığını bulacağız. Türkiye’nin bütün kentlerini depreme dayanıklı kentler haline getireceğiz. Akılla mantıkla birikimle ve şeffaf bir yönetim ile bunların tamamını yapacağız. Depreme dayanıklı konutlar için ilk temeli burada attık, bunu Türkiye’ye yayacağız. Temel amacımız şu, Türkiye’de herkesin huzur içinde yaşaması. Herkes huzur içinde yaşarsa caddelerinde sokaklarında bir araya gelip kucaklaşırız. Helalleşmenin mantığı bu. Artık kutuplaşmanın, beraber olmanın zamanı . O zamana az kaldı, kimse unutmasın geliyor gelmekte olan" diye konuştu.

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ege’de korkutan bir deprem daha!Önceki Haber

Ege’de korkutan bir deprem daha!

"Akademik Hareketlilik Projesi" norm kadroyla teşvik edilecekSonraki Haber

"Akademik Hareketlilik Projesi" norm kad...

Yorum Yazın

Bu Yarıyıl Tatilinde İlk Kez Açılan Kış Okullarından 250 Bin Öğrenci Yararlandı
6 Şubat Pazartesi kar tatili verilen iller
Öğretmenlik, adanmışlıktır. Bu fotoğrafı başka yerde göremezsiniz
Hava koşulları nedeniyle görev yerlerine gidemeyecek öğretmenlerimizi idari izinli saymalıdır
Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler ne zaman özür durumu, il içi ve il dışı yer değiştirmelerine başvurabilecek?
Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü