Kızılay İle Türkiye Dağcılık Federasyonu Afet ve İlk Yardımda İş Birliği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kızılay İle Türkiye Dağcılık Federasyonu Afet ve İlk Yardımda İş Birliği
Abone ol
Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar’ın katıldığı törende, Kızılay ile Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) afet ve acil durumlar, ilk yardım ve gönüllü desteği alanında iş birliğini içeren protokolü imzalandı.

 

Türk Kızılay ile Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF); afet ve acil durum anlarında lojistik, gıda temini ve gönüllü desteği, afete hazırlık ve müdahale eğitimi, afetlerden korunma bilinci, kan bağışı, kurumsal tanıtım ve ilk yardım gibi alanlarda iş birliği yapacak.

Türk Kızılay’ın ülkenin zor zamanlarda her zaman halkın yanında olan çok önemli bir kurum olduğunu belirten TDF Başkanı Başar, iş birliğinden dolayı Türk Kızılay’ına teşekkür ederek, “Türkiye Dağcılık Federasyonu ülkemizin tüm dağlarında ve yurt dışında sürekli faaliyet yapan çok geniş kapasiteye sahip, çok fazla sporcu potansiyeli bulunan bir federasyondur. Türk Kızılay gibi ülkemizin çok önemli, güzide bir kurumuyla bir protokol imzalayıp ortak çalışma noktasında buluşmamız bizim açımızdan çok önemli bir değer. Kızılay gönüllülerinin eğitiminden, dağcılarımızın eğitimine kadar ortaklaşa bir çalışma yapmak ve ülkemizde her zaman kara gün dostu olan Kızılay’a destek verebilmek amacıyla iş birliği yapıyoruz. Ülkemizdeki dağcılarımızın olağanüstü durumlar ve afet dönemlerinde her zaman öne çıkan bir yapısı vardır. Türk Kızılay ile birlikte ortak yürüteceğimiz çalışmalar da ülkemizin gücüne güç katacaktır” dedi.

“Yaptığımız İş Birliği, Dayanışma, Etkin Olma ve Yeni Fikirler Açısından Değer Yaratacak”

Yapılan iş birliğinden son derece mutlu olduklarını dile getiren Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Dağcılık Federasyonumuz, ilgi alanları itibariyle hem bireysel spor hem de takım sporu diyebileceğimiz ve doğanın o zorlu şartlarında hayatta kalma, ayakta kalma, zirvelere ulaşma noktasında insanın kendi potansiyelini gerçekleştirebileceği zorlu alanları içinde barındırmaktadır. Bizim de afet dönemlerimiz aslında zorlu mücadelelere hazır insanlar açısından ihtiyaç duyduğumuz dönemler. Dolayısıyla bu anlamda iki yapının iş birliği yapmasının toplumsal dirençlilik açısından çok büyük faydaları olacak. Diğer taraftan toplumumuzun ilk yardım kültürüne, sağlıklı yaşam kültürüne kavuşabilmesi ve toplumda afet bilinci oluşması açısından da Dağcılık Federasyonumuzla yaptığımız bu iş birliği, afet zamanlarında olsun sair zamanlarda olsun dayanışma, etkin olma ve yeni fikirler açısından değer yaratan bir iş birliği olacaktır” diye konuştu.

 

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AİÇÜ’de görme yetersizliği olan öğrenciler için sesli kütüphane oluşturulduÖnceki Haber

AİÇÜ’de görme yetersizliği olan öğrencil...

Üreten Kadınlar BuluştuSonraki Haber

Üreten Kadınlar Buluştu

Yorum Yazın

15 Nisan Pazartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (14 Nisan 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
“Öğretmen ve Ebeveyn Buluşmaları” Etkinliği
Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi
Türkçemizin hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz
Rotasyonu bırakalım, gerçek sorunlara bakalım!
EDUCUBE Eğitim Teknolojileri Girişimcilik Programı Başladı
Gençler deprem bölgesine nefes olmaya gidiyor
Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimi
Türkiye İşgücü Piyasası Araştırması Raporu ve 81 ile ait İşgücü Piyasası Araştırması Raporları yayımlandı
Yalnız Değilsiniz
Öğretmen bir cana, bir nefese dokunandır
Yolunuz açık olsun
İsrail tüm değerleri ayaklar altına almaya devam ediyor!
Öğretmen Adayları Kaç Bayram Daha Bekleyecek!
Halk Eğitimi Merkezlerindeki Kurslardan 6 Ayda 6 Milyon Vatandaş Yararlandı
Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Uluslararası Forumu Düzenlenecek
Yapay Zekâ Uygulamaları Eğitici Eğitimi Kursu başlıyor
E-İnsan Nedir?
Uzaktan Eğitim Kapısı Nedir?